HYDE PARK
Like

ŚDM – kiedy modlitwa za zamordowanego w Saint-Étienne kapłana?

30/07/2016
637 Wyświetlenia
5 Komentarze
3 minut czytania
ŚDM – kiedy modlitwa za zamordowanego w Saint-Étienne kapłana?

Jacques Hamel  francuski ksiądz katolicki  z parafii Saint-Étienne-du-Rouvray został zabity przez dwóch mężczyzn, którzy zaprzysięgli lojalność wobec państwa islamskiego, w czasie gdy odprawiał mszę w swoim kościele w dniu 26 lipca 2016 r. Ksiądz Hamel został nazwany męczennikiem, pojawiły się wezwania aby ogłosić go świętym.

0


 

ŚDM - kiedy modlitwa za zamordowanego w Saint-Étienne kapłana?

Tak już było wcześniej. W 1996 roku siedmiu francuskich mnichów zostało zabitych w Algierii. W 2006 roku ścięto księdza w Iraku. W 2016 roku, ten straszny rytuał islamski miała miejsce w samym sercu europejskiego chrześcijaństwa:  w Normandzkim mieście, gdzie  zamordowano ojca Hamela odbył się proces Joanny d’Arc, bohaterki francuskiego chrześcijaństwa.

Islamscy fanatycy dokonali demonstracji swego zdecydowania. My nastawiamy drugi policzek?

Ojciec Jacques Hamel odmówił klęknięcia przed swoimi oprawcami.

Ale klęknęła przed nimi, przed islamskim terroryzmem, cała Europa i jak widać Watykan.

* Do dziś nie odbyła się w Europie żadna demonstracja w proteście przeciw tej zbrodni

* Kiedy zabito 85 letniego księdza nie wołano ” Wszyscy jesteśmy Katolikami”

* Nawet papież Franciszek zachowuje się wstrzemięźliwie choć katolicyzm stoi w obliczu największego od II Wojny światowej zagrożenia. Cały Watykan wstrzymuje się od wymawiania słowa Islam w związku z tą zbrodnią. To nie tylko polityczna poprawność.

* Rytualnie, po każdej masakrze, europejskie media i politycy powtarzają bajeczkę o “niepowodzeniach wywiadu”  – to taki listek figowy aby tylko nie wspomnieć o islamie i jego misji podboju Europy. Jest to konwencjonalny tryb postępowania po każdym ataku islamistów.

* Europa wydaje się skazana na permanentny stan oblężenia islamskiego.

* Modlono się za bestialsko zamordowanego kapłana na mszy otwierającej ŚDM, spontanicznie modli się młodzież francuska. Ale czy nie powinniśmy być świadkami potępienia antykatolickiej prowokacji w parafii Saint-Étienne-du-Rouvray, kiedy to “Wszyscy jesteśmy katolikami” powtórzone przez setki tysięcy młodzieży świata miałoby swój wydźwięk.

Ale co, jeśli pewnego dnia po kolejnym rozlewie krwi i  kolejnym ataku w Europie rządy europejskie łajane przez Papież rozpoczną negocjacje z głównym nurtem organizacji islamskich, negocjując  warunki wprowadzania  islamskiego prawa szariatu aby nie urażać uczuć sprowadzanych korytarzem miłosierdzia? Będziemy oddawać kościoły na meczety by nie denerwować “uchodźców”?

Po ataku na kościół, media francuskie zdecydowały  zatrzymać publikowanie zdjęć terrorystów. To odważna odpowiedź  głównego nurtu mediów na dżihadu.

A przecież Święty Jan Paweł II uczył wszystkich nas : “NIE LĘKAJCIE SIĘ”

Teraz zamiast krzyczeć “”Je suis Catholics ” sami katolicy milczą – no niezupełnie. Widzimy w TV jak skaczą, tańczą i śpiewają. A przecież to Je suis brzmi tak znajomo, tak zachęcająco.

Czyż nie tak było na Titanicu?

PS. Może śnię, ale te ŚDM wyglądają mi nie na spotkanie z Bogiem a na randkę z papieżem bo we wszelkich relacjach najwięcej mówi się o Franciszku i tym co on mówi o uchodźcach, a nie o Jezusie
nathanel.png

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

936 publikacje
193 komentarze
 

 1. Avatar gniew

  Szczęść Boże. Cytat: ” ŚDM – kiedy modlitwa za zamordowanego w Saint-Étienne kapłana? ”
  Może dziś 31 lipca 2016 r. ???…
  pozdrawiam gniew

  0
 2. Avatar gniew

  Proszę sobie wyobrazić, że rok bieżący jest rokiem MIŁOSIERDZIA, a Światowe Dni Młodzieży odbywają się właśnie w roku Miłosierdzia. Cały ten czas poświęcony jest i skupiony na młodzieży i miłosierdziu Bożym. Tak więc jest to czas szczególny, należy zrozumieć wyjątkowość tych dni i nie panikować. Zamordowany ksiądz może zostać ogłoszony świętym, o ile taki proces zostanie uruchomiony. Co dzień gdzieś na świecie ginie ksiądz ! ……, pomódlmy się raczej za ich dusze i nie wszczynajmy zbędnych w tym momencie waśni i oskarżeń. Ojciec Święty Powróci do Watykanu i zajmie się sprawami bieżącymi.
  pozdrawiam gniew

  0
 3. Avatar gniew

  Podziękujmy Panu Bogu za to, że Pielgrzymka Ojca Świętego do naszego kraju przebiegała w dobrej atmosferze, dobrej pogodzie, bezpiecznie i zakończyła się bez zakłóceń. Panu Bogu niech będą dzięki !. Alleluja i do przodu drodzy rodacy.
  pozdrawiam gniew

  0
 4. Avatar obywatel

  Pragnę przypomnieć, że miłosierdzie okazuje się skruszonym i proszącym o nie. Dla nieproszących i nieskruszonych pozostaje husaria albo różne współczesne metody.

  0
 5. Avatar Kozik

  Czy to prawda, że zabity ksiądz przekazał ziemię pod budowę meczetu, w którym później modlili się mordercy księdza?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816