KULTURA
Like

Sekretna pięść

18/05/2013
2081 Wyświetlenia
1 Komentarze
4 minut czytania
Sekretna pięść

Czy najbardziej wpływowe tajne stowarzyszenie z Chin ma wpływ na losy świata? Wiele wskazuje na to, że bokserzy, którzy niewiele ponad 100 lat temu zmienili dynastię w Państwie Środka wciąż chcą rządzić światem. W walce między tajnymi stowarzyszeniami, która od kilkuset lat toczy się w Europie i Stanach Zjednoczonych pojawia się kolejna siła. Stowarzyszenie nie mniej tajne i nie mniej groźne od wolnomularzy i iluminatów wściekle zwalczających Opus Dei, armię Watykanu. Dominacja Chińska w gospodarce i powolne rozprzestrzenianie się wpływów Państwa Środka na cały świat ma swoje korzenie w działalności jednej z najbardziej tajnych organizacji Chin, czyli Pięści w Imię Sprawiedliwości i Pokoju. Popularnie nazywani Bokserami członkowie stowarzyszenia mają na swoim sumieniu brutalne zamordowanie 30 tys. chińskich chrześcijan i 240 […]

0


boxer_woodcut

Czy najbardziej wpływowe tajne stowarzyszenie z Chin ma wpływ na losy świata? Wiele wskazuje na to, że bokserzy, którzy niewiele ponad 100 lat temu zmienili dynastię w Państwie Środka wciąż chcą rządzić światem.
W walce między tajnymi stowarzyszeniami, która od kilkuset lat toczy się w Europie i Stanach Zjednoczonych pojawia się kolejna siła. Stowarzyszenie nie mniej tajne i nie mniej groźne od wolnomularzy i iluminatów wściekle zwalczających Opus Dei, armię Watykanu.
Dominacja Chińska w gospodarce i powolne rozprzestrzenianie się wpływów Państwa Środka na cały świat ma swoje korzenie w działalności jednej z najbardziej tajnych organizacji Chin, czyli Pięści w Imię Sprawiedliwości i Pokoju. Popularnie nazywani Bokserami członkowie stowarzyszenia mają na swoim sumieniu brutalne zamordowanie 30 tys. chińskich chrześcijan i 240 obywateli Europy Zachodniej. Ich działalność pośrednio doprowadziła do wprowadzeniu w Chinach komunizmu i zlikwidowania monarchii.
Organizacja, która powstała na początku XIX wieku była religijną grupą wywodzącą się z antymandżurskiego Stowarzyszenia Białego Lotosu. Jej członkowie byli (i do dzisiaj pozostają) członkami najstarszych szkół buddyjskich i taoistycznych, szkolonych w sztukach zabijania bez użycia broni – skąd zresztą wzięła się nazwa ruchu i przeprowadzonego przez nich krwawego powstania skierowanego przeciwko „białym diabłom”, czyli mieszkańcom krajów Europy i USA przebywających w Chinach. Jedynego powstania w nowożytnej historii świata, w którym nie użyto broni. Przed każdą walką – a w zabijaniu nie mają sobie równych – wprowadzają się w mistyczny trans przy pomocy tańca i technik medytacyjnych.
Bokserzy zawiązali swoje stowarzyszenie po przegranej przez Chiny I Wojnie Opiumowej i traktatom podpisanym z Rosją i mocarstwami europejskimi. Między innymi jeden z nich oddawał na równe sto lat rdzennie chiński Hongkong Koronie Brytyjskiej. Dopiero od niewiele ponad dekady miasto znów należy do Chin.
Nieumiejętne rządy ostatnich chińskich dynastii oraz szereg klęsk żywiołowych, m.in. powódź spowodowana przez Żółtą Rzekę i ponad 20 miesięczna susza, które doprowadziły do wyjątkowej nędzy i tak biednych chińczyków. Bezsilna wobec rozkładającego się i przegrywającego wojny państwa władza w Pekinie nie była w stanie chronić swoich mieszkańców przed coraz poważniejszym bandytyzmem. Chłopi błyskawicznie zwrócili się o pomoc do tajnych stowarzyszeń.
Podobnie jak tajne organizacje w cywilizacji zachodniej, działająca w Pekinie Pięść miała również ogromny wpływ na reformy i unowocześnienie państwa. Reformy przeprowadzone przez dwór cesarza Chin doprowadziły do stworzenia nowoczesnej armii, systemu szkolnictwa oraz zniesienia płatnych egzaminów urzędniczych. Koniec końców lepiej wyedukowane społeczeństwo i bardziej świadoma swojej roli armia przyczyniły się do obalenia monarchii w największej w historii świata Rewolucji Xinhai z 1911 roku, po której w Chinach zapanował komunizm.
Opierając się na naukach buddyjskich i taoistycznych klasztorów, uzbrojeni w pisma Konfucjusza oraz spuściznę największego stratega ludzkości, generała Sun Tzu Bokserzy prowadzą swoją wojnę przeciwko Zachodowi zupełnie inaczej. Zamiast wykorzystywania siły fizycznej, kształcą się w ekonomicznych uczelniach i przejmują władzę w największych azjatyckich firmach. W ten sposób chcą ostatecznie zapanować nad światem. I zwyciężyć w walce o władzę z tajnymi stowarzyszeniami z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Inne zapisy autora:

0

CoronaBorealis
CoronaBorealis

Dbam o to, zeby nie powtórzyl sie 1307 rok. Procesy winny byc sprawiedliwe. Albo glosne. A umowa spoleczna obowiazywac wszystkich

63 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758