BIZNES
Like

SaaS dla rynku turystycznego

27/08/2015
970 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Start-up Magello powstał wyłącznie po to, żeby wspierać małych i średnich organizatorów turystycznych, łącznie z tymi, którzy np. organizują pielgrzymki. To technologiczny ukłon w stronę tysięcy przedsiębiorców, który może zrewolucjonizować rynek turystyczny nad Wisłą, bo oferuje usługę dotychczas dostępną jedynie dla największych graczy na rynku.

0


Hot-Air-Balloons

– Z założenia chcieliśmy przygotować produkt, który wzmocni rynek turystyczny w tym obszarze, w którym nie było rozwiązań przeznaczonych dotychczas dla najsilniejszych graczy – mówi Michał Piórkowski, współtworca Magello, z doświadczeniem w przygotowaniu doskonale funkcjonujących podobnych systemów dla najwiekszych operatorów w Polsce. – Duże, międzynarodowe organizacje turystyczne mają swoje systemy zarządzania sprzedażą i organizacją imprez. Średni i mniejsi gracze na rynku turystycznym radzili sobie we własnym zakresie używając metod dość… powiedzmy tradycyjnych, które zmuszały do angażowania kilku osób w organizację każdego wyjazdu. A przecież ci najbardziej prężni tour-operatorzy, którzy chcą się rozwijać, organizują po kilka, kilkanaście imprez. Zanim siedliśmy do pracy, długo rozmawialiśmy z naszymi przyszłymi klientami o tym, jakie są ich potrzeby. Co powinno być trzonem tej aplikacji, żeby zamknąć kwestię organizacji wyjazdu w jednym, skomplikowanym technologicznie a jednocześnie prostym w obsłudze programie, który kosztowo będzie w zasięgu wszystkich rozwijających się organizacji turystycznych.

Dzięki aplikacji Magello znajdującej się pod adresem www.magelloapp.pl można dodawać wyjazdy do systemu a tworząc je, można podawać limity dotyczące liczby osób, określać cenę, a także umieszczać podstawowe informacje. Możliwe jest także m.in. dodanie specyficznych warunków oraz określenie regulaminu dla uczestników. Aplikacja umożliwia również określenie dodatkowych opcji wraz z ich ceną, limitami czasowymi oraz ilościowymi. Dalej organizator ma także możliwość określenia form zakwaterowania, które będą dostępne dla klientów podczas wyjazdu – podobnie jak inne opcje, one również mogą posiadać limity ilościowe, a także określoną cenę, o których decyduje operator turystyczny.

Trzecim sposobem dopasowania wyjazdu do potrzeb użytkownika jest umożliwienie mu wyboru spośród dostępnych opcji transportu – tak naprawdę o transporcie decydują turyści, którzy mogą stosować przy jego wyborze dowolne kryteria. Aplikacja umożliwia również generowania kodów zniżkowych – zarówno procentowych, jak i kwotowych. Można w niej także określić, czy zniżka dotyczy konkretnego wyjazdu, czy ma limity, a także czy odejmowana jest od pełnej kwoty lub jej bazowej części.

Magello to także płatności zaliczek lub pełnych kosztów wyjazdu on-line już na etapie wyboru interesujących klienta dodatków i opcji. Dzięki temu, że organizator wyjazdu może ustalić dostępne na danym wyjeździe formy płatności – mogą one być różne dla różnych etapów (zaliczka lub pełna kwota), istnieje również możliwość dodania punktu płatności PayU lub PayPal (wymagana jest umowa z dostawcą) – organizacja wyjazdu nie jest problemem dla księgowości i płynności firmy turystycznej. Organizator turystyczny dzięki obsłudze masowych przelewów może importować pliki bankowe i automatycznie przypisywać wpłaty na podstawie indywidualnych numerów kont.

W Magello za pomocą kilku kliknięć można natychmiast dotrzeć do każdej rezerwacji i dowolnie ją zmienić, przypisując jej – jeżeli trzeba – opcje indywidualne, dostępne wyłącznie dla danej rezerwacji.

Wśród wielu dostępnych możliwości można również tworzyć wzory dokumentów, które automatycznie zostaną uzupełnione wybranymi danymi podczas ich generowania. Intuicyjny sposób na tworzenie dowolnych list uczestników pozwala również wyeksportować taką listę do odrębnego dokumentu potrzebnego na przykład pilotowi wyjazdu.

Do tego dochodzą dostępne on-line statystyki, pozwające na bieżąco sprawdzać popularność oferty i porównanie ofert oraz sezonów – to narzędzie ma przełożenie wprost na wysokość generowanych przychodów.

Nie każdy organizator posiada własną stronę. Podobnie nie zawsze istniejąca strona pozwala w pełni zaprezentować unikalność konkretnej oferty. Dlatego wśród wielu opcji, znajdzie się również taka, która daje możliwość tworzenia zaawansowanych stron dopasowanych do konkretnych ofert.

Najważniejszą jednak wartością Magello jest dostępność serwisu dla organizatora – to oprogramowanie, które znajduje się na serwerach firmy Magello, więc organizator ma do niego dostęp praktycznie z każdego miejsca na świecie, gdzie jest dostęp do internetu. Z równą łatwością przejrzy i zmieni swoje oferty w biurze, co podczas wyjazdu i konferencji. Z założenia dostęp do platformy miał być równie łatwy co dostęp do e-maili.

Aplikacja jest dotępna pod adresem www.magelloapp.pl

0

CoronaBorealis

Dbam o to, zeby nie powtórzyl sie 1307 rok. Procesy winny byc sprawiedliwe. Albo glosne. A umowa spoleczna obowiazywac wszystkich

63 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758