Bez kategorii
Like

Senator Janusz Sepioł w objęciach Moskwy

19/12/2012
303 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

“Co najmniej od czasów Piłsudskiego Polska nie miała przywódcy tak moralnie i intelektualnie górującego nad swoimi wrogami, jak Donald Tusk – pisał na Twitterze senator Janusz Sepioł”.

0


Ten wiernopoddańczy hołd, to zwykła kompromitacja, nie tylko intelektualna, ale, nie chciałbym być złym prorokiem, dyplom od Sergieja Ławrowa, to jak pocałunek śmierci!

Otóż jak podaje niezależna.pl, ale także strony senackie i rządowe „senator Platformy Obywatelskiej Janusz Sepioł, został nagrodzony w Moskwie „Za wybitne zasługi w dziele wzajemnego zrozumienia i zbliżenia społeczeństw Polski i Rosji”. Pamiątkowe dyplomy wręczyli ministrowie spraw zagranicznych Polski i Rosji Radosław Sikorski i Siergiej Ławrow. Oprócz Sepioła dyplom otrzymała także deputowana do Rady Federacji Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej Larissa Ponomariowa. Wyróżnieni są organizatorami Forum Regionów Polska – Rosja i współprzewodniczącymi senackiej grupy współpracy.
– Ta nagroda dla nas jest dostrzeżeniem tej naszej wspólnej pracy. Jestem przekonany, że jest to znak, iż w strategii stosunków Polska – Rosja 2020 współpraca regionów i miast będzie stanowić niezwykle ważny rozdział. Przyjmuję więc to wyróżnienie jako dar, który w istocie jest zadaniem – mówił o otrzymaniu dyplomu senator Janusz Sepioł.
My tymczasem przypominamy inną wypowiedź senatora, który na Twitterze wychwalał potęgę Donalda Tuska jako narodowego przywódcy wszech czasów.
– Co najmniej od czasów Piłsudskiego Polska nie miała przywódcy tak moralnie i intelektualnie górującego nad swoimi wrogami, jak Donald Tusk – pisał na Twitterze senator Janusz Sepioł".

(żródło: niezależna.pl)

 

Dla przypomnienia podaje kilka faktów biograficznych znalezionych w Internecie: Janusz Sepioł urodził się 8 września 1955 r. w Gorlicach. W 1980 r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a w 1981 r. – na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1981-1990 pracował w Biurze Rozwoju Krakowa. Dwukrotnie pełnił funkcję dyrektora wydziału w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie (1990-1994, 1995-1998). W 1994 r. został dyrektorem Biura Zarządu Banku Przemysłowo-Handlowego SA w Krakowie, w 1998 r. – dyrektorem Departamentu Planowania Przestrzennego w Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w Warszawie. W 2007 r. pełnił funkcję pełnomocnika prezydenta miasta Krakowa ds. kultury. W latach 1999-2002 był wicemarszałkiem, a następnie marszałkiem Województwa Małopolskiego (2002-2006). Od 2007 roku zasiada w Senacie RP.

Prawda, że piękny życiorys. Od dawna wszystko wskazywało na to, że go Ławrow pokocha…

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816