PRAWO
Like

Sędzia wykluczona. Opór daje skutki!

14/05/2013
820 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
Sędzia wykluczona. Opór daje skutki!

Wielokrotnie informowaliśmy, że Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło w błąd opinię publiczną i posłów na Sejm, gdyż wbrew własnej odpowiedzi na interpelację poselską nr 23134 z 21 lipca 2011 r. (zob. http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/383CAD80 ), w sprawach cywilnych w Polsce sądy powszechnie łamią prawo stron, dziennikarzy, i publiczności do utrwalania obrazu i dźwięku. Publikowaliśmy relacje filmowe z tych wydarzeń. 9 stycznia i 13 marca 2013 r. w Sądzie Okręgowym w Katowicach odbyły się rozprawy w procesach cywilnych z powództwa pana Andrzeja Ranka (Rank), działacza Ruchu Obrony Praworządności z siedzibą w Katowicach. Obu rozprawom przewodniczyła pani sędzia SSO Ewa Solecka. Z opublikowanych przez nas relacji filmowych z tych dwu rozpraw zdaje się wynikać, że stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie nagrywania rozpraw nie wzbudziło entuzjazmu pani […]

0


048-znow-katowice

Wielokrotnie informowaliśmy, że Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło w błąd opinię publiczną i posłów na Sejm, gdyż wbrew własnej odpowiedzi na interpelację poselską nr 23134 z 21 lipca 2011 r. (zob. http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/383CAD80 ), w sprawach cywilnych w Polsce sądy powszechnie łamią prawo stron, dziennikarzy, i publiczności do utrwalania obrazu i dźwięku. Publikowaliśmy relacje filmowe z tych wydarzeń.

9 stycznia i 13 marca 2013 r. w Sądzie Okręgowym w Katowicach odbyły się rozprawy w procesach cywilnych z powództwa pana Andrzeja Ranka (Rank), działacza Ruchu Obrony Praworządności z siedzibą w Katowicach. Obu rozprawom przewodniczyła pani sędzia SSO Ewa Solecka. Z opublikowanych przez nas relacji filmowych z tych dwu rozpraw zdaje się wynikać, że stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie nagrywania rozpraw nie wzbudziło entuzjazmu pani sędzi Soleckiej. W jednym wypadku (13 marca, II C 629/11) poleciła usunąć siłą dziennikarza z sali sądowej. Relacje z tych rozpraw zobaczyć można tu:
W związku z przypuszczeniem, że tak postępując pani sędzia Solecka mogła przekroczyć swe uprawnienia służbowe w celu osiągnięcia korzyści osobistej, do prokuratury skierowano zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez nią przestępstwa oraz wnioski o odsunięcie pani sędzi od spraw, w których mogła popełnić domniemane przestępstwo.

2 kwietnia 2013 r. Sąd Okręgowy w Katowicach w składzie: SSO Joanna Głogowska (przewodnicząca), SSO Joanna Kozera, SSO Katarzyna Frydrych (sprawozdawca) odsunął panią sędzię SSO Ewę Solecką od sprawy. Niestety odmówił też uzasadnienia tej decyzji (postanowienie z 19 kwietnia 2013).

Kontakt z redakcją:

tel. 511 060 559
https://sites.google.com/site/wolnyczyn/
http://www.youtube.com/user/wolnyczyn
http://wolnyczyn.nowyekran.net/
https://3obieg.pl/author/WolnyCzyn

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816