POLSKA
Like

Sikorski straszy Polaków niemiecką interwencja zbrojną ?

07/07/2013
1091 Wyświetlenia
11 Komentarze
11 minut czytania
Sikorski straszy Polaków  niemiecką interwencja zbrojną ?

„Sikorski straszył “krwawą łaźnią” na konwencji PO. Co miał na myśli?”…..”“Niektórzy się niecierpliwią, że za długo było w Polsce normalnie. Świerzbi ich, aby kolejne pokolenie Polaków wystawić na jakąś awanturę. A ja mówię: lepsza ciepła woda w kranie niż zimny prysznic albo krwawa łaźnia” – powiedział Radosław Sikorski na ostatniej Konwencji Krajowej PO. „…..(źródło )   Sikorski w expose „ Z Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości.Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie. W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie – a więc także my – mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza.”…” Wspólne inicjatywy na Ukrainie i […]

0


Sikorski straszył “krwawą łaźnią” na konwencji PO. Co miał na myśli?”…..”“Niektórzy się niecierpliwią, że za długo było w Polsce normalnie. Świerzbi ich, aby kolejne pokolenie Polaków wystawić na jakąś awanturę. A ja mówię: lepsza ciepła woda w kranie niż zimny prysznic albo krwawa łaźnia” – powiedział Radosław Sikorski na ostatniej Konwencji Krajowej PO. „…..(źródło )

 

Sikorski w exposeZ Niemcami łączy nas wspólnota interesów i demokratycznych wartości.Kraj ten ugruntował swoją kluczową pozycję na Kontynencie. W naszym interesie jest, aby Niemcy oddziaływały na Europę w ramach mechanizmu konsultacji, na które państwa członkowskie – a więc także my – mają spory wpływ. Alternatywa, czyli przywództwo Niemiec „metodami tradycyjnymi”, jak to ujął pewien polityk CDU, byłaby gorsza.”…” Wspólne inicjatywy na Ukrainie i na Białorusi wzmacniają naszą siłę oddziaływania. Bliska współpraca z Niemcami toruje nam drogę ku centrum decyzyjnemu Unii”. …..(więcej)

 

Wystąpienie Ministra Finansów w Parlamencie EuropejskimEuropa jest dziś w niebezpieczeństwie, a jeśli rozpadnie się strefa euro, to i UE tego szoku długo nie przetrwa – ostrzegł minister finansów Jacek Rostowski podczas debaty w PE na temat kryzysu euro. Chwalił prezesa EBC i sprzeciwił się Europie dwóch prędkości. – Za wszelką cenę musimy ratować Europę – apelował w Strasburgu Rostowski, który zabrał głos w imieniu polskiego przewodnictwa w Radzie UE. – Nie łudźmy się, gdyby euro miało się rozpaść, to Europa długo tego szoku nie przetrwa – dodał. Rostowski, ostrzegając przed ryzykiem wojny, przywołał swą niedawną prywatną rozmowę z “prezesem wielkiego polskiego banku”, pracującym w ministerstwie za czasów transformacji w Polsce. Miał on mu powiedzieć, że po takich wstrząsach gospodarczych i politycznych, jakie teraz dotykają Europę, “rzadko się zdarza, by po 10 latach nie było także katastrofy wojennej“. I – jak mówił minister – ten prezes banku dodał, że “poważnie się zastanawia nad tym, by uzyskać dla dzieci zieloną kartę w USA“. Potem na konferencji prasowej Rostowski zastrzegł, że jego słowa o zagrożeniu wojną skierowane były nie do polskich polityków, ale europejskich; natomiast groźba wojny to perspektywa 10-20 lat, a nie najbliższych miesięcy i lat”…(więcej )

 

I z przemówienia berlińskiego Sikorskiego „Po szóste, że z racji rozmiarów i historii Waszego kraju, ponosicie specjalną odpowiedzialność,aby chronić pokój i demokrację na naszym kontynencie. Jak mądrze stwierdził Jurgen Habermas, „Jeśli projekt europejski upadnie, pojawi się pytanie jak wiele trzeba będzie czasu, aby odzyskać status quo.Przypomnijmy sobie rewolucję niemiecką z 1848 r.: po jej klęsce potrzeba było stu lat, aby doprowadzić do tego samego poziomu demokracji. „…”Zapewne jestem pierwszym w historii ministrem spraw zagranicznych Polski, który to powie:Mniej zaczynam się obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności……”Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy.N ie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa. Nie możecie dominować, lecz macie przewodzić reformom. „ ….(więcej )

 

 

Dwa lata temu „ Libia: pierwsza zbrojna interwencja Zachodu””…”W sobotni wieczór Zachód po raz pierwszy otworzył ogień w kierunku libijskich pojazdów wojskowych. To francuskie myśliwce, a działania militarne mają siłą zmusić Kadafiego do oddania władzy.”….”Wydarzenia te są efektem sobotniego spotkania, które we Francji zorganizował prezydent Nicolas Sarkozy. W Paryżu zebrali się szefowie rządów najważniejszych państw ONZ, w tym Donald Tusk, który specjalnie na tę okoliczność przesunął o dwie godziny Radę Krajową PO. “Wojska polskie nie będą uczestniczyły w interwencji w Libii” – deklarował wówczas premier. Inne stanowisko zajęły Francja, Kanada i Wielka Brytania, które interweniować mają jako pierwsze”……(źródło)

 

 

Sławomir Cenckiewicz „Przygotowując się do wprowadzenia stanu wojennego Jaruzelski i jego ekipa analizowała potencjał Ludowego Wojska Polskiego pod kątem sprawnej pacyfikacji solidarnościowego oporu. Mieli świadomość, że odpowiedzialność za rozprawę z „kontrrewolucją” spoczywa na armii, której wsparcia – ale jedynie pośredniego – udzielą Sowieci. „….”Jak już meldowałem, odpowiadając na toast, w którym podkreśliłem nierozerwalną więź, przyjaźń oraz niezłomną wolę współdziałania WP z Armią Radziecką [podkreślenia – S.C.] i innymi armiami K[rajów] S[ocjalistycznych] w ramach U[kładu] W[arszawskiego], attaché wojskowy ZSRR [płk L. Gołancew – przyp. S.C.] w imieniu własnym i pozostałych akcentował, że w trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, KS udzielają jej wszechstronnej pomocy ekonomicznej, a ZSRR również wojskowej w uzbrojeniu, nowoczesnej technice i szkoleniu. Wyraził głębokie przekonanie, że obecne trudności Polska pokona, tak jak pokonały swoje inne KS w poprzednich okresach, nie wyłączając Związku Radzieckiego w latach dwudziestych i trzydziestych. WP – druh bojowy Armii Radzieckiej z lat drugiej wojny światowej – dzisiaj najsilniejsza po radzieckiej armia UW, niewątpliwie udzieli swej partii i państwu, zagrożonym przez siły antysocjalistyczne i kontrrewolucyjne, odpowiedniej pomocy” (zob. IPN BU 001103/175, Notatka służbowa (sprawozdanie ze spotkania attaché wojskowych) w dniu 6 II 1981 r., oprac. płk R. Iwańciow, New Delhi, 10 II 1981, k. 423).

 

Pułkownik Iwańciow usłyszał także zdecydowane zapewnienie, że Sowieci do Polski nie wkroczą:

 

„Attaché radziecki […] w rozmowie osobistej powiedział, że dobrze zrozumiał moje akcenty o niezłomnej woli WP współdziałania z Armią Radziecką i innymi armiami państw UW, ale przy całej pomocy, jakiej Związek Radziecki udziela nam i będzie udzielał, będziemy musieli sami dać sobie radę. »Związek Radziecki nie da się wepchnąć do interwencji, czego bardzo by chciały zwłaszcza USA, bowiem ma dość już jednego Afganistanu« [podkreślenie – S.C.]”.  (zob. IPN BU 001103/175, k. 424). ….(źródło )

—-

Mój komentarz

 

Proszę zwrócić uwagę na niezwykle podobieństwo sytuacji . Służalczość Jaruzelskiego w stosunku do Rosji jest podobna do tej Sikorskiego w stosunku do Niemiec . Jaruzelski straszył Polaków możliwością interwencji rosyjskiej , Sikorski grozi Polakom krwawą łaźnia , jeśli ci zrobią jakąś awanturę. Czy pod określeniem awantura Sikorski miała na myśli dojście Kaczyńskiego do władzy?

 

Rostowski i Sikorski straszą wojną jeśli Polacy dobrowolnie nie podporządkują się Niemcom. Sikorski grozi że Niemcy mogą w innym wypadku po „przywództwo „ sięgnąć” metodami tradycyjnymi „ , czyli mordując Polaków i niszcząc kraj .

 

Czy możliwa jest interwencja zbrojna Niemiec w Polsce . A dlaczego nie ? Dwa lata temu Francuzi Anglicy interweniowali w Libii . Trochę wcześniej doszło w Polsce do zamachu stanu , a na czele junty wojskowej , dyktatorem został Jaruzelski , Jaruzelski , który liczył że to na rosyjskich bagnetach utrzyma władze.

 

Kaczyński zdobywa władzę Oskarżenia o faszyzm , rozruchy, lichwiarstwo wywołuje chaos ekonomiczny , brak wypłat emerytur i pensji budżetówce . Wezwanie do interwencji ze strony zatroskanych obywateli . To chyba wystarczy do wysłania bratniej niemieckiej pomocy. Oczywiście niemieccy żołdacy znajdą się na polskiej ziemi w ramach kontyngentu europejskiego .

 

Najlepiej przywództwo Niemiec metodami tradycyjnymi opisał Eli Barbur

 

Eli BarburObserwuję ostatnio z rosnącym obrzydzeniem – rozmydlanie historycznej i moralnej odpowiedzialności, jaką ohydna dla MNIE nacja niemiecka ponosi za hitleryzmi związane z tymludobójstwo oraz potworne zbrodnie wojenneTen niemiecki proceder obserwowany jest też w Polsce – wiadomo, o co chodzi.”….”Niemcy rozpętali dwie straszliwe wojny światowe + Holokaust. Napisałem wczoraj w necie, żenależało ich rozproszyć po świecie i wynarodowić po II wojnie, zaś ich ziemie podzielić między sąsiadami.Gdyby istniała jakaś elementarna sprawiedliwość na świecie – dokładnie tak należało postąpić. „….”Warto uświadomić sobie mało znany fakt, żeza Wilhelma II – pierwszym obozem zagłady na świecie stała się niemiecka „Rekinia Wyspa” wNamibii. Zamordowali tam 80 tysięcy Afrykanów i zaczęli „badania nad wyższością rasy nordyckiej „ .(więcej )

 

Aby zrozumieć niemiecki przywództwo metodami tradycyjnymi w Polsce warto zapoznać się z filmem opisującym wydajną współprace elit z Niemcami

 

video „ Kolaboranci Trzeciej Rzeszy”

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

sikorski , platforma, kongres , tusk , kolaboracja , interwencja

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816