BIZNES
Like

Skok banksterów na SKOK

23/03/2015
583 Wyświetlenia
0 Komentarze
25 minut czytania
Skok banksterów na SKOK

    Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o kasę. Tak i w przypadku ostatniego zamieszania wokół SKOKów też chodzi wyłącznie o kasę.   Ten zrobił, kto skorzystał – is fecit cui prodest – brzmi od zarania dziejów wyrok jedynie słuszny, gdyż nic co ludzkie, nie dzieje się bez przyczyny. Umysł człowieka był miotany od zawsze, jest i będzie, przez dwa czynniki. Do tych czynników bez jakiejkolwiek dyskusji należą :   1. Pieniądze (dobra materialne, stan posiadania). 2. Zazdrość.   Powyższe czynniki kreują naszą rzeczywistość, czy ktoś chce, czy nie.   Cóż mają wspólnego SKOKi z powyższymi czynnikami? Otóż nie tylko wiele, ale przede wszystkim, gdyż działanie SKOKów dotyczy pieniędzy i wzbudza zazdrość. W związku z […]

0


 

 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o kasę. Tak i w przypadku ostatniego zamieszania wokół SKOKów też chodzi wyłącznie o kasę.

 

Ten zrobił, kto skorzystał – is fecit cui prodest – brzmi od zarania dziejów wyrok jedynie słuszny, gdyż nic co ludzkie, nie dzieje się bez przyczyny. Umysł człowieka był miotany od zawsze, jest i będzie, przez dwa czynniki. Do tych czynników bez jakiejkolwiek dyskusji należą :

 

1. Pieniądze (dobra materialne, stan posiadania).

2. Zazdrość.

 

Powyższe czynniki kreują naszą rzeczywistość, czy ktoś chce, czy nie.

 

Cóż mają wspólnego SKOKi z powyższymi czynnikami? Otóż nie tylko wiele, ale przede wszystkim, gdyż działanie SKOKów dotyczy pieniędzy i wzbudza zazdrość. W związku z powyższym bez zastanawiania i głębszego wnikania w sedno sprawy związanej z aferą wokół SKOK powiedzmy sobie, że całe zamieszanie służy tylko i wyłącznie temu, aby ten ktoś osiągnął korzyści. W związku z tym ten ktoś tego dokonał. Czego dokonał? Zastanówmy się, kto jest beneficjentem upadku dwóch SKOKów i przejęcia trzech innych?

 

Policzmy w prosty sposób, jakie korzyści osiągną banksterzy z tytułu likwidacji SKOKu-Wołomin.

 

http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/Komunikat_Zarzadcy_Komisarycznego/172

 

,,Uprzejmie przypominam, że zawieszenie działalności Kasy nie zwalnia dłużników Kasy od realizacji ich zobowiązań wynikających z zawartych umów kredytów i pożyczek w tym również chwilówek. Kasa na bieżąco prowadzi monitoring spłat oraz działania windykacyjne, które w przypadku konieczności ich wszczęcia będą powodem wzrostu kosztów obsługi zadłużenia dla kredytobiorców i pożyczkobiorców (np. odsetki karne, opłaty windykacyjne).
Z poważaniem
Zarządca Komisaryczny w SKOK w Wołominie
Waldemar Stawski”

 

BFG wypłaci depozytariuszom SKOK-WOŁOMIN kwotę ok. 2.2 miliarda. Zarządzający masą upadłościową ściągną wszelkie kwoty z tytułu pobranych pożyczek i kredytów. Rachunek wyników będzie zatem przedstawiał się następująco :

 

Efekt_likwidacji_SKOK = Windykacja – BFG + Kl – Ku – Kw

 

gdzie poszczególne kwoty oznaczają:

 

Windykacja – będzie kwotą zbliżoną do 2.2 mld i stanowi sumę tych kredytów, które uda się ściągnąć od normalnych kredytobiorców, do których należała także premier Ewa Kopacz.

 

BFG – kwota 2.2 mld, którą BGF wypłaci członkom SKOKu z tytułu lokat, ale tych lokat, które nie przewyższają kwoty depozytu ok. 412 550 zł. Powyżej limitowanej ustawowo kwoty w SKOK Wołomin ok. 780 kontrahentów posiadało depozyty przekraczające limit. Według informacji od tych osób łączna strata w tym przypadku wyniesie ponad 120 mln zł, co jest w tym momencie zyskiem likwidatora – jest to kwota Kl.

 

Ku – kwota związana z kosztem likwidacji (procedury, świadczenia pracownicze, inne zobowiązania poza lokatami)

 

Kw – kwota, której nie uda się odzyskać a wynika ona z braku możliwości windykacji, stanowiąca być może zapłatę za pozbycie się konkurencji banksterów.

 

Przy założeniu, że różnica pomiędzy kwotą pozyskaną z tytułu windykacji i Kl a kwotą BFG będzie dodatnia i pokryje koszt związany z likwidacją SKOKu, jedyną stratą (efekt likwidacji SKOK) będzie kwota Kw, która według moich obliczeń będzie równa kwocie, jaką banksterzy zainwestowali w rozpieprzenie SKOKu, tj. kwocie w wysokości 2-3 letnich zysków SKOKu. Z punktu widzenia inwestycyjnego, inwestycja rozpieprzenia takiej instytucji jak SKOK-WOŁOMIN jest wielce opłacalna.

 

Bezpośrednie koszty jak widać są niewielkie przy możliwościach banksterów, zaś jakie korzyści dodatkowe będą mieli banksterzy z tego tytułu, że klienci upadłych SKOKów będą musieli założyć jakieś konta w bankach aby choćby otrzymać zwrot lokat obiecanych przez BFG, to można także policzyć. Można także policzyć, jakie korzyści osiągną banksterzy z tytułu wykupu wierzytelności, które ustawowo sprzeda likwidator SKOKów (ciekawa sprawa komu i na jakich warunkach).

 

Reasumując zniszczenie SKOK-Wołomin można powiedzieć, że banksterom to się mocno opłacało.

Wszelkie ruchy, aby tak się stało, zawdzięczamy działaniom Platformy Obywatelskiej, która w sposób stosowny przeprowadziła proces legislacyjny od 2009 roku a także dopilnowała w sposób szczególny kilku innych spraw związanych ostatecznie ze swataniem klientów SKOK z bankami.

 

Dodatkowym motorem gangsterskiego napadu na niezależny od banksterów system finansowy SKOK są obecne działania mediów, które tak łżą w tej sprawie, że nie można tego słuchać ani na to patrzeć.

 

Jak wygląda prymitywny atak medialny na ludzkie umysły?

 

W/w kwota – BFG – jest synonimem straty, jaką poniosą banki. Nic bardziej mylnego – to właśnie banki na tym zarobią, co wyżej zostało wykazane.

 

KNF starał się jak mógł zabezpieczyć poprawność działania SKOK-WOŁOMIN do tego stopnia, że musiał ustanowić zarząd komisaryczny w momencie, gdy stosowne służby zaaresztowały zarząd SKOK-WOŁOMIN. Jak donoszą media KNF robił absolutnie wszystko, … ale niestety się spóźnił.

Historia działania KNF w sprawie SKOK (oficjalnie) wygląda następująco :

 

Zarządy komisaryczne ustanowione przez KNF

 

29.07.2013 Jana z Kęt:

W posiedzeniu KNF uczestniczyli: A.Jakubiak – Przewodniczący KNF, W.Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego KNF, L.Gajek – Zastępca Przewodniczącego KNF, L.Kotecki – Przedstawiciel Ministra Finansów oraz J.Męcina – Przedstawiciel Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

 

02.08.2013 Wspólnota (upadł):

 

W głosowaniu KNF uczestniczyli: A.Jakubiak – Przewodniczący KNF, W.Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego KNF, L.Gajek – Zastępca Przewodniczącego KNF oraz J.Męcina – Przedstawiciel Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

 

09.08.2013 Kopernik:

 

W głosowaniu KNF uczestniczyli: A.Jakubiak – Przewodniczący KNF, W.Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego KNF, L.Gajek – Zastępca Przewodniczącego KNF, W.Koziński – Wiceprezes NBP oraz J.Pruski – Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

22.05.2014 Wesoła:

 

W głosowaniu KNF uczestniczyli: A.Jakubiak – Przewodniczący KNF, L.Gajek – Zastępca Przewodniczącego KNF, W.Koziński – Wiceprezes NBP, L.Kotecki – Przedstawiciel Ministra Finansów oraz J.Pruski – Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

05.11.2014 Wołomin (upadł):

 

W głosowaniu KNF uczestniczyli: A.Jakubiak – Przewodniczący KNF, W.Kwaśniak – Zastępca Przewodniczącego KNF, L.Gajek – Zastępca Przewodniczącego KNF, P.Wiesiołek – Wiceprezes NBP, L.Kotecki – Przedstawiciel Ministra Finansów oraz J.Pruski – Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Mocno ciekawą historią jest to, dlaczego Wołomin upadł na końcu? Na podstawie akt sprawy VI SA/Wa 2529/13 a także na podstawie opinii rewidenta za rok 2013, można wyciągnąć daleko idące wnioski, ale tym niech się zajmuje prokuratura, o ile tam też nie przebywał Piotr P.

 

Znany profesor od indiańskiej ekonomii stosowanej nie ma do czego się przyczepić jak chodzi o Biereckiego, to wygłasza w telewizorniach wielkie orędzia o moralności, o której on sam zapomniał wtedy, gdy z banksterami niszczył Polskę po 89. Już myślałem, że w Polsce tylko o. Dyrektor prawi o moralności, ale jednak się myliłem. Teraz o moralności nadaje ojciec Profesor wespół z ojcem Redaktorem i byłym już ojcem Laptopa.

 

I wreszcie ostatnia niedziela pokazuje agonię szumowin, które już wręcz twierdzą, że całą aferę zorganizował PIS. Jeszcze nikt nie wie jak, ale co narobią mendy smrodu przy SKOKach, to będzie im oddane przez banksterów przy okazji kolejnych kampanii wyborczych.

 

Jedynym motywem działań wszystkich osób, które przyczyniły się do obecnej sytuacji, są osoby którymi zarządzają w/w czynniki, przy czym jak chodzi o czynnik pierwszy, to mowa jest o banksterach, jak chodzi o czynnik drugi, to dotyczy on wszystkich tłumoków, którzy twierdzą, że to PIS powalił SKOK-WOŁOMIN.

 

 

Żałość bierze człowieka, gdy widzi jak psychiczni dewianci rujnują Polskę i sięgają do coraz bardziej wyrafinowanych metod realizacji swoich wyimaginowanych wizji.

 

 

Kilka faktów i ich znaczenie w obecnej sytuacji:

 

 

2009 – uchwalenie zmian ustawy o SKOK oraz powstanie znanej firmy AmberGold, firmy hołubionej i wspomaganej przez burłaków i całe sztaby członków Platformy Obywatelskiej, firmy o której nic nie wiedziały wszelkie służby, prokuratorzy, sędziowie, naczelnik urzędu skarbowego i klienci. W kwestii AmberGold ślady prowadzą do pewnej grupy przestępczej, która działa nadal w formie zamaskowanej.

 

2012 – ustawa o SKOK wchodzi w życie, działalność AbmerGold osiąga apogeum. Tworzy się atmosfera, w której banki wydają się jak tlen potrzebny człowiekowi. Tylko banki – reszta to szmelc.

KNF przejmuje pod koniec roku nadzór nad SKOK.

 

2013 kwiecień – utajnione wyniki audytu w SKOK

 

2013 maj – Prokuratura z Gorzowa Wlkp. prowadzi postępowanie w sprawie wyłudzeń w PKO w Gorzowie :

 

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141104/POWIAT04/141109944

 

,,Dlaczego w ogóle SKOK-iem Wołomin zajmuje się prokuratura w Gorzowie? Postępowanie zaczęło się w maju 2013. Śledczy prowadzili wówczas sprawę wyłudzenia kredytów z PKO w Gorzowie. W trakcie śledztwa ujawniono dokumenty, które “rzucały podejrzenie” na wyłudzenia ze SKOK-u Wołomin wielomilionowych kredytów.

 

Z powyższego artykułu wynika jasno, że badanie przestępstwa związanego z wyłudzaniem kredytów w SKOK-WOŁOMIN, są pokłosiem innego postępowania a nie jakichkolwiek przedsięwzięć śledczych dokonanych przez KNF.

 

2013-2014 – ,,mikrofony na zimno i na gorąco a także przy vodeczce i w ośmiorniczce” – zbieranie haków na ekipę rządzącą.

 

2014 kwiecieńpobicie wiceszefa KNF Kwaśniaka. Ślady zleceniodawcy tego zdarzenia prowadzą do Piotra P., który zostaje także zaaresztowany. Pobicie ma ponoć związek z wykonywaniem funkcji przez Kwaśniaka w związku ze SKOK-WOŁOMIN. Dziwne to jest, gdyż od objęcia przez KNF nadzoru do owego zdarzenia mija grubo ponad rok, co by oznaczało, że KNF zabrał się za robotę zbyt późno po informacji o nieprawidłowościach w SKOK-WOŁOMIN, którą otrzymał od Biereckiego we wrześniu 2012.

 

2014 czerwiec – ujawnienie w pełni jedynej taśmy prawdy, na podstawie której zostaje przedstawiona zbrodnia przeciwko ludzkości, tej ludzkości, jaką miał się dopuścić Donald Tusk z prezesem Belką próbując odciąć się od krwiobiegu banksterów.

 

2014 sierpień – 12 prezesów SKOK na czarnej liście KNF

 

Skok banksterów na SKOK

 

2014 9 wrzesień– wielki festyn w Wołominie z okazji 15 lecia SKOK. Ludzie bawią się niczego nie podejrzewając, podobnie jak na festynach Platformy Obywatelskiej.

 

Skok banksterów na SKOK

2014 21 październik – nagroda biznes premium a za chwilę …

 

2014 koniec października – prokuratura postanawia, bo już pała została przegięta zbyt mocno, zaaresztować zarząd SKOK-WOŁOMIN (prezesa i zastępcę). KNF czy chce, czy nie chce, musi ustanowić zarząd komisaryczny w SKOK-WOŁOMIN, gdyż tenże SKOK nie ma fizycznie zarządu a także ustały prawdopodobnie wszelkie strachy członków KNF przed Piotrem P., który został także zapuszkowany w związku z podejrzeniem o zlecenie pobicia Kwaśniaka. Z Piotrem P. jest o tyle dziwna sprawa, że przecież jeśli on miałby zlecać pobicie Kwaśniaka, to nie ma chyba dzisiaj lepszego alibi dla KNF, że tak długo musiał w strachu stać z boku i przyglądać się jak w tym SKOK-WOŁOMIN bezdomni wynoszą pieniądze workami.

 

2014 grudzień – wniosek o upadłość SKOK-WOŁOMIN.

2015 luty – ogłoszenie przez sąd upadłości SKOK-WOŁOMIN.

 

2015 teraz – we wszystkich mediach członkowie Platformy i nie tylko, ogłaszają wszem i wobec, że całą winę za powyższe zdarzenia ponosi PIS, który upierał się żeby przepisy dotyczące SKOK były takie, jak do roku 2009, czyli okresu w którym SKOKi funkcjonowały normalnie.

 

Od roku 2009 do upadku SKOK-WOŁOMIN Platforma Obywatelska nie odpowiada za cokolwiek, co wiąże się z pilnowaniem porządku publicznego. Winą PISu jest to, że nie chciał od razu oddać członków SKOKów w ręce banksterów bez żadnych wstępnych warunków. Winą Biereckiego jest to, że działając zgodnie z prawem działał jednak w sposób niemoralny i perfidny bo zarabiał pieniądze tak, jakby zarabianie pieniędzy wymagało specjalnej licencji i błogosławieństwa płynącego z telewizorni.

 

Szanowni Państwo, widać jak w soczewce, jak działają na członków Platformy czynniki wymienione na wstępie notki, ze szczególnym uwzględnieniem czynnika drugiego.

 

Nie żadne WSI czy też Siły Wyższe (choć ich także nie brakuje w Polsce jak twierdzi Michalkiewicz i nie wiadomo czy jest to Mossad, FSB, KGB, NSDAP, czy BND, a może CIA) tylko moim zdaniem niedowład umysłowy, na który nie ma lekarstwa, jest powodem miliona afer, które wylęgły się pod rządami Platformy Obywatelskiej.

W tym czasie Donald Tusk nie zrobił nic (słownie rżnął w gałę), za co został sowicie wynagrodzony wysoką pensją na stanowisku króla Europy.

 

Takie idiotyzmy mogą zdarzyć się wyłącznie w Polsce, w której elity zostały wymordowane przez Hitlera i Stalina dawno temu, zaś to co pozostało i bawi się w rządzenie wywodzi się prosto z ziemianki lub czworaków, o czym wspomniał bezhonorowy minister w rządzie Tuska Sienkiewicz przy vodeczce, określając stan państwa teoretycznego jako ,,

dupa i kamieni kupa”.

 

 

 

Więcej o aferze:

http://polakcandwa.blogspot.com/

http://moneyafterhours.blogspot.com/

http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/index.jsp

 

Wnioski wynikające z całości zjawisk :

 

1. Zarówno Piotr P. jak też wszystkie inne zaaresztowane osoby z zarządu SKOK-WOŁOMIN co najmniej od maja 2013 wiedziały o sprawie wyłudzeń, gdyż na 100% prokuratura z Gorzowa musiała wystąpić do SKOK-WOŁOMIN ze stosownym pismem o przedstawienie dowodów potrzebnych w toczącej się sprawie o wyłudzenia.

Proszę zatem czytelnika o zastanowienie, czy ktokolwiek z zarządu lub rady nadzorczej SKOK-WOŁOMIN prowadziłby od maja 2013 do 30 października 2014 jakąkolwiek działalność poza prawem wiedząc o toczącym się postępowaniu w sprawie wyłudzeń w SKOK-WOŁOMIN?

 

2. Pobicie ZP KNF Kwaśniaka było sfingowane w celu postawienia zarzutów wobec Piotra P. a także uczynienia jakże wielce poszkodowanej instytucji o nazwie KNF.

 

3. Od momentu powołania zarządu komisarycznego dla SKOK-WOŁOMIN w dniu 4 listopada 2014 do momentu ogłoszenia przez sąd w dniu 5 luty 2015 mija 3 miesiące i firmy SKOK-WOŁOMIN nie ma. Tak ekspresowe tempo jest możliwe tylko wówczas, gdy ktoś dokonuje takiej czynności w sposób przemyślany, a trzy miesiące to zbyt mały okres na podjęcie tak ważnej decyzji. Zarządca komisaryczny ma w swoim obowiązku przedstawienie planu naprawczego, którego nikt nie widział.

 

 

Moim zdaniem cały proces został tak sfingowany, żeby teraz wszyscy oskarżali wszystkich, zaś winni zgodnie z zasadą jak na wstępie, będą tłuc kapuchę i kosić szmal.

 

Opinia publiczna nigdy nie dowie się o szczegółowych danych dotyczących tej sprawy, gdyż zgodnie z prawem ani Bierecki, ani żaden z oskarżonych funkcjonariuszy SKOK-WOŁOMIN nie mają prawa powiedzieć o czymkolwiek w związku z działalnością SKOK, gdyż grozi za to wysoka kara (1mln+3lata). Jednym słowem majstersztyk i pole do popisu dla Gazety Wyborczej do tworzenia niestworzonych historii, których nikt nie sprawdzi. Przekonał się o tym Latkowski, który prawdopodobnie z powodu publikacji o niesłychanej zbrodni Biereckiego jak też w związku z publikacją jedynej taśmy prawdy w całości o podcinaniu żył dla krwiobiegu banksterskiego (Sienkiewicz,Belka,Cytrycki), został pozbawiony funkcji naczelnego.

 

,,

Zarząd SKOK-u Wołomin udzielał wielomilionowych kredytów, które nie były spłacane – twierdzi wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz. Dlatego zawiadomił prokuraturę o działaniu na szkodę tego przedsiębiorstwa.

Jak ustalił reporter RMF FM Roman Osica, doniesienie o przestępstwie zostało wysłane do praskiej prokuratury okręgowej. Mowa jest w nim o dziesiątkach milionów złotych.

Nasz dziennikarz ustalił, że w piśmie padają przykłady udzielenia wielomilionowych kredytów pod niewspółmiernie mały zastaw. Na przykład jednej z osób SKOK wypłacił kilka milionów kredytu, biorąc pod zastaw działkę na Mazowszu wartą zaledwie 30 tysięcy złotych. Pieniądze nigdy nie zostały spłacone.

W zawiadomieniu wymienieni są członkowie zarządu SKOK-u Wołomin jako osoby, zdaniem resortu, odpowiedzialne za działanie na szkodę firmy, w której oszczędności ma kilkadziesiąt tysięcy osób.

Joanna Przywoźna wiceprezes SKOK-u z Wołomina zaprzecza, żeby kasa udzielała ryzykownych kredytów. Zaprzecza także, by wielomilionowe kredyty miały być niespłacane. Mamy bardzo niski wskaźnik pożyczek przeterminowanych. Pożyczki są spłacane –  powiedziała Przywoźna.

Wiceprezes zapewnia także, że jej oddział jest w doskonałej kondycji finansowej i środki ulokowane przez ludzi są bezpieczne.
To nie jest pierwsze zawiadomienie w sprawie oszustw w SKOK-u Wołomin

Prokuratura na warszawskiej Pradze już prowadzi śledztwo w sprawie oszustw kredytowych w tej kasie. Oddzielne zawiadomienie złożyła w tej sprawie osoba prywatna. Wiceszef prokuratury okręgowej na Pradze Mariusz Piłat powiedział, że trwa już zaawansowane śledztwo w sprawie oszustwa kredytowego.”

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-udzielali-wielomilionowych-kredytow-pod-symboliczne-zastawy,nId,951257
Wszyscy wiedzieli już od początku 2013, że jest coś nie tak, w tym cały zarząd i rada nadzorcza SKOK-WOŁOMIN, KNF, Platforma itd. Dlaczego przez 1.5 roku SKOK-WOŁOMIN działał pod tym zarządem?

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816