POLSKA
Like

Sikorski straszy Polaków niemiecką interwencja zbrojną ?

07/07/2013
691 Wyświetlenia
11 Komentarze
11 minut czytania
Sikorski straszy Polaków niemiecką interwencja zbrojną ?

„Sikorski straszył “krwawą łaźnią” na konwencji PO. Co miał na myśli?”…..”“Niektórzy się niecierpliwią, że za długo było w Polsce normalnie. Świerzbi ich, aby kolejne pokolenie Polaków wystawić na jakąś awanturę. A ja mówię: lepsza ciepła woda w kranie niż zimny prysznic albo krwawa łaźnia” – powiedział Radosław Sikorski na ostatniej Konwencji Krajowej PO. „…..(źródło )   Sikorski w expose „ Z Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości.Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie. W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie – a więc także my – mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza.”…” Wspólne inicjatywy na Ukrainie i […]

0


Sikorski straszył “krwawą łaźnią” na konwencji PO. Co miał na myśli?”…..”“Niektórzy się niecierpliwią, że za długo było w Polsce normalnie. Świerzbi ich, aby kolejne pokolenie Polaków wystawić na jakąś awanturę. A ja mówię: lepsza ciepła woda w kranie niż zimny prysznic albo krwawa łaźnia” – powiedział Radosław Sikorski na ostatniej Konwencji Krajowej PO. „…..(źródło )

 

Sikorski w exposeZ Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości.Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie. W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie – a więc także my – mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza.”…” Wspólne inicjatywy na Ukrainie i na Białorusi wzmacniają naszą siłę oddziaływania. Bliska współpraca z Niemcami toruje nam drogę ku centrum decyzyjnemu Unii”. …..(więcej)

 

Wystąpienie Ministra Finansów w Parlamencie EuropejskimEuropa jest dziś w niebezpieczeństwie, a jeśli rozpadnie się strefa euro, to i UE tego szoku długo nie przetrwa – ostrzegł minister finansów Jacek Rostowski podczas debaty w PE na temat kryzysu euro. Chwalił prezesa EBC i sprzeciwił się Europie dwóch prędkości. – Za wszelką cenę musimy ratować Europę – apelował w Strasburgu Rostowski, który zabrał głos w imieniu polskiego przewodnictwa w Radzie UE. – Nie łudźmy się, gdyby euro miało się rozpaść, to Europa długo tego szoku nie przetrwa – dodał. Rostowski, ostrzegając przed ryzykiem wojny, przywołał swą niedawną prywatną rozmowę z “prezesem wielkiego polskiego banku”, pracującym w ministerstwie za czasów transformacji w Polsce. Miał on mu powiedzieć, że po takich wstrząsach gospodarczych i politycznych, jakie teraz dotykają Europę, “rzadko się zdarza, by po 10 latach nie było także katastrofy wojennej“. I – jak mówił minister – ten prezes banku dodał, że “poważnie się zastanawia nad tym, by uzyskać dla dzieci zieloną kartę w USA“. Potem na konferencji prasowej Rostowski zastrzegł, że jego słowa o zagrożeniu wojną skierowane były nie do polskich polityków, ale europejskich; natomiast groźba wojny to perspektywa 10-20 lat, a nie najbliższych miesięcy i lat”…(więcej )

 

I z przemówienia berlińskiego Sikorskiego „Po szóste, że z racji rozmiarów i historii Waszego kraju, ponosicie specjalną odpowiedzialność,aby chronić pokój i demokrację na naszym kontynencie. Jak mądrze stwierdził Jurgen Habermas, „Jeśli projekt europejski upadnie, pojawi się pytanie jak wiele trzeba będzie czasu, aby odzyskać status quo.Przypomnijmy sobie rewolucję niemiecką z 1848 r.: po jej klęsce potrzeba było stu lat, aby doprowadzić do tego samego poziomu demokracji. „…”Zapewne jestem pierwszym w historii ministrem spraw zagranicznych Polski, który to powie:Mniej zaczynam się obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności……”Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy.N ie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa. Nie możecie dominować, lecz macie przewodzić reformom. „ ….(więcej )

 

 

Dwa lata temu „ Libia: pierwsza zbrojna interwencja Zachodu””…”W sobotni wieczór Zachód po raz pierwszy otworzył ogień w kierunku libijskich pojazdów wojskowych. To francuskie myśliwce, a działania militarne mają siłą zmusić Kadafiego do oddania władzy.”….”Wydarzenia te są efektem sobotniego spotkania, które we Francji zorganizował prezydent Nicolas Sarkozy. W Paryżu zebrali się szefowie rządów najważniejszych państw ONZ, w tym Donald Tusk, który specjalnie na tę okoliczność przesunął o dwie godziny Radę Krajową PO. “Wojska polskie nie będą uczestniczyły w interwencji w Libii” – deklarował wówczas premier. Inne stanowisko zajęły Francja, Kanada i Wielka Brytania, które interweniować mają jako pierwsze”……(źródło)

 

 

Sławomir Cenckiewicz „Przygotowując się do wprowadzenia stanu wojennego Jaruzelski i jego ekipa analizowała potencjał Ludowego Wojska Polskiego pod kątem sprawnej pacyfikacji solidarnościowego oporu. Mieli świadomość, że odpowiedzialność za rozprawę z „kontrrewolucją” spoczywa na armii, której wsparcia – ale jedynie pośredniego – udzielą Sowieci. „….”Jak już meldowałem, odpowiadając na toast, w którym podkreśliłem nierozerwalną więź, przyjaźń oraz niezłomną wolę współdziałania WP z Armią Radziecką [podkreślenia – S.C.] i innymi armiami K[rajów] S[ocjalistycznych] w ramach U[kładu] W[arszawskiego], attaché wojskowy ZSRR [płk L. Gołancew – przyp. S.C.] w imieniu własnym i pozostałych akcentował, że w trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, KS udzielają jej wszechstronnej pomocy ekonomicznej, a ZSRR również wojskowej w uzbrojeniu, nowoczesnej technice i szkoleniu. Wyraził głębokie przekonanie, że obecne trudności Polska pokona, tak jak pokonały swoje inne KS w poprzednich okresach, nie wyłączając Związku Radzieckiego w latach dwudziestych i trzydziestych. WP – druh bojowy Armii Radzieckiej z lat drugiej wojny światowej – dzisiaj najsilniejsza po radzieckiej armia UW, niewątpliwie udzieli swej partii i państwu, zagrożonym przez siły antysocjalistyczne i kontrrewolucyjne, odpowiedniej pomocy” (zob. IPN BU 001103/175, Notatka służbowa (sprawozdanie ze spotkania attaché wojskowych) w dniu 6 II 1981 r., oprac. płk R. Iwańciow, New Delhi, 10 II 1981, k. 423).

 

Pułkownik Iwańciow usłyszał także zdecydowane zapewnienie, że Sowieci do Polski nie wkroczą:

 

„Attaché radziecki […] w rozmowie osobistej powiedział, że dobrze zrozumiał moje akcenty o niezłomnej woli WP współdziałania z Armią Radziecką i innymi armiami państw UW, ale przy całej pomocy, jakiej Związek Radziecki udziela nam i będzie udzielał, będziemy musieli sami dać sobie radę. »Związek Radziecki nie da się wepchnąć do interwencji, czego bardzo by chciały zwłaszcza USA, bowiem ma dość już jednego Afganistanu« [podkreślenie – S.C.]”.  (zob. IPN BU 001103/175, k. 424). ….(źródło )

—-

Mój komentarz

 

Proszę zwrócić uwagę na niezwykle podobieństwo sytuacji . Służalczość Jaruzelskiego w stosunku do Rosji jest podobna do tej Sikorskiego w stosunku do Niemiec . Jaruzelski straszył Polaków możliwością interwencji rosyjskiej , Sikorski grozi Polakom krwawą łaźnia , jeśli ci zrobią jakąś awanturę. Czy pod określeniem awantura Sikorski miała na myśli dojście Kaczyńskiego do władzy?

 

Rostowski i Sikorski straszą wojną jeśli Polacy dobrowolnie nie podporządkują się Niemcom. Sikorski grozi że Niemcy mogą w innym wypadku po „przywództwo „ sięgnąć” metodami tradycyjnymi „ , czyli mordując Polaków i niszcząc kraj .

 

Czy możliwa jest interwencja zbrojna Niemiec w Polsce . A dlaczego nie ? Dwa lata temu Francuzi Anglicy interweniowali w Libii . Trochę wcześniej doszło w Polsce do zamachu stanu , a na czele junty wojskowej , dyktatorem został Jaruzelski , Jaruzelski , który liczył że to na rosyjskich bagnetach utrzyma władze.

 

Kaczyński zdobywa władzę Oskarżenia o faszyzm , rozruchy, lichwiarstwo wywołuje chaos ekonomiczny , brak wypłat emerytur i pensji budżetówce . Wezwanie do interwencji ze strony zatroskanych obywateli . To chyba wystarczy do wysłania bratniej niemieckiej pomocy. Oczywiście niemieccy żołdacy znajdą się na polskiej ziemi w ramach kontyngentu europejskiego .

 

Najlepiej przywództwo Niemiec metodami tradycyjnymi opisał Eli Barbur

 

Eli BarburObserwuję ostatnio z rosnącym obrzydzeniem – rozmydlanie historycznej i moralnej odpowiedzialności, jaką ohydna dla MNIE nacja niemiecka ponosi za hitleryzmi związane z tymludobójstwo oraz potworne zbrodnie wojenneTen niemiecki proceder obserwowany jest też w Polsce – wiadomo, o co chodzi.”….”Niemcy rozpętali dwie straszliwe wojny światowe + Holokaust. Napisałem wczoraj w necie, żenależało ich rozproszyć po świecie i wynarodowić po II wojnie, zaś ich ziemie podzielić między sąsiadami.Gdyby istniała jakaś elementarna sprawiedliwość na świecie – dokładnie tak należało postąpić. „….”Warto uświadomić sobie mało znany fakt, żeza Wilhelma II – pierwszym obozem zagłady na świecie stała się niemiecka „Rekinia Wyspa” wNamibii. Zamordowali tam 80 tysięcy Afrykanów i zaczęli „badania nad wyższością rasy nordyckiej „ .(więcej )

 

Aby zrozumieć niemiecki przywództwo metodami tradycyjnymi w Polsce warto zapoznać się z filmem opisującym wydajną współprace elit z Niemcami

 

video „ Kolaboranci Trzeciej Rzeszy”

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

sikorski , platforma, kongres , tusk , kolaboracja , interwencja

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar Marek

  A jaka jest alternatywa? Niemcy nas nie zaatakują zbrojnie, są za słabe militarnie, właśnie redukują swoją armię lądową, mają dwa razy mniej czołgów niż Polska. Nadrabiają to silniejszym lotnictwem ale lotnictwem nie zajmuje się terytoriów. jedyne co moga zrobić, to czekać na ruch Putina. Gdyby Putin nas zaatakował i rozbił Wojsko Polskie, to armia niemiecka ma w sam raz tyle sił żeby zająć ziemie zachodnie.

  0
  • Avatar papuv

   Bo najedzie nas armia państw członkowskich UE, czyli Francji, Hiszpanii, Anglii itp.
   Jakiś milion, czy dwa profesjonalnej armii

   0
  • Avatar AGD

   Niemcy są wystarczająo silne, ale nie w tym rzecz. Wojna to ogromne koszty finansowe, a także i w ludziach. Do tego dochodzi wysokie ryzyko niepowodzenia wystąpienia militarnego; przykład II wojny – ogromne wydatki na zbrojenie, 5 lat pożogi w prawie całej Europie i gówno z tego Niemcom przyszło (smród po Oświęcimu ciągle jeszcze się nie rozwiał).

   0
 2. sikorski; nie strasz, nie strasz, bo się zes..sz !

  0
 3. Avatar Ada

  Może mi ktoś z szacownych Polaków wyjaśnić dlaczego to ścierwo JESZCZE! żyje???
  Czopek, istny z niego czopek. A tak na poważnie… Nazi-Owczarkom Niemieckim nie trzeba na Was już bomb, oni od tego mają samoloty rozpylające od 3 lat chemtrails nad PL, dzień w dzień. Ten sam skutek, tylko więcej boleści, na raka umiera się dłużej.

  0
 4. Wiadomo,ze Rostowski to zyd z importu,jak nie mozna znalesc zyda na miejscu,to trzeba szukac go poza granicami. Sikorski na Polaka,tez nie wyglada,z ta jego zydowska mentalnoscia. Sikorski,klepie,co mu sie podoba,bo ma zydowke za zone i cale zydostwo z usraela za soba.Dzialaja na szkode Polski i Polakow,a mowia o sobie my”Polacy”.Czy moze byc,cos bardziej nikczemne niz takie postepowanie?

  0
 5. Uprzejmie przypominam, że nieoceniony Radek Sikorski wyszukany został w korcu maku przez …braci Kaczyńskich i ustanowiony przez nich ministrem w ichnim rządzie, ha, ha, ha!
  A co do Niemców, to doczekać się nie mogę patroli Bundeswehry na MOJEJ dzielnicy…

  0
 6. Avatar Irol

  Sikorski-Apfelbaum. nie strasz nie strasz bo się….. wiesz co.

  0
 7. Avatar Szewc

  Jak za długie to przewijać dalej i nie czytać.

  Zanim zaczniecie gardłować na to co mówią, zastanówcie się… dlaczego to mówią?
  On nie straszy nas niemiecka interwencją.
  Interwencje zbrojne nie są możliwe wewnątrz unii, bratnia pomoc z za odry nie nadejdzie póki unia nie ma własnego wojska podległego wyłącznie pod PE.
  Niemcy wypracowały przez ostatnie 50 lat dominację w europie, bo kto ma im zagrozić? Francja która ciągle boryka się z imigrantami? Włochy w których władza przez ostatnie kilak ładnych lat interesowała się swoimi prywatnymi interesami i bunga bunga? Czy może Anglia której rola w UE z powodu jej konserwatywności i niezależności jest marginalizowana sukcesywnie?
  Unia Europejska ma wystarczająco dużo kłopotów żeby darować sobie interwencje zbrojne…
  Ten dym o którym mówi Sikorski to ewentualność taka jak na Węgrzech. Ruch Narodowy się odradza, a on jest opozycją do międzynarodówki jaką jest UE. Może on doprowadzić do wyjścia kraju naszego z Unii albo poważnie utrudnić działanie jej gdyby RN doszedł do władzy , a to mogło by zagrozić spójności Unii oraz jej istnieniu jako takiemu.

  To jest ten czarny dla nich scenariusz…. Rozpad Unii oznacza zagrożenie żywotnych interesów wielu wpływowych korporacji działających w na terenie UE oraz krajów członkowskich. Zwłaszcza tych które czerpią z niej największe korzyści i które najwięcej w nią zainwestowały. Ich gospodarki były by realnie zagrożone a kraje jako całość popadły by w kryzys. Najwięcej stracą Niemcy, lecz nie tylko wszystkie kraje Unii Walutowej oberwały by wielce.

  My jesteśmy na wschodniej rubieży UE, dalej na wschód kraje są nie mniej łase sukcesów i władzy niż Niemcy… My polegamy na interwencji sojuszniczej na wypadek wojny, ale przy rozpadzie UE żadna pomoc nie przyjdzie. A ostatni wielki kryzys jaki przeżywały kraje niemieckie, sami wiecie jak się to skończyło, i zostaniemy sami w wielce niemiłej sytuacji.

  Ps. trochę się rozpisałem ale lubię uzasadniać swoje wnioski.

  0
 8. Zacznijmy być Europejczykami to przestaniemy być Niemcami, Polakami itympodobnymi osobami.

  0
 9. moze tak R,Sikorski ,i J.Rostowski nie beda tak dlugo czekac na ta III-Wojne tzn. wojne apokaliptycznom-z zagladom ludzkiej cywilizacji na planecie Ziemia, i tutaj juz niedlugo otrzymacie informacje bardziej dokladne, razem z wami otrzymajom mocarstwa na tej planecie, tzn. prosto do tych dyplomatyczych ambasad beda wyslane to samo bedziecie wy czytac na internecine,czyli oficjalna strona internetowa budowniczych Uniwersu ze wszystkimi informacjami takze przebieg III-wojny-wojny przeciwko BOGU- moze dla Was mala informacja , wy w tej wojnie nie bierzecie udzialu,ale skutki odczujecie jak kazdy inny kraj,tzn.przygotujcie nasiona warzyw, takze zboz, wszystko co sie co wyrasta z nasion ,takze naturalne kury,kruliki,krowy swinie no caly nturalny zywiec, jak dojdzie do wojny to bedzie krotka,po,skutki beda katastroficzne, na tym-3 obieg- dam wam gdzie bedzie ta website, a bedzie na -go dady- w jezyku angielskim ,teraz tylko dochodzi ostatnia strona na kturej zobaczycie chodzaca maszyne-PERPETUM_MOBILE- razem jej miazdzacym i gruchoczacym glosem,trybow i obracajacego sie zelastwa na jednej osi,-bez zadnego paliwa czy wspomagania z zewnatrz,rozwiazanie energy na planecie Ziemia.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816