Bez kategorii
Like

Senator Bierecki: film jest wołaniem o państwo prawa

19/01/2013
344 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Kasa Stefczyka sprawowała mecenat nad filmem “Układ Zamknięty”.

0


 Kasa Stefczyka sprawowała mecenat nad filmem "Układ Zamknięty". O filmie i o tym, co zrobiło wrażenie na gościach uroczystości wręczenia Wektorów rozmawiamy z senatorem RP Grzegorzem Biereckim, który jako szef Rady Nadzorczej Kasy Stefczyka brał udział w uroczystości odbierania nagrody przez producentów filmuJak to się stało, że Kasa Stefczyka zdecydowała się zaangażować w produkcję filmu „Układ Zamknięty”.

Nasza Kasa zaangażowała się w ten film z tego powodu, że Kasa jest organizacją, która dba o polskie sprawy. A ten film jest takim wielkim wołaniem o państwo prawa, wołaniem o porządną Rzeczpospolitą, o Rzeczpospolitą prawą. O takie państwo, w którym chcielibyśmy żyć, bogacić się, rozwijać. Chcielibyśmy, aby nasze dzieci, wnuki w takim państwie dobrze zorganizowanym dobrze się czuły i chciały tu pozostać.

Panie senatorze, czy zwrócił pan uwagę, że pańskie słowa o filmie, który oddaje polską rzeczywistość, zrobiły wrażenie na gościach? Nawet na konferansjerce, która szepnęła: "mocne".

Myślę, że się nie spodziewali, iż przypomnę rok (2003 – przyp. red.), w którym te wydarzenia się działy. Ci, którzy wtedy rządzili, siedzieli w pierwszych rzędach.

Usłyszał pan wtedy zgrzytnięcie zębami?

Widziałem poruszenie, gdy przypomniałem, że państwo, za które oni wtedy odpowiadali, że państwo, które obywatelew tamtym czasie im powierzyli w opiekę. Jeśli ta opieka tak wyglądała jak w tym filmie, to znaczy, że mają sobie ci ludzie wiele do zarzucenia.   

 

Inne zapisy autora:

0

Grzegorz Bierecki
Grzegorz Bierecki

Blog Ruchu Poparcia Grzegorza Biereckiego; Grzegorz Bierecki - Twórca i założyciel Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce - instytucji finansowej zrzeszającej ponad 2,2 miliony gospodarstw domowych z aktywami ponad 15 miliardów zł. Posiada 20-letnie doświadczenie związane z rynkiem finansowym w Polsce. Od 11 lat jest członkiem Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) z siedzibą w Madison (USA), a więc jednej z największych i najbardziej liczących się w świecie organizacji finansowych ze 100 krajów z aktywami ponad 1,5 biliona dolarów.

19 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816