Komentarze dnia
Like

Sikorski tak sponiewierał Ławrowa, że ten nie wytrzymał

03/07/2014
981 Wyświetlenia
2 Komentarze
22 minut czytania
Sikorski tak sponiewierał Ławrowa, że ten nie wytrzymał

Komsomolskaja Prawda „ „Polska nadzorcą Ukrainy””A to, że Polska jest najwierniejszym amerykańskim sojusznikiem w Europie Wschodniej, dla nikogo nie jest tajemnicą. Opierając się w dużym stopniu na Warszawie, Stany Zjednoczone prowadzą dziś swoją ostrą politykę antyrosyjską na Ukrainie. W zasadzie, Polska jest dla Waszyngtonu swoistym nadzorcą państw bałtyckich i Ukrainy” ….””Najdziwniejsze w tej historii jest chyba to, że polscy rządzący, jak się okazuje, sami doskonale rozumieją całą asymetrię swojej polityki zagranicznej. Ale albo już nie mogą na to nic poradzić. Albo „wielki boss” (czy bies) zza oceanu nie pozwala… „…..(źródło )

0


 

„Uzyskaliśmy zapewnienie od ministra Ławrowa, że scenariusz krymski już się nie powtórzy – powiedział Sikorski. Ale Ławrow zareagował śmiechem. „…(źródło )

14 czerwiec Ławrow skrytykował Sikorskiego w wywiadzie dla telewizji TVC, który zostanie wyemitowany dzisiaj wieczorem. Zapis rozmowy ukazał się wcześniej na stronie internetowej rosyjskiego MSZ.
Poproszony o skomentowanie uwagi Sikorskiego, iż „dla Rosji lepiej jest być sojusznikiem Zachodu niż wasalem Chin”, Ławrow zauważył, że polski minister cytował Zbigniewa Brzezińskiego. – Wszelako politolog – przy czym niemłody, niezajmujący żadnych stanowisk państwowych i mogący sobie pozwolić na różne nieodpowiedzialne oceny – to jedno, a czym innym jest, gdy urzędujący minister spraw zagranicznych dużego kraju europejskiego cytuje tego politologa, podkreślając przy tym, że w pełni się z nim zgadza – powiedział szef MSZ FR. Ławrow oświadczył, że jest to „niestosowna wypowiedź dla każdego poważnego polityka”. .(źródło )

Profesor Andrzej Nowak „Tam gdzie dziś ścierają się wojska ukraińskie z wojskami rosyjskimi, tam pozostało dziedzictwo Rzeczpospolitej i ślad polskiej pracy. To Polska stworzyła tak ogromne dzieło – cywilizację wolności w środku Europy, która trwała przez wiele stuleci, zbudowaną na fundamencie chrześcijaństwa i kultury europejskiej, opartą na poczuciu obywatelskim społeczności Rzeczpospolitej „…”Nie ma powodów, by a priori wykluczyć hipotezę owocu nawiązanej ponad rok temu współpracy pomiędzy rosyjską FSB i polską służbą SKW lub też hipotezę próby upomnienia rządu polskiego za jego posunięcia niekoniecznie zbieżne z interesami rosyjskimi. „…”Profesor przypominał,że przez ponad 800 lat misja realizowana przez Polskę zostawiła po sobie ślad duchowy i kulturowy na ziemiach Ukrainy, Białorusi i Litwy. Paradoksalnie jednak misja ta została najbardziej doceniona w Moskwie, bo jest uznana za przeszkodę dla jej imperialnej polityki. To przeszkoda, o którą Moskwa potyka się po dzisiejszy dzień. „..”Przywrócenie wzorca Rzeczpospolitej i odzyskanie Polski przez jej obywateli powinno być misją każdego z nas. „…”Najnowsza książka profesora Andrzeja Nowaka „Dziej Polski : skąd nasz ród” to synteza samych początków dziejów polskich (do 1202 roku) odwołująca się do najnowszych analiz naukowo-badawczych, jak i pogłębionej refleksji obywatelskiej. „…”udany bunt społeczny w 1093 roku przeciw skorumpowanym rządom palatyna Sieciecha, jakże aktualny apel do nas sprzed wieków do odsunięcia „żarłocznego sępa” skorumpowanej władzy. Bunt obywatelski doprowadził do odsunięcia ówczesnej złej władzy od rządzenia, a w dłuższym okresie do udziału samego społeczeństwa we władzy – pierwszej wolnej elekcji w 1099 roku.Drugie wyzwanie to zupełnie wyjątkowy na owe czasy w całej Europie aspekt obywatelski społeczeństwa polskiego: w 1153 roku pojawia się pierwszy „civis Polonie” (obywatel polski). Tak sam siebie zatytułował niejaki Zbylut z rodu Pałuków w akcie fundacji klasztoru cystersów w wielkopolskim Łeknie. Nie było w tym czasie, ani przez następne 150 lat w całej Europie, obywatela posiadającego poczucie przynależności do państwa.”..(źródło )

Romuald Szeremietiew ”Rzeczpospolita: Polska – Białoruś – Ukraina?”….”Od pewnego czasu w gronach analityków i znawców polityki międzynarodowej pojawiają się głosy, że Europa znowu może być miejscem sprzecznych interesów prowadzących do konfliktów, podobnych do tych z przeszłości. Wydaje się, ze w interesie odpowiedzialnego kształtowania relacji między narodami leży, aby Europa Środkowa także z racji takich obaw stała się mocnym ogniwem spajającym europejski system. Dlatego też  Rzeczpospolita, jako związek Polaków, Białorusinów i Ukraińców powinna wrócić na polityczną mapę świata.Taką potrzebę powinniśmy uświadamiać odwołując się do doświadczeń z przeszłości.Amerykański historyk Timothy Snyder w książce „Skrwawione ziemie” przedstawił europejskie terytoria, na których w pierwszej połowie XX wieku dochodziło do największych zorganizowanych mordów ludności cywilnej. Na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej między latami trzydziestymi a pięćdziesiątymi reżimy Stalina i Hitlera wymordowały co najmniej 14 milionów ludzi. W książce znajduje się mapka „skrwawionych ziem”. Zarysowany na niej obszar w całości pokrywa się z terytorium dawnej Rzeczypospolitej.  Bez wątpienia to jej brak umożliwił ludobójstwo ludności białoruskiej, estońskiej, litewskiej, łotewskiej, polskiej, ukraińskiej, żydowskiej. Zarówno Stalin jak i Hitler mordowali narody Rzeczypospolitej. Rzeczypospolitą trzeba odbudować także przez pamięć dla tych ofiar.” ….(więcej)

Komsomolskaja Prawda „ „Polska nadzorcą Ukrainy””A to, że Polska jest najwierniejszym amerykańskim sojusznikiem w Europie Wschodniej, dla nikogo nie jest tajemnicą. Opierając się w dużym stopniu na Warszawie, Stany Zjednoczone prowadzą dziś swoją ostrą politykę antyrosyjską na Ukrainie. W zasadzie, Polska jest dla Waszyngtonu swoistym nadzorcą państw bałtyckich i Ukrainy” ….””Najdziwniejsze w tej historii jest chyba to, że polscy rządzący, jak się okazuje, sami doskonale rozumieją całą asymetrię swojej polityki zagranicznej. Ale albo już nie mogą na to nic poradzić. Albo „wielki boss” (czy bies) zza oceanu nie pozwala… „…..(źródło )

14 czerwiec Ławrow skrytykował Sikorskiego w wywiadzie dla telewizji TVC, który zostanie wyemitowany dzisiaj wieczorem. Zapis rozmowy ukazał się wcześniej na stronie internetowej rosyjskiego MSZ.Poproszony o skomentowanie uwagi Sikorskiego, iż „dla Rosji lepiej jest być sojusznikiem Zachodu niż wasalem Chin”, Ławrow zauważył, że polski minister cytował Zbigniewa Brzezińskiego. – Wszelako politolog – przy czym niemłody, niezajmujący żadnych stanowisk państwowych i mogący sobie pozwolić na różne nieodpowiedzialne oceny – to jedno, a czym innym jest, gdy urzędujący minister spraw zagranicznych dużego kraju europejskiego cytuje tego politologa, podkreślając przy tym, że w pełni się z nim zgadza – powiedział szef MSZ FR. Ławrow oświadczył, że jest to „niestosowna wypowiedź dla każdego poważnego polityka”. .(źródło )

Piotr Piętak „. Po trzecie rząd premiera Tuska – a w szczególności minister Sikorski – narazili się Rosji, której wpływy w Polsce są znaczne, której agenci działają dość swobodnie. Dlaczego się naraził? Otóż akcja dyplomatyczna Tuska i Sikorskiego w trakcie konfliktu na Ukrainie była i jest nadal skuteczniejsza niż wysiłki dyplomatów rosyjskich, innymi słowy po raz pierwszy w historii – czego nasze społeczeństwo w ogóle tego nie docenia – polska dyplomacja pokonała dyplomacje rosyjską, co wzbudziło zarówno strach jaki i wściekłość władców Kremla „….(więcej )

On jako jedyny może zyskać na aferze” taki cytat wstawił na Twitterze szef MSZ. Obok zamieścił link do skrótu artykułu Marka Ostrowskiego z najnowszej „Polityki”.
Linkowany tekst
jest oczywiście laurką. Czytamy w nim m.in.: „Mimo rytualnego oburzenia i krytyki minister Radek Sikorski jest chyba jedynym z podsłuchanych polityków, który na tym nie straci. A może nawet zyskać”.  Ostrowski pisze także: „Europa zyskałaby w Sikorskim polityka wyrazistego, dynamicznego kozaka, który trochę przypomina nową Polskę. Może nie arogancką, ale bardziej mołojecką, pewniejszą siebie, z ambicjami do odegrania swojej roli w Europie”. ….(źródło )

Piotr Woźniak „Podczas rozmów w Berlinie przedstawiciele Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec wypracowali „mapę drogową” dojścia do wielostronnego rozejmu na Ukrainie. „…”Nieobecność ministra Sikorskiego podkreślają  niemieckie agencje, przypominając, że polski szef dyplomacji w lutym negocjował, a następnie ogłosił: Jest porozumienie na Ukrainie. „…”Biorąc jednak pod uwagę aferę taśmową, której jednym z bohaterów jest RadosławSikorski, ale także analizując stosunek ministra Ławrowa do polskiego szefa MSZ, przyczyn braku obecności Sikorskiego w Berlinie może być więcej. „...(źródło )

Newsweek Jakub Korejba „ Czy Sikorski nawróci Rosję „Szef polskiego MSZ przyjechał do Rosji głosić dobrą, europejską nowinę, ale sądząc po komentarzach przyjęty został jak jeździec nadciągającej z Waszyngtonu antyrosyjskiej Apokalipsy.”…”Jednym z największych sukcesów polskiego ministra jest fakt, że wbrew najgłębszemu pragnieniu ignorowania istnienia niepodległej Polski, zarówno rosyjska opinia publiczna, jak i przedstawiciele elity niezwykle emocjonalnie zareagowali na jego wypowiedzi. Z punktu widzenia Moskwy, najlepiej byłoby, gdyby Polska nie istniała. I w kontaktach z Europą rosyjskie władze konsekwentnie starają się trzymać wobec naszego kraju linię udowadniającą „przejściowość” i brak racjonalności w polityce tego „państwa sezonowego”. Dlatego właśnie, każdy moment, w którym z Polską należy dyskutować jest dla nich tak bolesny i pewnie niedługo zaczną na naszego ministra reagować alergicznie na równi z rzekomo od lat planującym „rozbicie Rosji” Zbigniewem Brzezińskim. Sikorski posiada bowiem jedną, niezwykle irytującą z punktu widzenia Kremla cechę: niezależnie od skrajnie dobrych lub złych emocji, które budzi u odbiorców, nie pozwala się ignorować i zmusza do zajęcia stanowiska wobec siebie i siłą rzeczy wobec Polski. „….”Wypowiedzi naszego ministra stały się najbardziej pikantnym tematem rozmowy, która stanowiła kulminacyjny punkt sobotniego wydania telewizyjnego programu „Postscriptum”. Na pierwszy rzut oka można po prostu powiedzieć, że w programie tym, prowadzący i jego gość omawiali aktualne kwestie polityki międzynarodowej. Tak się jednak składa, iż żadnego z nich nie można nazwać po prostu „gadającą głową”, ponieważ pierwszy jest przewodniczącym Komitetu Spraw Zagranicznych Dumy a drugi rosyjskim ministrem spraw zagranicznych. Warto także pamiętać, że „Postscriptum” nie jest zwykłym programem. Jest to w istocie swoiste „słowo na niedzielę” czyli zestaw obowiązujących prawd wiary, które każdy Rosjanin powinien wyznawać komentując bieżące wydarzenia polityki światowej. „…”Po opublikowanym także na stronie rosyjskiego MSZ wywiadzie, można zorientować się, że Aleksiej Puszkow i Siergiej Ławrow dogłębnie przejęli się słowami polskiego ministra. Według nich Sikorski „niestosownie” i „w sposób nielicujący z powagą urzędu” śmiał wyrazić opinię, że miejsce Rosji jest w Europie a obserwowane ostatnio nerwowe ruchy w stronę Azji są sprzeczne z jej interesami i międzynarodową tożsamością … (więcej )

Romuald Szeremietiew „Musimy znaleźć polski sposób na obronę, polegający na tym, aby wykorzystać wszystkie te elementy, które sprawią, że nieprzyjaciel sto razy zastanowi się zanim będzie chciał nas atakować. Nasze przygotowania do obrony muszą być tego rodzaju, że nieprzyjaciel będzie sobie zdawał sprawę, że bardzo trudno będzie nasz kraj zająć i go utrzymać. Żeby taki problem nieprzyjacielowi stworzyć nasz kraj musi być przygotowany do powszechnej obrony. Można to zrobić tylko wtedy, jeżeli wcześniej – przed konfliktem zdołamy zbudować wszechogarniającą strukturę obronną w kraju. Może coś na kształt Armii Krajowej? „…(źródło )

Aleksander Łukaszenka „nie było takiej cynicznej kolaboracji i wyrachowanego, haniebnego tchórzostwa co w szeregu państw europejskich, które bez walki poddały się faszystom.
Putin wyraził uznanie dla „męstwa i woli narodu białoruskiego” podczas II wojny światowej, przypominając, że na jej frontach walczyło ponad 1,3 mln żołnierzy urodzonych na terenie Białorusi, a partyzantka na tych terenach „stała się symbolem narodowego heroizmu”.”...(źródło)

„Rosyjska gazeta zauważa, że „rozmowy za zamkniętymi drzwiami były napięte, a publiczne komentarze trzech ministrów przybrały postać kłótni”. „Kommiersant” konstatuje, że Ławrow nawet „wprawił wszystkich w zakłopotanie, gdy roześmiał się w najbardziej pikantnym momencie”. …”Najbardziej zapadającej w pamięci odpowiedzi na 'wykład’ kolegów Ławrow udzielił bez słów. Sikorski oznajmił, że 'było dla niego wyjątkowo ważne usłyszeć, iż nie powtórzy się więcej coś takiego, jak na Krymie’. W odpowiedzi Ławrow głośno się zaśmiał. Zagraniczni dziennikarze potem długo się zastanawiali, co miało to oznaczać” – konkluduje „Kommiersant”. …(źródło)

„445 lat temu Polacy stworzyli największe państwo Europy „..”1 lipca 1569 roku zawarto w trakcie sejmu walnego w Lublinie Unię Lubelską. W wyniku połączenia się Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów. …(źródło )

Jak donosi Polskie Radio, podczas spotkania prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina z dyplomatami, ambasador w Polsce Aleksandr Aleksiejew przekonywał, że Polacy będą zmuszeni do zmiany polityki wobec Rosji. „…”Aleksiejew zaznaczył, że w Polsce Białoruś i Ukraina są uznawane za miejsca szczególne w polityce zagranicznej Rosji. W jego opinii, „prędzej lub później” Polacy będą musieli zmienić punkt widzenia i wrócić do współpracy z Rosjanami ze względu na korzyści.  Ambasador zaznaczył, że podlegli mu dyplomaci pracują spokojnie przekonani „o własnej słuszności”…(źródło )
——————-
MSZ.Poproszony o skomentowanie uwagi Sikorskiego, iż „dla Rosji lepiej jest być sojusznikiem Zachodu niż wasalem Chin”, Ławrow zauważył, że polski minister cytował Zbigniewa Brzezińskiego. – Wszelako politolog – przy czym niemłody, niezajmujący żadnych stanowisk państwowych i mogący sobie pozwolić na różne nieodpowiedzialne oceny – to jedno, a czym innym jest, gdy urzędujący minister spraw zagranicznych dużego kraju europejskiego cytuje tego politologa, podkreślając przy tym, że w pełni się z nim zgadza – powiedział szef MSZ FR. Ławrow oświadczył, że jest to „niestosowna wypowiedź dla każdego poważnego polityka”.
………………
Mój komentarz
Co to znaczy dla Polski że nawet ktoś taki jak Sikorski, reprezentujący podłej „ konduity „ rząd poniewiera i poniża ministra spraw zagranicznych Rosji i samą Rosję , bo do tego sprowadza się mówienie w twarz ,ze Rosja to badziewie , które albo będzie czyścić buty Chińczykom, albo pokornie schyli kark przed Zachodem ,i jak twierdzi propaganda rosyjska nadzorcą na tereny wschodniej Europy, czyli Polska ? Następnie Sikorski traktuje Ławrowa jak gówniarza i na konferencji prasowe bezczelnie mówi że Ławrow podporządkował się żądaniom Polski i zagwarantował ,że Rosja będzie się bezsilnie patrzyła jak Poroszenko będzie wykańczał separatystów , bo do tego sprowadza się w końcu obietnica że Krym się nie powtórzy. W tej sytuacji trudno się dziwić ,że Ławrow bity niczym pies przez polskiego ministra spraw zagranicznych Sikorskiego nie wytrzymał upokorzenia i zaczął się niczym jakiś przygłup śmiać .

Jeśli ktoś taki jak Sikorski pokazuje całej Europie Środkowej ,że może bezkarnie poniewierać Putinem i Ławrowem , że w takim razie Rosja się już nie liczy, to jaki strach musi panować w Moskwie przed dojściem do władzy Kaczyńskiego .

Widzimy tera ostatnie podrygi sojuszu niemiecko rosyjskiego do którego Ławrow próbuje dokooptować zdychającą gospodarczo i społecznie Francje i wyeliminować z gry Polskę . Poroszenko eksterminując na wschodzie Ukrainy żołdaków Putina tysiącami jasno pokazał  Ławrowowi i niemieckiemu ministrowi spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeierowi ,że oni obaj w sprawie Ukrainy maja ”gówno do gadania „

Stan ducha Putina i całej tej hałastry rządzącej Rosja pokazuję płaczliwa postawa ambasadora Rosji w Polsce, który obiecuje Putinowi gruszki na wierzbie , czyli że Polska zacznie z Roją współpracować . A Putin robi dobrą minę do złej gry i udaje ze mu wierzy . .

video Romuald Szeremietiew Wojna partyzancka
video Profesor Andrzej Nowak „Dzieje Polski – co to znaczy „
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Link do Różne takie

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „

Rozpocząłem pisanie VII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758