Globalnie i Lokalnie
Like

Skandaliczne słowa Palikota! Za obrażenie biskupów powinien trafić za kratki!

15/05/2014
506 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Skandaliczne słowa Palikota! Za obrażenie biskupów powinien trafić za kratki!

W środę 14 maja w 'Kropce nad i’ Januszowi Palikotowi puściły nerwy. Wziął on udział w rozmowie ze Zbigniewem Ziobro na temat bieżących zagadnień politycznych, a wobec zarzutu, że ugrupowanie „Twój Ruch” zaprosiło do polskiego parlamentu osobę głoszącą poglądy pedofilskie – wymienił nazwiska czterech księży biskupów, określając ich mianem „pedofilii”. Polskie prawo za pomówienie w mediach przewiduje karę pozbawienia wolności do jednego roku.

0


 

Tu nie chodzi o pomówienie cioci Joasi, ale osób, dla których społeczne zaufanie jest legitymacją i fundamentem skuteczności przesłania, które realizują. W demokracji każdy ma prawo do głoszenia poglądów, ale trzeba brać odpowiedzialność za słowo. Wzywamy Janusza Palikota do rozliczenia się z pomówienia, do którego dopuścił się w eterze, nie powołując się na żadne racjonalne przesłanki. Nie może być zgody na ustawiczny brak hamulców ze strony człowieka, który zamiast argumentów posługuje się inwektywami. Zachęcamy osoby pomówione do oddania sprawy do sądu.

Ks. Marek Łuczak

Źródło: http://www.niedziela.pl/artykul/9411/Skandaliczne-slowa-Janusza-Palikota

Informacja ukazała się także na stronie KSD: http://ksd.media.pl/aktualnosci/2120-skandaliczne-slowa-janusza-palikota-za-obrazenie-biskupow-powinien-trafic-za-kratki

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758