BIZNES
Like

Skorzystaj z konsolidacji i płać mniej

21/03/2018
1016 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Skorzystaj z konsolidacji i płać mniej

Spłata kredytu samochodowego oraz gotówkowego stała się dla Ciebie uciążliwa? A może posiadasz inne zadłużenia zaciągnięte w banku i musisz pamiętać o terminach spłat oraz martwić się wysokimi kosztami ich spłaty? Rozsądnym rozwiązaniem będzie połączenie wszystkich zobowiązań, spłacenie ich z pomocą kredytu konsolidacyjnego oraz obniżenie miesięcznych rat.

0


Spłata kredytu samochodowego oraz gotówkowego stała się dla Ciebie uciążliwa? A może posiadasz inne zadłużenia zaciągnięte w banku i musisz pamiętać o terminach spłat oraz martwić się wysokimi kosztami ich spłaty? Rozsądnym rozwiązaniem będzie połączenie wszystkich zobowiązań, spłacenie ich z pomocą kredytu konsolidacyjnego oraz obniżenie miesięcznych rat.
Pomożemy Ci zrozumieć jak dokładnie działa kredyt konsolidacyjny i co możesz zyskać, wybierając taką usługę.


Jakie zadłużenia możesz skonsolidować?

Banki zachęcają do korzystania z konsolidacji i zapewniają, że to oferta, która obowiązuje dla wszystkich zadłużeń finansowych dostępnych w bankach. Zaliczyć do tego możemy kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, pożyczki hipoteczne, kredyty gotówkowe, zadłużenia na karcie kredytowej, a także limit na rachunku. Konsolidacji nie podlegają pożyczki udzielane przez parabanki, o czym warto pamiętać, jeżeli posiadasz także jedno z takich zobowiązań. Bank udzielający kredytu konsolidacyjnego spłaca przed ustalonym terminem Twoje wcześniejsze zadłużenia, a niższe raty, spowodowane będą wydłużeniem okresu spłaty.

Pamiętaj, że bank przed udzieleniem kredytu konsolidacyjnego sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Wymagane będzie zaświadczenie o stałych dochodach, a bank przeanalizuje także Twoją historię kredytową. Aby zwiększyć swoją szansę, na otrzymanie pozytywnej decyzji banku ważne jest, by zgłosić chęć konsolidacji zadłużeń, zanim zaczniesz mieć poważne problemy ze spłatą. Bank dużo chętniej udzieli zadłużenia, jeżeli Klient nie będzie posiadać negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.


Koszt kredytu konsolidacyjnego

Decydując się na konsolidację, z całą pewnością liczysz na niższe opłaty miesięczne. To największy atut tego zadłużenia i jako kredytobiorca faktycznie możesz liczyć na ratę, która będzie znacznie niższa od opłat, które obowiązywały Cię przed konsolidacją. Musisz jednak pamiętać, że spowodowane jest to wydłużeniem okresu spłaty, co oznacza, że całkowity koszt spłaty kredytu będzie wyższy niż ten, jaki przewidziany jest w przypadku Twoich obecnych zobowiązań. Im dłuższy termin uregulowania kredytu, tym wyższa kwota odsetek, jakie wpłacisz na rachunek banku. Jednak w wielu sytuacjach to jedyne wyjście, by bez większych problemów spłacać zaciągnięte zadłużenia i nie martwić się zalegającymi opłatami, niedostosowanymi do Twojej sytuacji finansowej.


Możliwość ubiegania się o dodatkowe środki na dowoly cel

Coraz więcej banków, w ramach kredytu konsolidacyjnego, oferuje możliwość udzielenia kredytu o wyższej wartości. Nadwyżka środków może w takim przypadku zostać przeznaczona przez Klienta banku na dowolny cel, zupełnie jak podczas podpisywania umowy kredytu gotówkowego. To zainteresuje osoby, które mimo spłacanych zadłużeń mają niespodziewane wydatki, które nie mieszczą się w domowym budżecie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że powiększając kredyt konsolidacyjny, wzrośnie także kwota, jaką Klient będzie musiał zwrócić na rachunek banku. Nie należy podejmować takiej decyzji pochopnie, bez konkretnego motywu.


Poznaj waunki ofert

Masz pewność, że kredyt konsolidacyjny jest ofertą właśnie dla Ciebie? Poświęć kilka minut, by przeanalizować dostępne oferty i wybrać najlepszą z usług. Porównaj RRSO kredytów, a pod uwagę weź maksymalny okres spłaty, całkowity koszt kredytu oraz warunki, jakie będą obowiązywać Cię przez cały okres trwania umowy. Sprawdź wysokość nowej, miesięcznej raty zadłużenia i przekonaj się, czy będzie ona odpowiednia dla Twoich możliwości finansowych.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

321 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816