POLSKA
Like

Seniorzy będą szkolić się z pierwszej pomocy.

11/12/2013
546 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

O tym jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi nie trzeba nikogo przekonywać.Codziennie w naszym kraju i nie tylko, na ulicach miast, w instytucjach użyteczności publicznej, zakładach pracy czy szkołach dochodzi do wielu zdarzeń, które stwarzają realne niebezpieczeństwo dla naszego życia i zdrowia. Wszyscy powinniśmy udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy w obliczu takich przypadków potrafilibyśmy zachować się prawidłowo.Czy mamy dostateczną wiedzę i umiejętności? Czy zdajemy sobie sprawę z tego,że obowiązek pomocy drugiemu w niebezpieczeństwie jest warowany przez przepisy kodeksu karnego? Oznacza to,że nieudzielenie pomocy jest przestępstwem zaniechania, za popełnienie którego podlegamy zwykłej odpowiedzialności karnej. Jak pomoc ta będzie wyglądała zależy od nas samych.Jeśli nie posiadamy niezbędnej wiedzy ograniczymy się li tylko do ustawowych wymogów ustawowych,obowiązujących każdego, tj.do […]

0


O tym jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi nie trzeba nikogo przekonywać.Codziennie w naszym kraju i nie tylko, na ulicach miast, w instytucjach użyteczności publicznej, zakładach pracy czy szkołach dochodzi do wielu zdarzeń, które stwarzają realne niebezpieczeństwo dla naszego życia i zdrowia. Wszyscy powinniśmy udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy w obliczu takich przypadków potrafilibyśmy zachować się prawidłowo.Czy mamy dostateczną wiedzę i umiejętności? Czy zdajemy sobie sprawę z tego,że obowiązek pomocy drugiemu w niebezpieczeństwie jest warowany przez przepisy kodeksu karnego? Oznacza to,że nieudzielenie pomocy jest przestępstwem zaniechania, za popełnienie którego podlegamy zwykłej odpowiedzialności karnej. Jak pomoc ta będzie wyglądała zależy od nas samych.Jeśli nie posiadamy niezbędnej wiedzy ograniczymy się li tylko do ustawowych wymogów ustawowych,obowiązujących każdego, tj.do wezwania pogotowia ratunkowego i ewentualnie policji.Jeśli wspomnianą wiedzę posiądziemy, możemy drugiemu uratować życie czy zdrowie, gdyż o tym decydują minuty,a na profesjonalną pomoc czeka się nie rzadko nad wyraz długo.
Tych którzy chcieliby taką wiedzę posiąść Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialne 14 grudnia(sobota) na godz.9. do restauracji “Nowy Lotos” przy ul.Montażowej 14 w Lublinie(sala restauracyjna w podziemiach). Oferta skierowana jest przede wszystkim do seniorów, ale mogą przyjść również osoby młodsze.Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej, finansowane jest przez Fundację Aktywności Obywatelskiej, również z Lublina.
Środki pochodzą ze Szwajcarii oraz z IBM i samorządu miasta Lublin.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
golebiowski

Jestem aktywnym działaczem społecznym i politycznym, pragnącym zmieniać świat na lepsze. Aktualnie, jako członek Stowarzyszenia Samopomocy Terytorialnej realizuję projekt zatytułowany "Aktywny Senior". Dnia 11 grudnia 2013 w restauracji "Nowy Lotos" przy ul.Montażowej 14 w Lublinie odbędzie się moja konferencja w ramach tego projektu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam na to wydarzenie. Początek, godz.10. Wspomnę też, że wcześniej publikowałem artykuły na portalu "Wiadomości24.pl".Zachęcam do zapoznania się z nimi. Wystarczy wpisać w google Grzegorz Gołębiowski Lublin. Poza tym aktualnie jestem uczniem Policealnego Studium Europejskiego "Tebedukacja" o kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy.Niebawem zacznę odbywać staż, na który kieruje mnie Miejski Urząd Pracy.

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816