Bez kategorii
Like

Sikorski kontra gazety: “Romek pisze pozwy”

29/02/2012
256 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiedział złożenie pozwów przeciwko “Rzeczpospolitej” i “Gazecie Polskiej Codziennie” za teksty o jego rzekomym sporze z b. szefem dyplomacji Władysławem Bartoszewskim.

0


 W sądzie ma go reprezentować Roman Giertych.

W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że w sprawie planów związanych ze sprzedażą placówki w Niemczech wybuchł spór między Bartoszewskim a Sikorskim. Ten pierwszy miał interweniować u szefa MSZ, by nie sprzedawać budynku, jednak Sikorski – według anonimowych dyplomatów cytowanych przez "Rz" – miał mu powiedzieć, że pierwszy raz o tym słyszy. Później – opisywała gazeta – okazało się jednak, że sprzedaż będzie realizowana, co miało zdenerwować Bartoszewskiego.

Zarówno Bartoszewski, jak i Sikorski zaprzeczali tym informacjom. Szef MSZ zapowiedział też, że oczekuje od redakcji przeprosin.

"Nie doczekałem się przeprosin od rp.pl i GPC za sugerowanie jakobym okłamał ministra Władysława Bartoszewskiego w sprawie b. ambasady PRL. Romek pisze pozwy" – napisał w środę na Twitterze szef dyplomacji.

Były wicepremier Roman Giertych powiedział PAP, że jeśli minister napisał o pozwach to znaczy, że będzie prowadzony spór. Nie chciał jednak szerzej wypowiadać się na ten temat.

(PAP)
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816