Komentarze dnia
Like

Rynasiewicz nowym wiceministrem transportu

19/06/2013
468 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Rynasiewicz nowym wiceministrem transportu

Jak podaje TVP Parlament, podkarpacki poseł Zbigniew Rynasiewicz będzie nowym wiceministrem transportu.Telewizja zastrzega jednak, że sa to jeszcze informacje nieoficjalnie, ale już wiadomo, że Zbigniew Rynasiewicz otrzymał nominację na funkcję wiceministra transportu. Poseł PO, który sam potwierdził te informacje, zastąpi odwołanego w poniedziałek Tadeusza Jarmuziewicza.

0


Rynasiewicz

Rynasiewicz był do tej pory szefem sejmowej komisji infrastruktury. Jest posłem czwartą kadencję. Został wybrany z okręgu obejmującego Rzeszów. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim.


Premier Donald Tusk odwołał Jarmuziewicza z funkcji wiceministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w poniedziałek. Kłopoty wiceszefa resortu rozpoczęły się pod koniec maja, gdy ujawniono informację o jego spotkaniu z przedstawicielami firmy budującej autostradę A1.

Media donosiły o notatce sporządzonej przez pracownika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z której wynikało, że Jarmuziewicz rozmawiał w restauracji z przedstawicielami firmy Alpine Bau i lokalnymi władzami o budowie odcinka autostrady A1. Tymczasem pracownicy resortu mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKiA.

Źródło: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/znamy-nowego-wiceministra-transportu/11483455

Inne zapisy autora:

0

Adam Kulczycki
Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

2 komentarz

  1. Avatar inka

    o żesz,no i nastepny historyk

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816