NEWS
Like

Skrzywdzeni rodzice organizują pikietę

14/05/2013
857 Wyświetlenia
11 Komentarze
1 minut czytania
Skrzywdzeni rodzice organizują pikietę

Wszystkich zainteresowanych losem dzieci  odbieranym jednemu z rodziców przez Sądy na podstawie bezprawnych orzeczeń RODK*, zapraszamy na protest:

0


 

DOBRO DZIECKA TO RÓWNY DOSTĘP DO MIŁOŚCI OBOJGA RODZICÓW

 

Pikieta odbędzie się 15.05 przed sądem okręgowym w Katowicach przy ul. Francuskiej o godzinie 12:00.

Zapraszamy wszystkich chcących wrazić niezgodę wobec orzecznictwa sądowego usuwającego z życia dzieci jednego z rodziców lub ich obojga.

phpOl7fPn

 

 

Jednocześnie zapraszamy dziennikarzy i publiczność, na sprawę sądową, która odbędzie się tego samego dnia, także o godz. 12.00 przed ww. Sądem, sala  B.2.45, wytoczoną przeciwko Andrzejowi  Słonawskiemu (dziennikarz www.3obieg.pl), który ujawnił proceder poszukiwania przez Fundację Itaka rzekomo zaginionych dzieci, będących w rzeczywistości pod prawną opieką jednego z rodziców.

 

 

Zapraszamy

 

*zgodnie z wykładnią Biura Konstytucyjnego Prokuratury Generalnej działanie i opinie Rodzinnych Ośrodków Konsultacyjno-Diagnostycznych nigdy nie miały umocowania w polskim systemie prawnym i nie mogą być podstawą wyroków oraz postanowień Sądów Rodzinnych. Tymczasem wydawane od 30 lat bezprawne orzeczenia na podstawie opinii RODK określiły losy 4.000.000 dzieci, zmieniając w większości przypadków w koszmar ich życie i życie rodziców.

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Avatar ADA

  sądy odbierają dzieci, oddaja je rodzinom zastepczym, te pastwia się nad maluchami i giną, a sąd za ich śmierć siebie nie oskarża. Popaprany kraj, popaprana władza a sądy do wymiany, zaczynając od dołu..

  0
 2. Artykułu poświęcone fikcyjnym zgłoszeniom uprowadzeń rodzicielskich, stał się dla instytucji zajmującymi się pozornymi poszukiwaniami, niezłą forma trzepania kasy.
  dzis o tym zjawisku rozpisuja sie pierwszo ściekowe media, ale są tak silne że nikt nie zarzuca im naruszania jakichkolwiek dóbr.

  “Polskie państwo jest bardzo często bezradne wobec porwań rodzicielskich, czyli sytuacji, w których jedno z rodziców uprowadza swoje dziecko – ocenia Paulina Gluza z fundacji Consensius Europejskie Centrum Mediacji, która zajmuje się też porwaniami rodzicielskimi”

  Ojcowie lub matki, którym sąd nie przyznał opieki nad dzieckiem, coraz częściej po prostu je porywają. Według polskiego prawa mogą się czuć bezkarni..- http://www.wprost.pl/ar/399390/Uprowadzeni/

  0
  • Avatar wszyscy sędzie won z Polski

   a co panu nie pasuje, przecie faktem powszechnie znanym jest, że posiadajacy równą i nieograniczona władze rodzicielska nie odpowiadają sankcyjnie z art 211 kk bo nie moge być podmiotami tego przestępstwa.

   tu problem jest gdzie indziej,bo w obszarze nieskutecznej egzekucji obwiązującego w polsce prawa, które dla naiwnych wzmacnia się decyzjami sadów, fakt uprowadzeń to wyłącznie pochodna i skutek a nie przyczyna- bo policja, bo prokuratura, bo sąd, nie jest zainteresowani wrożeniem matek do poszanowaina prawa.

   A nie sa, bo same tak robią w życu prywatnym i trudn oczekiwac, że jeśli zaczna urzędowanie poprzebierane w szmaty z łańcuchami to nagle zmienią swą komunistyczna mentalność.

   0
 3. Proponuję (jeśli to jeszcze możliwe) pilnie przemyśleć godzinę pikiety, tak żeby odbyła się przed albo (raczej) PO rozprawie. Jeśli rozprawa i pikieta będą o tej samej godzinie, to zainteresowani muszą decydować czy być tu, czy tu! Ze szkodą i dla pikiety, i dla rozprawy!
  A jeśli chodziło o to, by odgłosy pikiety dobiegały na salę rozpraw to ktoś kto to wymyślił może nie wie, jak wygląda budynek tego sądu. Sala B245 jest daleko od wejścia i pikiety nikt na sali rozpraw nie usłyszy.
  Rozprawy na pikiecie też nie – chyba że organizatorzy mają telebimy ;-))
  Pozdrawiam

  0
  • Mariuszu, wszystko przemyślane, Wiesz o tym. Czekam na Was przed 12.00. Obejdziemy procedurę, wspólnie zrobimy to tradycyjnie – czyli cacy.
   Pozdrawiam, AS.

   0
  • Avatar wszyscy sędzie won z Polski

   a aj proponuje inna formę nie tyle co nacisku ale grożby, bo nie wierze w pikiety, tylko starą zasadę” oko za oko” skoro sędzie atakują dzieci i ich ojców, to niepisanym prawem mamy prawo się przed tym bronić każda metoda, bo nasza rodzina i nasze dzieci to nie tylko dla ojców wartość nadrzędna nawet niż naszego życia.
   Skoro sędzie atakuja takie nadrzędne wartośco to należy się im taka sama adekwatna riposta z chrześcijańską nawiązką odpłacic a ni eodpowiedzieć- pikietowac to można było kidy był na to czas, teraz jest czas na inne i bardzeij dolegliwe srodki represji.

   sędzie w kilka miesięcy doprowadziły sądownictwo dośc szybko tam gdzie on o się znajdowało przed 1989 r

   0
 4. (…) w obecnym stanie prawnym brak jest podstaw do tego, aby Rodzinne Ośrodki Diagnostyczne Konsultacyjne w obecnym statusie i usytuowaniu wydawały opinie z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, związanych z wykonywaniem władzy rodzicielskiej i utrzymywania kontaktów z dzieckiem w sprawach małoletnich rozpatrywanych przez Sądy. (…)”

  0
 5. Panowie Andrzej Slonawski,jak i Pan Parol poruszyli w Polsce temat ,który jest wyjątkowo niebezpieczny.

  Horrendalnie niebezpieczny ..

  Tak niebezpieczny że ataki na 3obieg czy też na redakcję wzrosną.

  Otworzyliście puszKę Pandory….

  Pomimo że macie Panowie rację:

  “Spośród wszystkich zgłoszeń policja (w Polsce)odnotowuje rocznie około 150 zaginięć dzieci do 7 roku życia, około 500 zaginięć dzieci w wieku 7-13 lat i około 3 500 zaginięć dzieci w wieku 13-17 lat.Koniec cytatu z ITAKA.(http://www.zaginieni.pl/dlaczego-ludzie-gina-bez-wiesci)….To są tylko oficjałne dane.

  Pan Andrzej nieświadomie zaatakował żonę premiera Tuska.,która popiera fundację..
  http://www.flickr.com/photos/kancelariapremiera/sets/72157627823026062

  Rozprawa przeciw Panu Andrzejowi to …walka z mediami w Polsce.

  Szczere słowa uznania i niespodziewałem się że ten temat znajdę w 3obieg.

  Struktury w Polsce są już podobne jak w Norwegii,Szwecji,Niemczech.

  Ja to nazywam tak samo w Niemczech:handel dziećmi i znęcaniem się psychicznym nad dzieśmi przez organizacje,stowarzyszenia,którym zależy tylko na kasie czyli forsie.

  Proszę mi nie mówić że to propaganda gdyż rodzice w Polsce muszą płacić za leczenie dzieci,
  za leki dla dzieci. Europa zachodnia ma to już od dawna…czyli gratisowe leczenie w ramach ubezpieczenia rodzinnego…..Do tematu.

  W Niemczech ten proceder(handel dziećmi w imię prawa) to od 5000 Euro miesięcznie dla “przyjaciół” dzieci.Dzieci są zabierane pod byle pretekstem.

  http://www.wellenkids.de/t10f22-Der-Kinderklau-wird-vorgestellt.html
  http://kinderklau-der-ganz-normale-wahnsinn.de/

  W google czy w youtube wystarczą słowa “Kinder klau”.
  http://www.youtube.com/results?search_query=Kinder+Klau+&oq=Kinder+Klau+&gs_l=youtube.3…1191.3422.0.3767.12.10.0.1.1.0.228.705.7j2j1.10.0…0.0…1ac.1.11.youtube.8VQfjvGIkx4

  _____________

  Panie Andrzeju chylę czoła i informuję że Pan Andrzej Słonawski ma rację:

  “w obecnym stanie prawnym brak jest podstaw do tego, aby Rodzinne Ośrodki Diagnostyczne Konsultacyjne w obecnym statusie i usytuowaniu wydawały opinie z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, związanych z wykonywaniem władzy rodzicielskiej i utrzymywania kontaktów z dzieckiem w sprawach małoletnich rozpatrywanych przez Sądy. (…)”

  To samo dotyczy w Niemczech “JUGENDAMT”.

  Wiele organizacji w RFN protestuje czy też doradza jak:
  http://www.vaeteraufbruch.de/

  Panie Andrzeju gdy wynikną problemy ma Pan u mnie azyl z ogrodem.

  Pomoże mi Pan w wychowaniu moich małych skarbów i będzie nas 2 a prawo w Polsce będzie musiało się zwrócić do Berlina gdy Pana zaskarżą…..

  Kochani to nie są żarty.Inne media milczą gdyż mają paniczny strach.

  P.S. Dla cenzury.Ja zawsze włączam autocenzurę i w ramach przepisów prawnych w Niemczech piszę moje skromne Blogi jak mam na to czas.Mój projekt “Bez Cenzury” (międzynarodowy,dla Blogerów)jeszcze w opracowaniu a potem już oficjalnie w internecie,……

  Pozdrawiam 3obieg za ten TEMAT.

  0
 6. Szanowna Pani Paulina Gluza, Dyrektor Zespołu Prawnego w Fundacji ITAKA.

  Najważniejsze jest dobro dziecka a nie rodziców który Pani preferuje.
  Cytuję specjalnie pani wypowiedz na portalu:

  http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/nasze-sprawy/5085-plaga-porwa-rodzicielskich.html

  “Dlaczego ITAKA zajmuje się tym tematem?
  Dzieci zaginione na skutek porwania rodzicielskiego to szczególna grupa zaginionych dzieci. Bardzo często służby i instytucje odmawiają pomocy poszukiwawczej, ponieważ porwanie rodzicielskie w Polsce nie jest przestępstwem. Porwania rodzicielskie traktowane są jako forma konfliktu wewnątrzrodzinnego, który powinien zostać rozwiązany bez angażowania dodatkowych służb. Dodatkowo pokutuje przekonanie, że dziecko przebywając z jednym ze swoich rodziców jest z założenia bezpieczne (praktyka niestety wygląda inaczej).
  Fundacja ITAKA podejmując temat porwań rodzicielskich nie rozstrzyga, który z rodziców ma rację. Nadrzędnym celem jest pomoc rodzicom, których prawo do bycia z dzieckiem zostało bezprawnie odebrane i doprowadzenie do prawnego uregulowania relacji dziecka z obojgiem rodziców.
  Koniec cytatu.

  Ja rozumiem że trzeba pomagać rodzinom zaginionym.
  Rozumiem też tragedie rodziców.Rozumiem NOWY PLAN:
  Powstanie baza DNA osób zaginionych.Znana w EU.
  http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/powstanie-baza-dna-osob-zaginionych/8767032

  Powtarzam:Od analizy sytuacji konfliktowej w rodzinie są biegli sądowi a nie organizacje czy stowarzyszenia.Spotkania z dziećmi czy też rozmowy z rodzicami w obecności biegłego sądowego (to już praktykowane)muszą być nagrywane na wideo.Potem analizowane.

  Na to pozwala i oczekuje prawo rodzinne w EU zachodniej.

  Czy to jest w Polsce?

  0
  • Czy Pan wierzy w wymiar sprawiedliwości? I w jego bezstronność oraz sprawiedliwość? Jeżeli tak to gratuluję! Ja już przestałam wierzyć w bajki i może dlatego pokładam większe nadzieje w fundacje, stowarzyszenia, zrzeszenia itp. Dlaczego? Ponieważ w mojej sytuacji nikt nie jest w stanie mi pomóc, zaś sądy i inne instytucje najnormalniej w świecie mnie zawiodły. Moja walka o syna trwa już ponad 6 miesięcy. I powiem jedno Polski czy tak jak w moim przypadku Norweski wymiar sprawiedliwości to farsa!Więc proszę z góry nie osądzać. Jedno jest pewne silniejszy i działający bezprawnie ma większe prawa niż ten co chce wszystko załatwić prawnie. Proszę więc nie osądzać wszystkich według swojego schematu, gdyż punkt widzenia często zmienia się gdy stajemy oko w oko z problemem. Kiedy jesesmy emocjonalnie z tą sprawą związani.

   0
 7. Avatar wszyscy sędzie won z Polski

  twierdzimy jedno, dopuki nie będą nas się bać, dotąd będą nami pomiatać, kilka kurwom pokazać, że jeśli dokonują ataków na nadrzędne wartości, jakim isa ojcostwo i dzieciństwo- to dla przykładu kilka kurwe sądowych należy doprowadzić do poszanowania nasych praw reszta jak sie zacznie bac będzie robić jak przystało.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816