POLSKA
Like

Skandaliczne i kretyńskie wypowiedzi byłego szefa MON

18/12/2015
703 Wyświetlenia
7 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Siemoniak dopuscił się zdrady interesów Polski. Nie sprawdził stanu faktycznego, tylko w mediach wygłasza bzdury, że Maciarewicz zaatakował placówkę NATO zainstalowaną w Polsce. Tak może powiedzieć tylko nieuświadomiony dureń, a nie były minister Obrony Narodowej.

0


 

SIEDZIBA MON

Dzisiaj okazało sie, że ustępujący obóz władzy na ściśle wojskowe stanowiska wyznaczył swoich funkcjonariuszy – tzn. funkcjonariuszy partyjnych, którzy wykonując swoją partyjną misję, obdarzeni zostali dla kamuflarzu stopniami wojskowymi (nawet stopniem pułkownika, jak to widać na przykładzie K. Duszy). Dufny w siłę swoich partyjnych opiekunów – nie podporządkował się aktualnym wojskowym przełożonym, a fizycznie odsunięty od urzędu – udał się na skargę do swoich rzeczywistych mocodawców.
To niespotykany ewenement – wysokiej rangi oficer wyznaczony na szefa Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO – nie zna podstawowych reguł obowiazujących w każdej armii świata od czasów babilońskich. Jeżeli płk Dusza poczuł się pokrzywdzony – miał do dyspozycji służbową drogę odwoławczą. Może zresztą z niej nie korzystać po odejsciu do cywila i dochodzić swoich praw w sądach poiwszechnych. Oczywiście w każdym razie obowiazuje go wojskowa tajemnica, zdradzenie której skutkuje poniesieniem kary do najwyższej włącznie. W chwili obecnej mamy stan buntu, który powinien powodować degradację oficera i szybkie wydalenie ze służby. Niezależnie od tego powinien ponieść karę za narażenie na szwank dobrego imienia polskich wojskowych służb specjalnych.
Jednakze większą jeszcze szkodę dla wizerunku tych służb i Wojska Polskiego wyrządzili byli ministrowie ON z ramienia PO, a szczególnie niejaki Siemoniak. Abstrahuję od tego, że razem z Tuskiem ponosi on bezpośrednią odpowiedzialność za doprowadzenie do znacznego osłabienia gotowości bojowej naszej armii, ale jego dzisiejsze wypowiedzi, to skandal, to działanie na szkodę Polski. Z moich kilkuletnich obserwacji wynikało zawsze, że to partyjniak, który od szefa dostał znaczace stanowisko, ale nie miał do tego ŻADNYCH doświadczeń, ani predyspozycji, ani chęci do dbania o ten jakże ważny resort. Nie zająknał się słówkiem, kiedu z budżetu MON Tusk zabrał w sumie ponad 11 mld. zł. Odkładał w nieskończoność realizację projektu WISŁA, NAREW, czy śmigłowcowego. Teraz jednak Siemoniak dopuscił się – nie wacham się powiedzieć – zdrady interesów Polski. Nie sprawdził stanu faktycznego, tylko w mediach wygłasza bzdury, że Maciarewicz zaatakował placówkę NATO zainstalowaną w Polsce. Tak może powiedzieć tylko nieuświadomiony dureń, a nie były minister ON.
Smutna prawda jest taka, że przez ostatnie 8 lat rządzili Polską dyletanci, którzy widzieli tylko swoje interesy osobiste i partyjne, a sprawy Polski były dla nich trzeciorzędne. Teraz w amoku walki o władzę w swojej parti (partii władzy i pieniądza) – Siemoniak ściga sie z konkurentem, kto jest bardziej bezwzględny w walce z politycznymi przeciwnikami. Takim przeciwnikiem PO jest wg Siemoniaka – niewątpliwie Minister A. Macierewicz – człowiek, który całym swoim życiem udowodnił, że sprawy Polski, jej bezpieczeństwo, jej najżywotniejsze interesy są dla niego najważniejszym celem, człowiek, który całkowicie poświęcił się służbie narodowi. Obecny szef MON dysponuje też największą wiedzą o tajnych służbach, a także o uwikłaniach niektórych prominentów z PO. Dlatego zawsze był celem ataku całej partii PO, dlatego boją sie go i chwytaja każdego pretekstu, by go zdyskredytować – oczywiście – to działanie nieskuteczne; po prostu w kategoriach pojeciowych PO nie istnieją ludzie uczciwi, ale tu się mylą. Mogą mieć w tym względzie rację, ale tylko w odniesieniu do własnych szeregów…

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

 1. Avatar kanton

  Pułkownik Dusza poczuł się jak mały Kazio , co mu takie fajne zabawki zabrali . I w te pędy poleciał się skarżyć do swoich mocodawców.
  No cóż , ktoś inny będzie teraz bawił się tymi zabawkami. Obyś tylko zbyt wiele nie gadał , bo dostaniesz chrypki.

  0
 2. pablo3 pablo3

  jeszcze dodalbym do tego calego opisu, jednego brakujacego elementu – Bogdana Klicha. to rowniez dyletant, ktory narazil armie na potezne straty. zreszta, nie naduzywajmy moze slowa dyletant, bo to oznacza nieswiadome dzialanie, a wydaje mi sie, ze tutaj mamy do czynienia z niezwykle swiadomymi dzialaniami, ale wtedy to sie nazywa zdrada. jednak w 3RP, uzywa sie tylko slowa dyletanctwo. czy to lepiej czy gorzej, dla powagi polskiego panstwa?

  0
 3. Avatar gola.dupa.tuska

  Jednym słowem – kolejny peowski chuj parchaty

  0
 4. Avatar Kaz

  Płk. Duszy d…pa przyrosla do stołka. Właśnie ta sprwa z operacją na tym pulkowniku pokazuje, jak niskiej jakości są oficerowie postawienie przez PO na stanowiska kierownicze. Ten cymbał pulkownik nie rozumie, że wojsko jest autorytatywną organizacją I żolnierze muszą wykonywać rozkazy swoich przełożonych, choć mogą odwwoływać od wykonania rozkazu, ale nie mogą organizaować żadnego buntu. Poza tym ten bałwan nie rozumie, że tylko WŻ może interweniwać w sprawy wojskowe, a nie policja. Ponadto officer kontrwywiadu nie może ujawniać się publicznie. Takich debili PO powołała na kierownicze stanowiska I nie tylko w wojsku. Trzeba jak najszybciej pozbyć się takich łobuzȯw w kierowniczych kołach polskich instytucji państwowych. A może to sa agenci wrogich wywiadȯw.

  0
 5. Avatar Piotr

  Panie Janusz40, co do meritum – zgoda, ale po polsku piszemy: waHam, waHadło. Pozdrawiam

  0
 6. Avatar AS

  Jak tak czytuję artykuły, wypowiedzi na nie, to widzę jak bardzo głęboka jest nieznajomość najnowszej historii Polski. Zwłaszcza tej od 1986. Rosjanie kończąc zimną wojnę, przekazali sobie podległe kraje Ameryce, z zastrzeżeniem, że od Ukrainy to wara. Od 1988 centrum decyzyjne tych krajów było już w Waszyngtonie a nie w Moskwie (na rok przed Magdalenką!). W związku z tym Ameryka odblokowała zablokowane wcześniej kredyty i w Demoludach zrobiło się nieco lepiej . Od 1988, przez 10 lat drenowała nas Ameryka wspólnie z Chazarami. Po wydrenowaniu nas z czego się dało i w związku z polskimi aspiracjami do Unii, Ameryka przekazała nas Teutonom. Teutoni zadomowili się na dobrze po przyjęciu nas do Unii i w Berlinie jest teraz polskie centrum decyzyjne. Media są w teutońskich rękach, teutońscy agenci wpływu są prawie wszędzie. Przecież to wszystko jest bardzo widoczne. O co Wam chodzi tu piszącym? Przecież piszecie nie na temat!!!

  0
  • Avatar Piotr

   Pan Szanowny żartuje, prawda? Bo jesli nie, to takie coś się leczy, psychiatrycznie (proszę tego nie mylić z “psychuszką” u kacapskich zbrodniarzy). Polska NIGDY nie była kacapską własnością, aby ją kacap mógł komukolwiek “przekazywać”. Komunizm jest ZBRODNIĄ, a kagebowiec (kacapska odmiana esesmana) Putin – ZBRODNIARZEM. To warto wiedzieć, pamiętamy dwa wieki kacapskich zbrodni na Polakach. Ukraina ma pelne ptawi do wolnosci od kacapskiego pijackiego prymitywu. OT CO

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816