BIZNES
Like

Są prognozy na czarny piątek w Londynie

19/11/2017
387 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Są prognozy na czarny piątek w Londynie

Prognozy wydatków Brytyjczyków na najbliższy Czarny Piątek (24 listopada) są rekordowe. Poddani Elżbiety II wydać mają w sklepach 15 proc. więcej niż zwykle. Miliardy funtów! 

Black-Friday-Sale-850x422

Wielkimi krokami zbliża się święto łowców przecen w sklepach. Eksperci przewidują, że tegoroczny Black Friday w Wielkiej Brytanii będzie rekordowy. Czy tak będzie, przekonamy się już 24 listopada.

Brytyjczycy w Black Friday przejdą samych siebie i pozbędą się z własnych portfeli ponad 2,6 miliarda funtów. To znacznie więcej niż 24 listopada 2016 roku – prognozują eksperci z firm VoucherCodes i Centre for Retail Research (CRR).

Największe zakupy Wyspiarze zrobią online, na łączną sumę 1,15 miliarda funtów, czyli o 15 proc. więcej niż rok temu. Niektóre sieci handlowe już na kilka dni przed Czarnym Piątkiem rozpoczęły obniżki. Po promocyjnych cenach można kupować już na Amazonie, w Argosie, w sklepach Currys oraz na AO.com – informuje telewizja ITV.

Przed przesadnymi wydatkami w Czarny Piątek mieszkańców Wielkiej Brytanii przestrzega grupa konsumencka „Which?”.

– Podczas takich wydarzeń jak Black Friday bardzo łatwo stracić głowę i dać się złapać w pułapkę handlowców. Zanim ktokolwiek przystąpi do kupowania powinien zrobić rozeznanie, stworzyć plan i się go trzymać – radzi Richard Headland z „Which?”.

Czarny Piątek zawsze wypada w ostatni piątek listopada. W 2017 roku będzie to 24 listopada. Ci, którzy nie zdążą z zakupami w Czarny Piątek, mogą je zrobić w pierwszy poniedziałek po Black Friday – Cyber Monday.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217