Bez kategorii
Like

Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej

10/01/2013
503 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

Wyposażenie i struktura Sił Powietrznych FR z podziałem na dowództwa.

0


1.Dowództwo WWS i PWO

 

 

1. Brygada Obrony Powietrzno – Kosmicznej (Siewieromorsk)

6959. Baza Lotnicza (Sawatija) – 24 MiG-31B, 12 Su-27S, 4 Su-27UB
161. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Siewieromorsk) – S-300
583. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Oleniegorsk) – 2 S-300PM, 2 S-300PS
1488. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Zielenogorsk) – 4 S-300PS
1528. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Siewierodwińsk) – 4 S-300PS
531. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Polarnyj) – 5 S-300PM
1544. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Władimirskij) – 1 9K37 Buk, 2 S-300W
1489. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Baranowo) – 2 S-300PS
1490. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Sablino) – 4 S-300PS
2. Brygada Obrony Powietrzno – Kosmicznej (Tosno)

6964. Baza Lotnicza (Monczegorsk) – 24 MiG-31BS, 24 Su-24M, 20 Su-24MR
6961. Baza Lotnicza (Bezowiec) – 36 Su-27P/S, 6 Su-27UB
87. Baza Lotnicza (Lewaszowo) – 2 Tu-134, 6 An-26, 5 An-12, 5 Mi-8
6992. Baza Lotnicza (Pribłowo) – 12 Mi-24PN, 12 Mi-8
6960. Baza Lotnicza (Alakurtti) – 8 Mi-24, 8 Mi-8
922. Baza Lotnicza (Puszkino) – 9 Mi-8
42. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Wałdaj) – S-300PS
500. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Gostinnyj) – 4 S-300PM
3. Brygada Obrony Powietrzno – Kosmicznej (Kalinigrad)

6967. Baza Lotnicza (Czkałowsk) – 36 Su-27P, 6 Su-27UB
6962. Baza Lotnicza (Czerniachowsk) – 24 Su-24M
5. Brygada Obrony Powietrzno – Kosmicznej (Petrowskoje)

6968. Baza Lotnicza (Chotiłowo) – 24 MiG-31B, 12 Su-27S
6963. Baza Lotnicza (Kursk-Kalino) – 24 MiG-29SMT, 6 MiG-29UBT
7000. Baza Lotnicza (Woroneż) – 1 Su-34, 24 Su-24M, 4 An-30, 1 Mi-8
6996. Baza Lotnicza (Wiaźma) – 24 Mi-24, 12 Mi-8
6965. Baza Lotnicza (Kaługa) – 24 Mi-24, 12 Mi-8
214. Samodzielna Eskadra Śmigłowców (Kursk) – 30 Mi-24, 14 Mi-8
253. Samodzielna Eskadra Śmigłowców (Kostroma) – 28 Mi-24, 17 Mi-8
606. Gwardyjski Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Elektrostal) – S-400
93. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Zwinigorod) – S-300PM1
210. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Dmitrów) – S-300P
390. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Nowoje) – S-300PM1
226. Samodzielny, Mieszany Pułk Lotniczy (Kubinka) – 8 An-12, 8 An-24, 6 An-26, 13 An-30, 44 Mi-8
5. Samodzielna Jednostka Dalekiego Rozpoznania (Woroneż) – 16 An-30

2.Dowództwo WWS i PWO

 

8. Brygada Obrony Powietrzno – Kosmicznej (Kujbyszew)

6977. Baza Lotnicza (Bolszoje Sawino) – 24 MiG-31
30. Baza Lotnicza (Kolcowo) – 4 Su-27S, 3 Tu-134, 8 An-26, 2 An-12, 5 Mi-8
6976. Baza Lotnicza (Hisar) – 4 Su-25, 1 Su-25UB, 4 Mi-24, 2 Mi-8
6975. Baza Lotnicza (Bobrówka) – 12 Mi-24, 16 Mi-8, 6 Mi-26
511. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Engels) – 2 S-300PS
185. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Jekaterynburg) – 2 S-300PS
568. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Samara) – 3 S-300PS
9. Brygada Obrony Powietrzno – Kosmicznej (Nowosybirsk)

6979. Baza Lotnicza (Kańsk) – 24 MiG-31DZ
590. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Nowosybirsk) – 3 S-300PS
10. Brygada Obrony Powietrzno – Kosmicznej (Czita)

6982. Baza Lotnicza (Domna) – 36 MiG-29, 6 MiG-29UB
6980. Baza Lotnicza (Dżida) – 24 Su-24M, 12 Su-24MR, 1 Mi-8
6981. Baza Lotnicza (Step) – 24 Su-25, 6 Su-25UB
6978. Baza Lotnicza (Berdsk) – 20 Mi-24, 12 Mi-8
320. Baza Lotnicza (Nerczyńsk) – 8 Mi-8
1534. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Angarsk) – 3 S-300PS
1722. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Pierwomajskij) – 2 S-300W
388. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Aczyńsk) – 3 S-300PS
1723. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Dżida) – 2 9K37 Buk, S-300

3.Dowództwo WWS i PWO

 

14. Brygada Obrony Powietrzno–Kosmicznej (Jelisowo)

6990. Baza Lotnicza (Elizowo) – 36 MiG-31B, 2 An-12, 2 An-26, 2 Mi-8
6984. Baza Lotnicza (Ukrainka) – 12 Mi-24, 12 Mi-8
317. Samodzielny, Mieszany Pułk Lotniczy (Elizowo) – 8 Ił-38, 12 Tu-142MR, 24 Ka-27, 25 Ka-29
589. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Nachodka) – 3 S-300PS
12. Brygada Obrony Powietrzno–Kosmicznej (Władywostok)

6989. Baza Lotnicza (Centralnaja Ługowaja) – 12 MiG-31B, 24 Su-27SM, 6 Su-27UB
1533. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Władywostok) – 1 S-400, S-300PS

11. Brygada Obrony Powietrzno–Kosmicznej (Komsomolsk)

6987. Baza Lotnicza (Dzemgi) – 2 Su-35, 24 Su-27SM, 6 Su-27UB
6988. Baza Lotnicza (Hurba) – 24 Su-24M2, 24 Su-24M
6985. Baza Lotnicza (Woszajewka) – 24 Su-24M, 24 Su-24MR
6983. Baza Lotnicza (Woszajewka) – 36 Su-25, 6 Su-25UB, 4 Ka-50, 12 Mi-24, 12 Mi-8
265. Baza Lotnicza (Chabarowsk) – 1 Tu-154, 1 Tu-134, 6 An-26, 1 An-24, 15 An-12
6986. Baza Lotnicza (Garówka) – 20 Mi-8, 4 Mi-26
101. Samodzielna Jednostka Lotnicza (Sokół) – 6 Mi-8
1530. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Komsomolsk) – 5 S-300PS
1529. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Chabarowsk) – 3 S-300PS

4.Dowództwo WWS i PWO

 

7. Brygada Obrony Powietrzno–Kosmicznej (Rostów nad Donem)

6972. Baza Lotnicza (Krymskaja) – 36 Su-27P/S, 6 Su-27UB, 3 Mi-28N, 20 Mi-24, 16 Mi-8, 4 Ka-27
6969. Baza Lotnicza (Millerowo) – 36 MiG-29, 6 MiG-29UB
6970. Baza Lotnicza (Morozowsk) – 24 Su-24, 30 Su-24M
6971. Baza Lotnicza (Budionnowsk) – 24 Su-25SM, 6 Su-25UB, 2 Mi-28N, 20 Mi-24, 16 Mi-8
6973. Baza Lotnicza (Primorsko-Achtarsk) – 24 Su-25, 6 Su-25UB
6974. Baza Lotnicza (Egorlik) – 16 Mi-8, 10 Mi-26
6970. Baza Lotnicza (Marinówka) – 24 Su-24MR
1536. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Rostów nad Donem) – 3 S-300PM
1537. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Noworosyjsk) – 2 S-300PM
____. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Wołgograd) – S-300P
1721. Pułk Rakietowy Obrony Powietrznej (Soczi) – 2 9K37 Buk
Kontyngent WWS Rosji w Armenii

3624. Baza Lotnicza (Erebuni) – 16 MiG-29, 2 MiG-29UB
6950. Baza Lotnicza (Engels) – 18 Tu-160, 14 Tu-95MS
6952. Baza Lotnicza (Ukranika) – 36 Tu-95MS
6953. Baza Lotnicza (Engels) – 30 Tu-22M3, 2 Tu-22MR, 2 Tu-134UBL, 3 An-30, 2 An-12
6951. Baza Lotnicza (Szaikówka) – 30 Tu-22M3
43. Centrum Konwersji i Szkolenia Bojowego (Riazań) – 4 Tu-22M3, 4 Tu-95MS, 8 Tu-134UBL
6954. Baza Lotnicza (Diagilewo) – 18 Ił-78

Dowództwo Lotnictwa Transportowego

 

6985. Baza Lotnicza (Psków) – 27 Ił-76MD, 6 An-22
6958. Baza Lotnicza (Taganrog) – 27 Ił-76 MD
6957. Baza Lotnicza (Seszcza) – 18 An-124-100, 4 Ił-76MD
6991. Baza Lotnicza (Czkałowsk) – 16 Tu-154, 8 An-72, 5 An-26, 5 An-12, 11 Ił-22M

Jednostki bezpośrednio w podporządkowaniu dowództwu WWS

 

929. Narodowe Centrum Testowe Lotnictwa (Aktiubińsk) – 2 MiG-31BM, 2 Su-30MK, 4 MiG-29SMT, 18 MiG-29, 1 Su-34, 14 Su-24M2, 2 Jak-130
4. Centrum Konwersji i Szkolenia Bojowego (Lipieck) – 2 MiG-31BM, 5 Su-27SM, 6 Su-27UB, 6 MiG-29SMT, 6 MiG-29UB, 4 Su-24M2, 6 Su-24M, 2 Su-24MR, 4 Su-25SM, 1 Su-25UBM, 6 Su-25, 6 Su-25UB, 2 Jak-130
344. Centrum Konwersji i Szkolenia Bojowego (Torżok) – 8 Ka-50, 2 Ka-52, 4 Mi-28N, 16 Mi-24, 12 Mi-8, 8 Mi-26
185. Centrum Konwersji i Szkolenia Bojowego (Aszuluk) – 1 Tu-160, 3 Tu-95MS, 2 Tu-22M3, 4 MiG-31B, 8 Su-27S, 7 MiG-29, 8 Su-24M, 6 Su-25
2457. Baza Lotnicza (Iwanowo) – 12 A-50, 1 Ił-76MD, 1 Ił-22M, 2 An-26, 8 Mi-8

Zdjęcia niektórych Rosyjskich maszyn:

Su-27

S-400

Pancir S1

Tu-160

Ka-52

Mi-28N

An-124

 

Obecnie rozwijane konstrukcje,planowane do wprowadzenia:
 

Su-34,następca taktycznych bombowców Su-24.

Su-35,do 2015 WWS planuje pozyskać 48 tego typu maszyn.

 

Ka-60

 

PAK FA,przyszłościowa platforma Rosyjskiego lotnictwa.Ciągle wiele systemów wymaga opracowania.Zmian wymaga również sama konstrukcja płatowca jeśli maszyna ma charakteryzować się własnościami stealth

Na podstawie Raport-wto.
08/2010

Inne zapisy autora:

0

Avatar
JarekSz1991

Si vis pacem, para bellum

5 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816