BIZNES
Like

Siły pieniądza i niekontrolowany konsumpcjonizm

08/07/2014
457 Wyświetlenia
3 Komentarze
59 seconde czytania
Siły pieniądza i niekontrolowany konsumpcjonizm

Portal „Fronda” przytacza wypowiedź watykańskiego dyplomaty przy ONZ, abp Charlesa Balvo, który miał powiedzieć, że należy zmienić światowy system ekonomiczny, tak, by stał się bardziej przyjazny ludziom ubogim.

0


 

Jak podaje portal „Fronda”, „(…) Watykański dyplomata podkreślił, że pragnienie ograniczenia konsumpcji jest w tym kontekście <<godne pochwały>>. Jednak tak naprawdę trzeba porzucić model <<niekontrolowanego konsumpcjonizmu, przesadnego używania>>”. Abp Balvo miał stwierdzić, że „Współczesny system ekonomiczny jest manipulowany przez siły pieniądza”. Jego zdaniem system ten nie zwraca zbytniej uwagi na osoby najbiedniejsze. „Abp Balvo dodał, że należy dziś przykładać większą wagę do <<duchowego wymiaru>> zrównoważonego rozwoju” – czytamy na „Frondzie”.

Jeśli informacja podana przez „Portal Poświęcony” jest rzetelna, nasuwa się kilka wątpliwości (….)

Siły pieniądza i niekontrolowany konsumpcjonizm…

 

Inne zapisy autora:

0

PAFERE
PAFERE http://www.pafere.org

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, będąc niezależną, pozarządową organizacją, zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego a zarazem najsprawiedliwszego systemu powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów, związkami etyki z ekonomią, a także rozwojem nauk ekonomicznych. Wesprzyj nas: Volkswagen Bank Direct PL 3321 3000 0420 0104 0942 1500 01 Przelewy spoza Polski: SWIFT: ING BP LPW PL 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001

229 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar dupa

  Ciekawe ile lat ma ten stary pryk, że już nie może przesadnie używać.

  0
 2. “Wypowiedzieli wojnę biedzie i bieda….wygrała!” (R.Reagan)
  Żurek Janusz

  0
 3. Avatar GRAZYNA

  najłatwiej ograniczyć zbyt rozpasaną konsumpcję przydziałami limitowanymi: możesz kupić nie więcej niż…….chyba już przerabialiśmy ten model. Najgorzej jak jedni, na siłę próbują “zbawiać” innych za ich własne pieniądze (wszystko państwowe bo państwo wie lepiej co za tym idzie przymusowy haracz na wszystko państwowe – mimo, że chcąc naprawdę nauczyć dzieci np angielskiego płacimy prywatnie, jak chcemy zrobić szybko i dobrze badania idziemy prywatnie – to po ch…e dalej utrzymywać fikcję, że to państwo najlepiej się nami zaopiekuje?)

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816