PRAWO
Like

Skok za ocean w obronie Julii Tymoszenko

28/11/2013
939 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Skok za ocean w obronie Julii Tymoszenko

Wszystko wskazuje na to, że nie uda się uratować Julii Tymoszenko przed zasłużoną karą… Mniej więcej w połowie zeszłego roku prezydent Bronisław Komorowski zaapelował w obronie Julii Tymoszenko by władze Ukrainy dostosowały swoje prawo do, jakże postępowego europejskiego ustawodawstwa, które nie zakłada ponoszenia odpowiedzialności karnej za działania polityczne.

0


Odnosi się to, nie tyle co do rozgrywek politycznych, ile do działalności prowadzonej podczas piastowania urzędu. Tymoszenko bowiem odsiaduje wyrok za podpisanie niekorzystnej umowy gazowej z Rosją. Nawet jeśli jej proces miał podłoże polityczne to w gruncie rzeczy Tymoszenko nie siedzi, jak to się mawia ,,za niewinność’’; przecież taka umowę rzeczywiście była niekorzystna i uzależniała Ukrainę na długie lata od Rosji (podobnie jak nasza umowa zawarta przez pana Waldemara Pawlaka). Tymczasem cała postępowa Europa broni Tymoszenko a nasz prezydent chce by w przyszłości w ogóle nie karano za tego typu rzeczy. Ciekawe czy coś za tym stoi? Można będzie rządzić w sposób jak najgorszy, rozkradać państwo na lewo i prawo, przekazywać jeszcze więcej pieniędzy dla ratowania Grecji samemu popadając w ruinę, ciągle się zadłużać i nie ponieść za to żadnej odpowiedzialności. Czy o to w tym wszystkim chodzi?

Nie przypominał bym tej wypowiedzi gdyby nie fakt dymisji/odejścia/ucieczki ministra Rostowskiego. Jakiś czas temu, chyba nawet przed wyborami albo zaraz po minister Jacek Rostowski na forum Parlamentu Europejskiego mówił o obawach przed upadkiem euro i możliwościach wybuchu wojny (z powodu upadku euro) Mówił wtedy też o możliwościach ucieczki za ocean. Następnie premier Donald Tusk mówił i wreszcie doprowadził do podwyższenia wieku emerytalnego (który to nie jest żadną reformą systemu tylko przełożeniem jego agonii, tak by upadek nie nastąpił teraz, natychmiast; tak by się doń przygotować), później była wypowiedź prezydenta.

Może rzeczywiście szykuje się jakiś skok za ocean?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Patrykp

W swoich tekstach chciałbym się skoncentrować na historii Rosji Sowieckiej, zwłaszcza: bolszewickim zamachu stanu czy systemie obozów w ZSRS.

40 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816