Bez kategorii
Like

Sejm Sp. z.o.o.

25/01/2013
555 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Posłanka Beata Cielebąk vel Sawicka (na zdjęciu) rozbeczała się przed kamerami w Sejmie w 2007 roku kiedy dowiedziała się, że CBA zabierze jej 100 tys PLN wypracowanej premii. Nic dziwnego, że premie pozostają do dzisiaj drażliwym tematem w Sejmie.

0


Nasz skok cywilizacyjny jest niepełny, niedokończony. Na braterskiej Ukrainie sprawy są bardziej klarowne, fotel posła kosztuje 5 milionów dolarów US. A u nas nie można jakoś wypracować transparentnych metod funkcjonowania zakładu pracy pod nazwą Sejm Sp. z.o.o.

 

W 2007 roku posłanka V kadencji, Beata Cielebąk vel Sawicka, wykazała się wizjonerską przedsiębiorczością i wypracowała sobie 100 tys PLN premii. Niestety oszołomy i zawistnicy urządzili od razu polowanie na przedsiębiorczą panią posłankę. I jak tu żyć ?

 

Wcześniej, poseł III i IV kadencji, Andrzej Pęczak, został zaszczuty z powodu swojej innowacyjnej inicjatywy oszczędnościowej. Poseł Pęczak chciał zaoszczędzić swojemu zakładowi pracy wydatków na transport i załatwił sobie prywatna taksówkę w firmie lobbysty Marka Dochnala. Polityka zakładowych oszczędności posła Pęczaka nie spotkała się jednak z należytym zrozumieniem. Może dlatego, że był w awangardzie i działał zbyt wcześnie ?

 

Dzisiaj poseł Niesiołowski używa taksówek firmy Urban & Starszak Przewozy Osobowe, co jest właściwym przykładem oszczędności pracowników zakładu Sejm Sp. z.o.o., jako że mamy przecież kryzys. Posłowi – a raczej jak należy teraz mówić, pracownikowi – Niesiołowskiemu należy się premia.

 

Zakład pracy Sejm Sp. z.o.o. musi przynosić zysk, jak każda firma. Metody wypracowania zysku nie są należycie klarowne. Nie ma czytelnych cenników usług, co może prowadzić do nieporozumień. Ufamy pani prezes Kopacz, że polityka korporacyjna zakładu pracy Sejm Sp. z.o.o. zostanie jak najszybciej wypracowana i udostępniona klientom.

 

Pamiętajmy jednak, że zakład pracy Sejm Sp. z.o.o. jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. No ale to akurat funkcjonuje bardzo dobrze.   

 

Czy zakład pracy pani prezes Kopacz zarobi na premie sprzedając ustawy ? 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758