Globalnie i Lokalnie
Like

SI nie pokieruje metrem w Londynie

25/02/2018
215 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
SI nie pokieruje metrem w Londynie

Sadiq Khan rezygnuje z wprowadzenia bezzałogowych składów metra. I ostro komentuje pomysł swojego poprzednika Borisa Johnsona, aby pociągi metra pozbawione były obsługi. Prace nad nowoczesnymi składami prowadzone były od czterech lat. Sztuczna inteligencja nie będzie wozić pasażerów w Londynie.new-london-underground-trains-2

Obecny burmistrz Londynu uważa, że bezzałogowe składy metra to szaleństwo i dodaje, że nie wystawi londyńczyków na niepotrzebne ryzyko, aby zaoszczędzić parę funtów.

Komentarze Sadiqa Khana oznaczają, że przyszłość nowoczesnych pociągów, które miał być sterowane za pomocą sztucznej inteligencji, stanęła pod znakiem zapytania.

Decyzję o stworzeniu bezzałogowego metra podjął jeszcze Boris Johnson w 2014 roku. Według pierwotnych planów, pierwsze pociągi bez obsługi miały wyruszyć w trasę na linii Piccadilly w 2022 roku.

– Każdy, kto ma podstawową wiedzę o tym, jak funkcjonuje metro od kuchni wie, że tego rodzaju pomysł jest szaleństwem. Nie będę narażał ludzi na niepotrzebne ryzyko – mówi Khan. Burmistrz Londynu zapewnia, że popiera politykę oszczędności, ale „tylko tam, gdzie jej wprowadzenie jest bezpieczne”.

Decyzję o zawieszeniu prac nad bezzałogowymi pociągami poparli związkowcy z RMT, największej unii zrzeszającej pracowników transportu. Przedstawiciele związku zawodowego od początku obawiali się, że tego rodzaju inwestycje przyczynią się do konieczności przeprowadzenia zwolnień.

“Boris Johnson obiecywał naprawdę sporo, ale żaden myślący polityk nie pozwoliłby, aby ludzie wsiedli do metra bez kierowcy. Cieszymy się, że Sadiq Khan uważa podobnie” – można przeczytać w komunikacie opublikowanym przez RMT.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217