NEWS
Like

Skandal międzynarodowy. Niemcy nie odegrali Polskiego hymnu dla Kamila Stocha!

10/01/2021
231 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Skandal międzynarodowy. Niemcy nie odegrali Polskiego hymnu dla Kamila Stocha!

0


Do niedopuszczalnej sytuacji doszło dzisiaj podczas dekoracji zwycięzców konkursu skoków narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Organizatorzy nie zagrali hymnu dla triumfatora zawodów – Kamila Stocha. –  “Jutro sami zaśpiewamy – skomentował zdarzenie polski skoczek.”

Trwa znakomita passa polskich skoczków, a w szczególności Kamila Stocha – po triumfie w Turnieju Czterech Skoczni, dzisiaj polski mistrz pewnie zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Na najniższym stopniu podium stanął także inny z naszych skoczków, Piotr Żyła.

Niestety, na triumfatora podczas dekoracji czekało niemiłe zaskoczenie. Otóż organizatorzy nie odegrali – co jest pewnym zwyczajem – hymnu dla zwycięzcy. Mazurek Dąbrowskiego nie zabrzmiał na skoczni w Titisee-Neustadt, a sytuacja nie przeszła bez echa wśród polskich komentatorów. Zaskoczenia nie kryli także nasi skoczkowie.

To nie jest przypadek, Niemcy wobec Polski coraz bardziej przypominają Rzeszę!  Z tłumaczenia niemieckich organizatorów wynika, że “nie liczyli się ze zwycięstwem Polaka”... Lewacki Salon24 nie wspomniał o tym skandalu,a niemiecka Interia opisała to dokładnie. No i co o tym myśleć? W Zakopanem nie będzie żadnego problemu z niemieckim hymnem, bo żaden Niemiec nawet nie zbliży się do podium.

Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem – to hasło, stworzone w Wielkopolsce czasu Bismarcka, Hakaty i “Kulturkampfu” nie straciło ani grama ze swojej aktualności dzisiaj.

Przecież jesteśmy Polakami-trzeba to obejść. Następnym razem skołować dwa głośniki, odtwarzacz i puścić hymn, nie oglądając się na zachodnich ”przyjaciół”.

Brawo nasi skoczkowie, pokazać Niemcom gdzie jest ich miejsce w szyku. Wygrywajcie dla Polski, dla nas.

A kiedy zapłacą nam za reparacje wojenne. KIEDY !

Inne zapisy autora:

0

dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski http://simplesite.com

Dziennikarstwo jest moją pasją.

51 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816