NEWS
Like

Słowiańska koncepcja post-unijnej Rzeczpospolitej

18/12/2016
850 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Ojciec Andrew Phillips, w swym niedawnym  artykule zatytułowanym  „Co zastąpi Unię Europejską?”[i],  kreśli genezę jej powstania i przyszłość.   Formalnym fundamentem UE był tzw.  „Wspólny Rynek”, którego przygotowaniem zajmował się belgijski polityk i rewolucjonista,  współpracownik Trockiego, Paul Henri Spaak.  Z jego to poruczenia baron Robert Rotszyld przygotował Traktat Rzymski, który został podpisany w Palazzo dei Conservatori.   Obaj panowie wiedzieli, że pałac ten został zbudowany na ruinach starorzymskiej świątyni Jupitera.  Miejsce to miało ogromne znaczenie w świecie pogańskim.  Co roku rzymski Senat rozpoczynał swe pierwsze posiedzenie w tej właśnie świątyni.   Na dodatek była ona kontynuacją  greckiego Panteonu i  Zeusa, którego ołtarz nazwany jest w Nowym Testamencie „siedliskiem szatana”.   Od momentu podpisania upłynęło już wiele lat i obecna Unia chyli […]

0


Ojciec Andrew Phillips, w swym niedawnym  artykule zatytułowanym  „Co zastąpi Unię Europejską?”[i],  kreśli genezę jej powstania i przyszłość.

 

Formalnym fundamentem UE był tzw.  „Wspólny Rynek”, którego przygotowaniem zajmował się belgijski polityk i rewolucjonista,  współpracownik Trockiego, Paul Henri Spaak.  Z jego to poruczenia baron Robert Rotszyld przygotował Traktat Rzymski, który został podpisany w Palazzo dei Conservatori.

 

Obaj panowie wiedzieli, że pałac ten został zbudowany na ruinach starorzymskiej świątyni Jupitera.  Miejsce to miało ogromne znaczenie w świecie pogańskim.  Co roku rzymski Senat rozpoczynał swe pierwsze posiedzenie w tej właśnie świątyni.   Na dodatek była ona kontynuacją  greckiego Panteonu i  Zeusa, którego ołtarz nazwany jest w Nowym Testamencie „siedliskiem szatana”.

 

Od momentu podpisania upłynęło już wiele lat i obecna Unia chyli się ku upadkowi.   Dziś były premier Belgii Guy Verhofstadt, a obecny członek Parlamentu Europejskiego, z rozbrajającą szczerością nazywa Brexit, ucieczką szczurów z tonącego okrętu. Jak i inni unijni biurokraci, wie on najlepiej, że nadszedł ten czas.  Przy czym pytaniem nie jest to czy UE się rozpadnie, tylko kiedy to nastąpi i co ją zastąpi?

 

W sobotnich głównych wiadomościach rosyjskiej telewizji publicznej RTR, jako czołową informację przedstawiono zajścia w Warszawie[ii].  Prowadzący program, Sergei Briulov , w następujący sposób skomentował to wydarzenie (cytuję):

 

Rzeczpospolita to więcej niż państwo, to koncepcja, przy czym jest to słowiańska koncepcja. Dzieli się ona na  Rzeczpospolitą A i B. Pierwszą personifikuje postać Donalda Tuska, a drugą Jarosława Kaczyńskiego.  Niestety obecnie Rosja ma problemy z nimi oboma.

 

Niestety problemy z nimi ma nie tylko Rosja, ale każdy uczciwy i myślący Polak.  Obie one są kierowane przez obce agentury i wspólnie przygotowują nam kolejny POPiS.  W tragicznej historii Polski nie było jeszcze wojny domowej i obca agentura pragnie to „niedopatrzenie” jak najszybciej skorygować.

 

Wprawdzie istnieje też liczebnie niewielka Rzeczpospolita C, której członkowie nie upatrują sobie przyszłości w wasalskiej zależności od obcych mocarstw, ale za to z niecierpliwością oczekują możliwości wejścia III RP do swoistej „nacjonalistycznej międzynarodówki”.  Gdy w Białym Domu zasiądzie Donald Trump, w Wielkiej Brytanii wygra wybory neo-nazista Farage, we Francji LePen, a w Niemczech i Austrii jakiś nowy Hitlerek, to wtedy na złotej tacy podadzą oni „Chrystusowi Narodów”, uosobionemu przez dogorywającą unijną kolonię pod nazwą III RP, wszystko to co Mu się słusznie należy.  O niczym innym  ci zachodni „patrioci” nie mogą przecież myśleć! Tak przynajmniej uważają nasi „niezależni nacjonaliści”.

 

Czas pokarze jak ułożą się sprawy.  Jedno już teraz nie ulega jednak wątpliwości.  Fakt, że paradoksalnie idea słowiańskiej Rzeczpospolitej rozbrzmiewa z Moskwy a nie Warszawy, dobitnie pokazuje, że nie może być mowy o żadnej odnowie, dopóki obywatele nie wstaną z kolan i nie zaczną suwerenne działać zgodnie z własnym interesem i honorem.

 

 

 

 

[i] http://katehon.com/article/what-will-replace-eu

[ii] http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Protesty-w-calej-Polsce-Setki-ludzi-skanduja-wolne-media-konstytucja,wid,18644114,wiadomosc.html

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816