Artykuły redakcyjne
Like

Są dowody, że atak gazowy w Syrii to amerykańska prowokacja

09/09/2013
1569 Wyświetlenia
38 Komentarze
1 minut czytania
Są dowody, że atak gazowy w Syrii to amerykańska prowokacja
Tym razem zamiast artykułu taka oto krótka informacja:
Hakerzy dotarli do korespondencji pracownika amerykańskiego wywiadu i opublikowali prywatne wiadomości pułkownika Anthony’ego J. Macdonalda, który jest Dyrektorem Biura Operacji i Planowania zastępcy szefa sztabu wywiadu USA.

W wiadomości e-mail z 22 sierpnia 2013 r. cywilny analityk wojskowy Eugene P. Furst gratuluje pułkownikowi „udanej operacji” odnosząc się do publikacji Washington Post o ataku chemicznym w Syrii. Fragmenty korespondencji mailowej Anthony’ego J. Macdonalda z Eugene P. Furstem przedstawione na portalu Center For Global Research:

 

E. FURSTPrzy okazji, widziałem twój ostatni sukces, moje gratulacje. Dobra robota.

A. MACDONALD: Jak widzisz, jestem teraz daleki od tego, ale wiem, że nasi chłopcy naprawdę się postarali

0


 

usa1

 

 

 

Spośród innych korespondencji znaczenie dla sprawy może mieć również korespondencja pomiędzy żoną pułkownika Jeniffer MacDonald a Mary Shapiro:

M. SHAPIRO: Nie mogę przestać myśleć o tym strasznym ataku gazowym w Syrii. Widziałaś te dzieci? Naprawdę płakałam. Zostały zatrute, zmarły. Kiedy to się skończy? We śnie widzę ich twarze. Co Tony Ci o tym mówił?

J. MACDONALD: Również to widziałam, bardzo mną to wstrząsnęło. Ale Tony mnie pocieszył. Powiedział, że dzieci nie cierpiały, że zrobione to było pod kamery. Więc nie martw się, moja droga.

M. SHAPIRO: Ciągle myślę o tych dzieciach. Bogu dziękuję, że są żywe. Mam nadzieję, że dostały jakiś prezent albo, że im zapłacono.

 

 

 

usa2

 

 

 

 

Źródła:

Syria: dowód na użycie broni chemicznej przez USA?

http://www.globalresearch.ca/u-s-military-intelligence-involved-in-chemical-attack-in-syria/5348036

przechwycone maile:  http://pastebin.com/zeXpsRnh

 

 

ŁŁ: pozostawiam ww. wiadomość bez dodatkowego komentarza. Niepotrzebny. Jest natomiast nowa od Sekretarza stanu USA Johna Kerry: 

 

– administracja USA niebawem rozpowszechni nagrania wideo pokazujące atak z użyciem broni chemicznej w Syrii. Chcemy za ich pomocą przekonać Amerykanów i Kongres USA o potrzebie interwencji wojskowej w Syrii.

 

ciekawe?

 

 

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Avatar Katarzyna Waluś

  Ciekawe, tylko czego tak naprawdę oczekujesz od narodu Polskiego? wmieszania się w konflikt zbrojny,komentarza który doceni twoją nocną pracę i brak snu, Tomek my Jesteśmy w Polsce a nie w Syrii…..Chociaż tragedia jest to olbrzymia bo dotyka dzieci i zwykłych ludzi , oni cierpią najbardziej- zwykli ludzie, mylę się?

  0
  • Co ja oczekuję to nie istotne, ja jestem od dostarczania informacji.

   0
  • Chodzi o to by mieć świadomość i nie dawać sobą manipulować. Pewien rabin powiedział że jest broń o wiele potężniejsza niż manipulacja, kłamstwo i oszczerstwo. Jest nią prawda. I tej broni boją się siły ciemności.

   0
   • Dostajesz więc informację z dwóch stron – tylko tak można wyrobić sobie zdanie

    0
   • Avatar Katarzyna Waluś

    Masz rację Lordzie prawda jest najpotężniejszą bronią nie masz wrażenia że Tomek pisząc że dostarcza Tylko informacje ucieka od odpowiedzialności za słowo pisane………pozdrawiam

    0
    • Avatar Wojtek

     A co mają oczekiwania autora wspólnego z odpowiedzialnością za to, co napisał? Bo nie bardzo rozumiem.

     0
     • Avatar Katarzyna Waluś

      Wiesz gdyby na komentarz odpowiedział Tomek uznałabym że faktycznie w coś wierzy a że wepchałeś się z komentarzem Ty no cóż tylko dla zysku……

      0
 2. To info podobne może być stylem do odkrytej przez Leppera “sensacji” o wągliku w Chlewkach. Może być też prawdą. Że np. Al kaida to tak naprawdę najtajniejsze służby amerykańskie służące po to by było co robić innym służbom, a atak na World Trade Center to tak w istocie prowokacja własna dla podtrzymania akceptacji społecznej dla poziomu zbrojeń USA.

  Osobiście, a już szczególnie jako RN – z uwagi na prestiż tego miejsca – nigdy bym nie odważył się na publikacje takiej informacji. Na szczęście nie jestem RN 🙂

  0
  • Avatar Wacław

   No oczywiście. Przecież Amerykanie są krystalicznie czyści, nigdy w historii nie byli autorami jakiejkolwiek prowokacji, wręcz brzydzą się przemocą, a dowody winy Saddama to złe ONZ im ukradło. Ludzie, czy ci za to płacą, czy rzeczywiście jesteś już owocem reform edukacji?
   Prawdę powiedziawszy, to właśnie ze względu na takie informację jest sens czytania 3obiegu, a jak ci się nie podobają, to szoruj na mainstreamowe portale. Tam poznasz jedynie właściwe, starannie wyselekcjonowane, tfu… tzn. przygotowane przez profesjonalistów, aby od ich czytania, broń Boże interpretowania, nie bolała główka.

   0
  • Z Leppera się śmiali a potem wyszły więzienia CIA w Polsce. Ja uważam tą informację za wiarygodną nie dlatego, że niemożliwe są manipulacje mailami, ale dlatego, że absolutnie pasuje ona do najbardziej wiarygodnego obrazu sytuacji. Ale oczywiście każdy może widzieć rzecz po swojemu.

   0
 3. Avatar Wladyslaw

  Nie sadze ze znacie na tyle angielski by zauwazych ze te podkreslone linijki sa wstawione do maili na zupelnie inny temat? To jest tekst dla idiotow. Nigdy nie slyszeliscie o tym ze w sluzbach sa kodowane emaile i hackerzy mimo ze je przez przypadek skopiuja beda to tylko nieczytelne komputerowe kody.

  0
  • Żyjemy w gabinecie luster, nie rozstrzygniemy tutaj wszelkich wątpliwości, naszą rolą jest natomiast publikacja wszelkich informacji dotyczących Syrii nie tylko politpoprawnych. Może gdy potem wszystko zbierzemy w całość uzyskamy obraz pełniejszy.

   0
 4. Pod artykułem z onetu http://wiadomosci.onet.pl/swiat/syria-wycieklo-nagranie-z-bestialska-egzekucja-zolnierzy-to-klopot-dla-usa/krg0y
  ukazał się znakomity komentarz morgana dextera który pozwalam sobie tu wkleić.

  Mierzi mnie niewiarygodna obłuda proizraelskich pismaków z New York Times. :-/ Przecież na Youtube i w innych serwisach są SETKI filmów z egzekucji umieszczanych przez terrorystów z al-Qaida. Terrorystów, których ten sam New York Times nazywa cynicznie “syryjską opozycją”. Zgodnie z regulaminem forum nie mogę umieścić linków do obcinania głów. Dlatego poniższy materiał jest “tylko” rozstrzelaniem. Jednak standardowa metoda wspieranej przez Izrael i USA “opozycji syryjskiej” to OBCINANIE GŁÓW NA ŻYWCA!

  Oto jaką “wolność” niosą Syryjczykom “oswobodziciele” Syrii z al-Qaida czyli obecni sojusznicy Izraela, USA, Turcji i Francji. Tym razem terroryści mordują trzech kierowców ciężarówek (też sunnitów jak oni!), ponieważ ich zdaniem… kierowcy pomylili się powtarzając słowa jednej z modlitw. Materiał sprzed ok. 2 tyg. dumnie umieszczony na Youtube przez “powstańców” syryjskich, nazywających siebie cynicznie FSA (Free Syrian Army). Zwróćcie uwagę na tło dźwiękowe. “Pieśni egzekucyjne” i religijne to wkrótce jedyna muzyka dopuszczalna w nowym państwie, powstałym na gruzach Syrii i rządzonym przez al-Qaidę.
  http://www.youtube.com

  Long live Bashar al-Assad!

  Każdy rozumny człowiek jest po stronie Syryjczyków, armii syryjskiej (SAA – Syrian Arab Army) i prezydenta Syrii Bashara al-Assada. Dzisiaj wszyscy jesteśmy Syryjczykami. Zupełnie niewiarygodne są ohyda i cynizm militarnego przymierza pomiędzy terrorystami z al-Qaida, Izraelem, USA, rządzoną obecnie przez islamistów Turcją i francuskim lewakiem Francois Hollande. Do tego dochodzi część państw UE. Czy niektórzy politycy UE zupełnie oszaleli biorąc pieniądze od klanu bin Ladena z Arabii Saudyjskiej? Napawa optymizmem fakt, że światowa opinia publiczna tym razem nie dała się zmanipulować.
  Long live Bashar al-Assad!

  AKTUALIZACJA: wysyłacie mi pytania, czy “Yellow Man”, czyli Abu Zakhour z Aleppo, przeżył aresztowanie przez islamskich terrorystów z al-Qaida, udających “powstańców syryjskich” (FSA). Udało mi się ustalić, że Abu Zakhour był torturowany. Możliwe, że żył jeszcze, kiedy wstawił się za nim nawet okrutny syryjski watażka, przywódca sunnickich bandytów z Aleppo (niektórzy bandyci wsparli importowaną “opozycję”, żeby móc swobodnie rabować ludność cywilną). Jednak wkrótce temu dowódcy (oraz jego bratu) al-Qaida obcięła głowę. Pod pretekstem, że… był “zbyt miękki” i nie chciał dostatecznie surowo stosować “prawa islamskiego”. Ich ciała wrzucono do śmietnika, głowy wystawiono na widok publiczny. Czy zatem “Yellow Man” Abu Zakhour żyje? Życzę mu tego z całego serca. Niestety to mało prawdopodobne. Zabrali go tureccy salafici, ktorzy nie będąc Arabami chcą imponować arabskim obcinaczom głów jeszcze większym bestialstwem.

  Terroryści islamscy z al-Qaida i innych bojówek, którzy sami siebie cynicznie nazywają “Free Syrian Army”, z upodobaniem torturują i podrzynają gardła syryjskim cywilom, a następnie dumnie umieszczają filmy z tortur i egzekucji na Youtube.
  Takie linki mogę podać tylko przez email, ponieważ filmy z obcinania głów na żywca są zdecydowanie zbyt drastyczne jak na ogólnodostępne forum.

  Dlatego poniżej umieszczam link do innego materiału. Terroryści w Syrii bili, torturowali i upokarzali słynnego “Żółtego Człowieka” z miasta Aleppo. Starszy mężczyzna, będący od lat lokalną atrakcją turystyczną Aleppo, w 2010 mówił w wywiadzie: “”I chose yellow because it’s a colour that gives people happiness and joy. People loved me from the beginning and I want to repay them that love.” (“Wybrałem żółty, ponieważ to kolor, który daje ludziom szczęście i radość. Ludzie kochają mnie od początku i chcę odpłacić im za tę miłość”). Zarówno mieszkańcy Aleppo jak i turyści zapamiętali go jako dobrego i uczynnego człowieka, który każdemu niósł pomoc i nigdy nikogo nie uraził.
  Islamiści-terroryści z al-Qaida (Free Syrian Army) mieli na ten temat inne zdanie. Sami zobaczcie.
  http://www.shiachat.com

  Kogo eksterminują islamiści z al-Qaida? Np. ludzi, którzy zbyt głośno się śmieją, są niewierzący, posiadają psa lub rzeźbę człowieka – u talibów za wszystkie te “przestępstwa” jest kara śmierci, wykonywana (zazwyczaj po wstępnych torturach) przez publiczne oderżnięcie nożem głowy na żywca.

  Tak właśnie wyglądają obecni sojusznicy Izraela, USA i państw Unii Europejskiej. Izrael już od ub. roku bombarduje Syrię wspierając terrorystów z al-Qaida i niszcząc broń dostarczaną przez Rosję.
  http://swiat.newsweek.pl

  Myślałem dotąd, że już nic mnie nie ruszy. Jednak jak oglądam bestialstwa popełniane przez bandytów i terrorystów z “syryjskiej opozycji”, obecnych sojuszników Izraela i USA, to sam czasami mam łzy wściekłości w oczach.

  Dopiero niedawno zrozumiałem, że to współzawodnictwo pomiędzy talibami, wahhabitami, salafitami etc. Te bestie umieszczają te filmy na Youtube ponieważ LICYTUJĄ się okrucieństwem pomiędzy sobą. Wygrywa ten, kto jest bardziej okrutny.
  UWAGA! Irak demonstracyjnie wypiął się na “władców świata” z USA oraz Izraela i aktywnie wspiera Syryjczyków i ich prezydenta Bashara al-Assada. Do tego doprowadzili sprzedajni durnie z ekipy Obamy bin Osamy.
  Oprócz Izraela i USA sponsorują tę dzicz również fundamentalistyczna Arabia Saudyjska (m. in. potężny i bogaty klan bin-Laden) i Katar – sojusznicy USA w tym regionie. Oprócz tego broń i fanatycznych salafitów wysyła rządzona obecnie przez islamistów Turcja. Ohyda tej koalicji nie ma precedensu w najnowszej historii świata.
  Na tym filmie wspierani przez USA, Izrael, Turcję i Francję “powstańcy syryjscy” mordują PIĘĆDZIESIĘCIU JEDEN żołnierzy armii syryjskiej i cywilów.
  http://www.youtube.com

  Autentyczność filmu została w pełni zweryfikowana przez niezależne organizacje. Oczywiście “obiektywny” New York Times tego filmu “nie zauważył”.

  Na tym filmie ludzkim mięsem zabitych Syryjczyków (wątroba i serce) entuzjastycznie pożywia się Khalid al-Hamad zwany Abu Sakkarem, dowódca brygady Baba Amr w mieście Homs należącej do zgrupowania Farouq Brigades.
  Khalid al-Hamad zwany też Abu Sakkarem jest islamistą, dokładniej sunnitą. Nie jada wieprzowiny, ale ludzina jest jak widać dozwolona.
  Gratulujemy panu Obamie diety jego nowych przyjaciół. Może też powinien skosztować?
  http://www.youtube.com

  Zwróćcie uwagę, że kamerzysta mówi “Niech Allah cię błogosławi Abu Sakkar!”. Widocznie też ma apetyt na ludzinę.

  Poniżej zaś sam “opozycjonista syryjski” Khalid al-Hamad zwany Abu Sakkarem, sojusznik USA i Izraela, potwierdza, że tak się odżywia:
  http://www.policymic.com

  Ten wpis już umieściłem w którymś z artykułów, ale warto go powielać bowiem w dobitny sposób pokazuje że USA zada się z samym szatanem by osiągnąć jakieś swoje enigmatyczne cele. Pokazuje też jakie dno moralne z nowymi sojusznikami osiągnęły elity rządzące tym wielkim krajem we wspólnocie z kosmitami znad Morza Śródziemnego. Może też konsumują ludzinę? Z resztą czego można się spodziewać po istotach biorących udział w satanistycznych praktykach Bohemian Grove? Jezus powiedział : Po owocach ich poznacie. I poznajemy.

  0
 5. -Ciagle mysle o tych dzieciach. Bogu dziekuje, ze sa zywe. Mam nadzieje, ze dostaly jakis prezent, albo ze im zaplacano-

  tez bez komentarza…

  0
   • Nalezy pamietac, ze medal ma dwie strony…a Ty

    ukazales jedna strone,

    Mym skromnym zdaniem to prowokacja…no

    bo
    bez przesady dzieci aktorami…wystarczyloby wiec sprawdzic czy odbylo sie 400 pogrzebow…a

    jak dzieci zyja, to im zaplacic by wyspiewaly prawde…a

    jak dzieci uzyto jako aktorow, to i dorosli musieli robic za…aktorow

    0
    • Obejrzyjcie strony takie jak liveleak.com i bestgore.com tam zobaczycie prawdziwe oblicze tego konfliktu bo media sterują wami jak chcą. Ostrzegam filmy zamieszczane na tych stronach są bardziej niż brutalne. Te filmy są masakrujące dla nieświadomych ludzi tego co dziś człowiek człowiekowi potrafi zrobić, a prezydent najpotężniejszego kraju na świecie wspiera tych zboczeńców, psychopatów i popaprańców. Nie dajcie się oszukać.Z tv europejskich i amerykańskich nie dowiecie się nic o tym co dzieje się w Syrii i bliskim wschodzie.

     0
    • Chwileczkę, o tej drugiej stronie wiemy wszystko z innych mediów i przyznam, że za cholerę nie było to dla mnie przekonywujące. Rozum to jak chcesz, ale ja bym wolał gdyby prawda była taka, że dzieci żyją a prowokacja szyta tak grubo, że do wojny nie dojdzie.

     0
   • Breaking News: Britain sent poison gas chemical to Syria http://www.thegatewaypundit.com/2013/09/breakingbritain-sent-poison-gas-chemical-to-syria/ niech USA zbombardują teraz swych sojuszników GB!!!

    0
 6. W służbach specjalnych i ich otoczeniu trafiają się też głupi ludzie, którzy wypaplają otwartym tekstem to i owo. Zresztą nie trzeba było być zbyt lotnym, żeby dostrzec manipulacje i prowokacje angloamerykańskie przed atakiem na Irak. A wieże WTC? Jak trzeźwo zauważył prof. Dakowski na swojej stronie, każdy (no prawie każdy) przyzna, że zawaliły się one z przyspieszeniem ziemskim, co oznacza, że musiała być stworzona pod nimi uprzednio “pusta przestrzeń”! Więc nie ma się co spierać, czy rozbłyski widziane pod zawalającymi się wieżami były autentyczne, czy ‘domalowane” przez “wrogie siły spiskowe”, ale przywołać do pamięci podstawowe prawa fizyki z podstawówki, żeby wiedzieć jak to się odbyło. Można rzec: – to elementarne Watsonie! No może nie dla wszystkich Lemingów, bo niektórym, jak należy sądzić po ich zachowaniu na skutek zmasowanej propagandy środków musowego przykazu w mózgu zostało już tylko kilka zwojów. Jeden odpowiedzialny za “zapieprz’ w pracy, drugi za “wpieprzanie” żarcia, trzeci za to, żeby nie “s……ć” gdzie popadnie jak kura po podlodze, czwarty za “p………nie” w miarę sił i wolnego czasu i piąty najważniejszy odpowiedzialny za musowe chodzenie na wybory i glosowanie jak TV przykazała.
  P.S.
  Osobom, które nie “kumają”fizyki i mają wątpliwości co do prrzdstawionej tu prrzyczyny zawalenia się 3 wież WTC ( trzecia zawaliła się “ze wstyddu”) mogę poradzić, aby poszukały sobie na YT filmików pokazujących wyburzanie budynków mateeriałami wybuchowymi. Niech pooglądają, pomyślą i porównają.
  Żurek Janusz

  0
  • Gdyby nie było elementu ludzkiego i wszystko funkcjonowało bezbłednie każda prowokacja byłaby mistrzowska i nigdy byśmy nie wiedzieli jak jest. A jednak czasem prawda wychodzi na jaw a misterny plan się nie udaje.

   0
 7. “Le Point”: film o brutalności syryjskich rebeliantów kłopotem dla Obamy
  – Film wideo po­ka­zu­ją­cy po­wstań­ców w Syrii prze­pro­wa­dza­ją­cych bru­tal­ną eg­ze­ku­cję żoł­nie­rzy re­żi­mo­wych może być pro­ble­mem dla pre­zy­den­ta USA Ba­rac­ka Obamy, który dąży do woj­sko­wej in­ter­wen­cji w Syrii – pisze fran­cu­ski ty­go­dnik “Le Point”. Tygodnik opisuje nagranie, które w ubiegłym tygodniu, jako pierwszy udostępnił na swych stronach internetowych dziennik “New York Times”.

  Przedstawia ono grupę syryjskich rebeliantów, którym przewodzi Abdul Samad Issa. Issa otrzymywał, między innymi za pośrednictwem Wolnej Armii Syryjskiej, broń pochodzącą z zagranicy, w tym również z Zachodu – pisze “Le Point”.

  Issa odczytuje związanym, nagim do pasa i leżącym na ziemi żołnierzom swój “wyrok”. Na ciałach zatrzymanych widać ślady po uderzeniach. Podkomendni Issy strzelają żołnierzom w tył głowy, a następne ujęcie pokazuje ich zwłoki wrzucone do zbiorowego grobu. Wideo, nakręcone na wiosnę 2012 roku przekazał redakcji “NYT” były syryjski powstaniec, którego zniechęciła do dalszej walki brutalność części zbrojnej opozycji.

  “Nie po raz pierwszy wideo ilustrujące syryjski konflikt i nakręcone telefonem komórkowym trafia do sieci. Ale jak dotąd pokazywane w internecie zbiorowe egzekucje były dziełem grup deklarujących się jako sojusznicy Al-Kaidy. Tym razem wideo jest niefortunne dla Amerykanów, bo Abdul Samas Issa otrzymał broń z Zachodu” – pisze “Le Point”.

  Issa nie jest dżihadystą, przed wojną był pasterzem i handlarzem. Jednak stojąc nad związanymi żołnierzami deklamuje: “Przysięgamy na Pana na Tronie, że to nasza obietnica – dokonamy zemsty!” Według “New York Timesa” jest to fragment wiersza “Zemsta”, który inspiruje Issę.

  “Le Point” zwraca uwagę, że należy zastanowić się nad tym, dlaczego nagranie wideo, które powstało ponad rok temu, zostało udostępnione zachodnim mediom właśnie teraz, gdy Obama, a wraz z nim prezydent Francji Francois Hollande, rozważa zbrojną akcję przeciw reżimowi w Damaszku, w reakcji na użycie przez niego broni chemicznej.

  Brutalność powstańców, którzy nawet nie są zdeklarowanymi islamistami daje pojęcie o tym, jak trudny dylemat stoi przed USA zwłaszcza, że niektórzy politycy, jak wpływowy republikański senator John McCain nawołują do uzbrojenia syryjskiej opozycji – napisał w ubiegłym tygodniu “NYT”.

  Część syryjskich powstańców jest otwarcie związana z Al-Kaidą, inni tworzą siłę o bardzo luźnej strukturze dowodzenia. Przybywa też ekstremistów – wyjaśnia dziennik.

  Film, na którym widać oddział Issy dokonujący egzekucji znów przywodzi na myśl pytanie, czy ewentualna interwencja USA w Syrii nie doprowadzi do wzmocnienia radykalnych ugrupowań, lub wręcz tych, które dążą do utworzenia na terytorium wschodniej Syrii i irackiej prowincji Anbar wojowniczego emiratu – pisze “NYT”.

  W ubiegłą środę amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział, że w Syrii “naprawdę istnieje umiarkowana opozycja”; na ogólną liczbę rebeliantów, szacowaną na 70-100 tys. od 15 do 20 proc. to ekstremiści lub po prostu niebezpieczni ludzie – powiedział Kerry.

  Issa, którego ojciec został zabity przez reżim syryjski w latach 80. prowadzi kampanię “eksterminacji” alawitów, odłamu szyizmu, który jest religią syryjskiego establishmentu – wyjaśnia “NYT” podkreślając, że brutalność takich powstańców, “to dylemat dla Zachodu”. Link do filmu i co na to NATO i Oba ma?
  http://www.savetubevideo.com/?v=e_G9qcMc7Ps&feature=player_embedded

  (PG)

  0
  • Dla mnie logiczne, że jeśli pozbędą się Asada to z powodu rozdrobnienia rebeliantów nastąpi chaos (bardzo korzystny dla Izraela) albo posadowią korzystnego dla Izraela i USA następcę (z poparciem tych mocarstw). No jeszcze może do władzy dojść Al Kaida. Kto wie, może też komuś na tym zależy. Taliban i terrorystów sie predzej czy później pacyfikuje z przyklaskiem opinii publicznej a wojnę z Afganistanu trzeba gdzieś przenieść. To syndrom XVIIwiecznej Szwecji, która całą swoją ówczesną gospodarkę, gepolitykę, dyplomację, system władzy i bezpieczeństwa oparła na wojskach i wojnie poza granicami swojego kraju.

   0
 8. tak, trzeba informowac Panie Tomku. ale moze najpierw wprowadzmy wszystkich czytelnikow chociaz w podstawy zlozonosci kwestii syryjskiej, ukladu sil w tej wojdnie domowej, a takze czynnikow miedzynarodowych zaanagazowanych w spor i ich interesow. a nie zapominajmy, ze w gre wchodza bardzo rozne interesy, czesto ze soba wzajemnie sprzeczne. mianowicie rzadzacych alwitow przez szyicki Iran, spor szyicko-sunnicki, interes Izraela i USA w popieraniu tak krytykowanego sunnickiej wersji islamu, rola Rosji w obronie punktow strategicznych na Bliskim Wschodzi i byc moze obronie chrzescijanskiej prawoslawnej mniejszosci, itd. itp.

  taka informacja, to zadna informacja. nic sie z niej nie dowiadujemy. rownie dobrze mogli rozmawiac o nakreceniu przez wywiad wojskowy filmu zwiazanego z uzyciem tego gazu, ot cala “operacja”, o ktorej mowa.

  0
  • Oj nie, jedno to informacja z podaniem źródeł a co innego to komentarz. Na portalu wisiał długo vlog Kolonki nakreślający sprawę. Ale na przykład Marcin Mamoń, mój serdeczny kolega znany ostatnio z zatrzymania go przez służby egipskie (i wypuszczenie po interwencji MSZ) twierdzi inaczej. Tylko, że niestety ogranicza się nazwaniem bredniami tego newsa, a ja bym chętnie przeczytał co on na to merytorycznie bo ma facet niezłe rozeznanie w sprawach bliskiego wschodu.

   Tak się dochodzi do sedna, dyskutując na argumenty. A tak, gdy nie mam dostepu do pewnych źródeł stawiam na logikę i wycieki informacji nie potwierdzone przez sztaby dyplomatów i PR-owców.

   0
 9. Avatar polipid

  trzeba być skończonym idiotą by wierzyć że wojska syryjskie użyły gazu.
  Obama wyznaczył czerwoną linię ( idiotyczną zresztą, bo cóż napalmem już wolno zabijać?) … którą szybciuśko Syria przekroczyła … aby wreszcie USA wypowiedziały wojnę …
  IDIOTYZM!!!

  0
 10. Interesujący – naprawdę interesujący – wpis na fb pod moim linkiem wspomnianego Marcina Mamonia:
  Marcin Mamoń @TP jest faktem, że trwa właśnie potężna ofensywa rosyjska by wmówić światu, że jest inaczej niż jest, że to USA jest agresorem w Syrii (choć jeszcze nie jest), że Assad jest ok, i broni się przed Al Kaidą, że broni chrześcijan, którzy są wyrzynani przez fanatycznych muzułmanów. Rosji chodzi o ropę, i gaz ( są wielkie wciąż nieeksploatowane złoża w Syrii i w basenie Morza Śródziemnego. No i jest Katar który tylko przez Syrie może przesyłać do Europy znacznie tańszy gaz niż Rosja. Syria jak wiadomo jest ostatnim ruskim przyczółkiem na Bliskim Wschodzie itd. i oczywiście również USA chodzi oto by mieć nad tymi złożami i ew. gazociągami kontrole. Dla Rosji tańszy katarski gaz w Europie to katastrofa, upadek. Dlatego tak zażarcie walczy o posłuszny jej reżim Assada któremu sprzedaje też dużo broni i wysyła do Syrii swoich doradców wojskowych. Assad dopuszcza się ludobójstwa. Jak wiesz byłem, tam i widziałem. Wiem o czym mówię. Nie jest prawdą, że z Assadem walczą wyłącznie islamiści. To zaledwie ułamek sił powstańczych, może kilka procent maks. Ciekawa jest historia jednej z najbardziej nagłaśnianych przez media organizacji chodzi o Front Al Nusra. Wiele świadczy o tym, że za jej powstanie na pewnym etapie wojny odpowiada syryjski wywiad. Większość sił powstańczych to lokalna samoobrona, czyli oddziały FSA. Tyle że w mediach nie tylko rosyjskich atrakcyjniejsi wydają się islamiści, Al Kaidą itd. Więc o nich jest najwięcej. I o to Rosji chodzi. Można by pisać długo. Choćby o rzekomym zniszczeniu kolejki chrześcijaństwa przez islamistów w Maaloula w ostatnich dniach. Szeroko o tym piszą, relacjonują media rosyjskie. Wszystko nie prawda. Nikt tam żadnego kościoła i duchownych nawet nie tknął, a wojska Assada obległy miejsowość i ją bombardują. Więc kto niszczy Maaloulę??? Odpowiedz jest prosta jak drut. Takich faktów jest mnóstwo i już nie chce mi się pisać o tym, że to nie rebelianci zabili ponad 100 tys. osób, w większości cywili, ale armia wspierana przez Rosję Irańskich strażników Rewolucji i Hezbollah… No właśnie jak to jest że Hezbollah ( boli Assad) są ok, a oddziały islamistów po drugiej stronie wręcz przeciwnie. Może mi ktoś to wytłumaczy. I niech mi ktoś wytłumaczy, że nie za pieniądze (oby…) woli rosyjski imperializm od amerykańskiego, i niech mi ktoś wytłumaczy, że Polsce jest po drodze z kacapami a nie z Jankesami. Ja mimo, że wielokrotnie krytykowałem pax americana, zwłaszcza w Afganistanie czy Iraku, uważam, że naszą jedyna szansą by przetrwać jest USA a nie żadne NATO czy Unia. Nie ma większego barbarzyństwo niż Rosja. Nasi przodkowie to doświadczyli, setki tysięcy zginęły. Ja widziałem to w Czeczenii. Dzisiaj Rosja prowadzi rękami Assada barbarzyńską wojnę przeciwko narodowi, który zapragnął wolności. Każdy kto powtarza za ruską propagandą bzdury o Syrii jest przynajmniej pożytecznym idiotą. sorry panowie i panie.

  0
  • Moja odpowiedź a raczej pytanie: Marcin, jaki byłby sens uzycia broni chemicznej przez Asada? Tu mi się ta konstrukcja kupy nie trzyma. Przecież prościej byłoby nie prowokować USA i byłoby tak dalej jak jest?

   0
   • Avatar Katarzyna Waluś

    Tomek a ty zauważyłeś chociaż odrobinę że nie dość że zacząłeś pozdrawiać serdecznie to stawiasz pytajniki…hihihi…Pokaż się od ludzkiej strony zwykłego faceta który ma swoje marzenia, takie jak normalny człowiek, myślę że ilość komentarzy mówi sama za siebie….Marcin odpowie na pytanie?Zero medialnego udawania, szczere i prawdziwe myśli to na pewno zapewni sukces, mylę się? bez manipulacji!!

    0
 11. Avatar polipid

  Tak tak … Obama wymyślił czerwoną linię – GAZ BOJOWY.
  A dlaczego nie całkowite przerwanie walk?
  Ano bo by wyszło kto tu chce rozpierduchy?
  A spece służb specjalnych akurat gaz mieli na stanie?

  0
 12. Avatar polipid

  Asad może jest satrapą, ruskim sługą itd … ale idiotą nie jest.

  0
 13. Avatar Grzesiek

  No proszę – minęło 5 lat a temat wraca w dokładnie tej samej postaci. To dowód na prawdziwość tej informacji.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816