Bez kategorii
Like

Ślady życia… Czyli Sikorski jako Spock

29/03/2012
498 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

„Beam me up, Scotty! There’s no intelligent life up here!”

0


Czyli, "teleportuj mnie Scotty, tu nie ma śladów inteligentnego życia" jak głosi najsłynniejsza fraza filmów cyklu Star Trek. Dzielni astronauci krążyli po wszechświecie zatrzymując się tu i tam, szukając śladów życia. Nie było to łatwe, ale w ciągu odcinka mogli szybko zidentyfikować, czy życie jest, czy go nie ma. 

Ale co tam jakieś jankeskie durne seriale, my mamy lepszych teleporterów i diagnostów życia! Cała Polska patrzy z jakim triumfem Radosław "Strefa Zmierzchu" Sikorski obwieszcza skąd w kilkanaście minut po katastrofie tupolewa wiedział, że nikt z niej nie ocalał. Bo mu pan Bahr powiedział! A powiedział on ponoć, i to nawet osobiście nie Radkowi, że "stoją 150 metrów od miejsca katastrofy i on widzi, że nie ma śladów życia".

Ja myślę, że pan Bahr w razie zmiany kariery, to jeżeli nie w ruskim Star Treku mógłby grać, to przynajmniej pracować na pogotowiu!

Już widzę te jego akcje w karetce:

– "Centrala, centrala!" 

– "Odbiór"

– "Stoimy w korku 150 metrów od miejsca kraksy. Ale wyłączamy sygnał, bo tam się nic nie rusza i jest duża rozpierducha. Oczywiście, że nikt nie żyje".

– "Co zamierzacie?"

– "Wracamy do bazy, nic tu po nas, niech przyjedzie karawan i to jakoś pozbierają, over and out!"

No, tak to wygląda. Pan Bahr z jakąś talmudyczną dywinacją stojąc 150 metrów od katastrofy wiedział, że nie ma co zbierać, że wszyscy nie żyją… Po prostu gość z wiedzą. Ale… skoro podobno człowiek inteligentny jakim jest Radosław S. słucha tego i nie przychodzi mu na myśl, że obserwacja z tej odległości zadrzewionego i zakrzaczonego obszaru wielkości hektara to tylko niepotwierdzona zgadywanka i powinien przynajmniej drążyć temat, bądź wstrzymać się z pochopną konkluzją, to można powiedzieć, że Spockiem, to pan nie jest, panie Radku.

Może w ruskim serialu sci-fi będzie pan grał rolę jakiejś innej formy życia? Razem z panem Bahrem będziecie tworzyć niezły duet! 

0

Muni

Do stu razy sztuka i koniec. http://xiezyc.blogspot.com tam jest wiecej

102 publikacje
18 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758