PRAWO
Like

Sędzia z przestępczą przeszłością

04/12/2012
754 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Sędzia skazana w poznańskiej aferze “testamentowej” nadal sądzi ludzi. Wymiar sprawiedliwości potrafi dla siebie być łaskawy.

0


Sędzia skazana w poznańskiej aferze “testamentowej” nadal sądzi ludzi. Wymiar sprawiedliwości potrafi dla siebie być łaskawy.
30 lipca 2012

Sędzia skazana w poznańskiej aferze “testamentowej” nadal sądzi ludzi. Wymiar sprawiedliwości potrafi dla siebie być łaskawy.


1. Gdy o tej historii usłyszałem, nie chciałem w nią uwierzyć. Ktoś powiedział mi, że pani sędzia, uwikłana w gigantyczną aferę z wyłudzaniem własności kamienic w Poznaniu przy pomocy sfałsoszowanych testamentów, sędzia będąca żoną radcy prawnego, głównego organizatora tej afery, podobno nadal sądzi ludzi.

Nie dowierzając w to, zwróciłem się do senatorów Prawa i Sprawiedliwości, którzy na moją prośbę 24 maja br. skierowali do MinistraSprawiedliwości następujące oswiadczenie:

SzanownyPanie Ministrze!

Kilkalat temu miała miejsce w Poznaniu dość głośna medialnie tak zwana afera testamentowa polegająca na wyłudzaniu własności nieruchomości na terenie Poznania za pomocą sfałszowanego testamentu. Według posiadanych przez nas informacji w tej sprawiedoszło do skazania osoby blisko spokrewnionej z jednym z sędziów okręgu poznańskiego, a wobec tego sędziego toczyło siępodobno postępowanie karne. 

Prosimyo informacje, czy tak było w rzeczywistości. Czy jakiś sędziaw okręgu poznańskim miał związek z aferą testamentową?Czy stawiane mu były jakieś zarzuty? Jaki był wynik tej sprawy?Czy ta osoba w dalszym ciągu pełni funkcję sędziego? 

Zpoważaniem Bogdan Pęk Grzegorz Wojciechowski Wojciech SkurkiewiczMarek Martynowski Andrzej Pająk Jan Maria Jackowski Krzysztof  Słoń

 

2. W odpowiedxi, udzielonej 8 czerwca br.Minister Sprawiedliwości poinformował senatorów, ze wyrokiem Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim z 20 listopada 2006 roku w sprawie II. K. 213/06, zmienionym wyrokiem Sadu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim z 10lipca 2007 r. w sprawie VI Ka 234/07, sędzia Sadu Rejonowego dladzielnicy Poznań Stage Miasto i Wilda, S-Z, została skazanaza przestępstwo z art. 231 & 3 kodeksu karnego, polegające na trzykrotnym nieumyślnym niedopełnieniu obowiązków sędziego w ten sposób, że działając w celu korzyści majątkowej, będąc uprawniona do wystawienia dokumentu, poświadczyła nieprawdę w postanowieniach o stwierdzenie nabycia spadku, wiedząc, ze przedstawione w tych sprawach testamenty zostały sfałszowane – za co została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres próby wynoszący 2 lata.

Okrespróby pomyślnie minął i pani sędzia S-Z dalej sądzi ludzi, tyleże nie w Poznaniu już, a w Łodzi. W 2008 roku postepowanie dyscyplinarne w sprawie odwołania pani sędzi z urzędu zostało umorzone, gdyż termin przedawnienia karalności wykroczenia dyscyplinarnego minął. W 2009 roku natomiast da dobra słuzby uznano za właściwe służbowe przeniesienie pani sędzi z Poznania do Łodzi.

Niewiem, w czym łodzianie gorsi od poznaniaków, że sędzia-przestępczyni w Poznaniu sądzić nie może, ale w Łodzijak najbardziej. 

3. Wymiar sprawiedliwości potrafi być wyrozumiały i pobłażliwy dla własnych funkcjonariuszy. Tu nawet taki cud prawniczy jest możliwy, że sędzia, która – jak wynika z wyroku – działała w celu korzyści majątkowej i dobrze wiedziała, ze przedłożone jej w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku testamenty zostały sfałszowane (bo to mąż pani sędzi je fałszował) – mimowszystko biedaczka działała nieumyślnie, wobec czego zasługiwała na łaskawość kolegów sędziów i karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

To jest dopiero sztuka prawniczych wygibasów – wiedziała, ze testamenty są sfałszowane, działała w celu korzyści majątkowej (i to wielomilionowej), a mimo wszystko działała nieumyślnie.Prawdziwi mistrzowie prawa sądzą w Gorzowie Wielkopolskim.

To tak jakby uznać, ze sprawca napadł kogoś nieumyślnie, pobił, zgwałcił i ograbił.

A mówi się nierzadko, że sądy takiesą bezwzględne, takie surowe, że nie potrafią dostrzec człowieka, zrozumieć ludzkich słabości i skomplikowanych ludzkich losów. Ależ potrafią, ależ potrafią!

4. Żarty na bok, bo sprawa jest poważna,a wręcz groźna. Sędzia uwikłana w gigantyczną aferę, polegającą na wyłudzaniu własności kamienic w Poznaniu, majątku o wartości idącej w dziesiątki milionów złotych, prxy pomocy sztuczek prawniczych ponosi jedynie symboliczną odpowiedzialność, po czym jakby nigdy nic, zakłada togę, łańcuch z Orłem w Koronie– i wymierza wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

Potrzebne jest w tej  Rzeczypospolitej wielkie, naprawdę wielkie sprzątanie…

Janusz Wojciechowski

 

Żródło: januszwojciechowski.blog.onet.pl/Sedzia-z-przestepcza-preszlosc,2,ID482642335,n

Inne zapisy autora:

0

EM
EM

Największą dla mnie wartością są moje dzieci, których nie mogę wychowywać zgodnie ze swoimi przekonaniami z powodu podłości złych ludzi. motto "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie." Andrzej Frycz Modrzewski

10 publikacje
22 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816