Bez kategorii
Like

Rymkiewicz Chcecie Polacy w trumnie zdechnąć z Europą ?

17/12/2012
213 Wyświetlenia
0 Komentarze
12 minut czytania
no-cover

Rymkiewicz Macie tyle siły? Czy położycie się do trumny i zdechniecie z całą Europą?… dzieci Hitlera będzie dobrze, jeśli…nie wjadą tu ze swoimi czołgami i nie założą nowej Generalnej Guberni

0


 

Rymkiewicz „ ? No i co wy na to, Polacy? Jesteście gotowi "uderzyć duchem"? Macie tyle siły? Czy położycie się do trumny i zdechniecie z całą Europą? To już jak wolicie „….” Nie ma co liczyć na dzieci Hitlera – będzie dobrze, jeśli w ogólnym zamęcie, który nastąpi, nie wjadą tu ze swoimi czołgami i nie założą nowej Generalnej Guberni „…”….”Cywilizacja europejska kona i nie wiadomo, czy coś ją może uratować. Ale my mamy za sobą wieki polskiej cywilizacji, która potrafiła – wedle wzorów rzymskich i greckich, i chrześcijańskich – ustanowić swoją tutejszą odrębność. Jeśli zachowamy tę odrębność, to upadek cywilizacji europejskiej nie zagrozi Polsce. „….”Ale przecież my wiemy, żeten kryzys się nie skończy,ponieważ nie jest to kryzys bankowy czy ekonomiczny, lecz pęka serce Europy. To jest koniec i musimy dać sobie z tym radę sami, boNiemcy i Francuzi oraz ich Unia i ich banki nic nam nie pomogą„….”prof. Nowak pyta również o to, czy (i jak) zachęcać Polaków niezainteresowanych sprawami Polski i stojących gdzieś z boku „….” Poeta….Przez wiele lat, jak wiesz, odpowiadałem na to pytanie trzema słowami – jebał was pies. Kto chce się do nas Polaków, przyłączyć, ma do tego prawo, ale nie za bardzo należy o to zabiegać. „……(źródło )
 
Socjalistyczna Europa zdycha. Poeta pyta się, czy Polacy położą się do trumny i zdechną z cała Europą . Europa zdycha, bo jej religią państwową uczyniono socjalistyczną ideologie politycznej poprawności. Polityczna poprawność to nie tylko marksizm kulturowy , ale również system podatkowy i totalitarna , urzędnicza kontrola gospodarki wzorowana głównie na systemie gospodarczym socjalistycznych Niemiec Hitlera .
 
Rymkiewicz kwestionuje tezę ,że Polska przynależy do współczesnej cywilizacji europejskiej . Ta współczesna, zdycha , kona , przyłączenie się , zaakceptowanie jej systemu wartości to akt położenia się do trumny, w której Europa już się znajduje.
 
O tym ,że cywilizacja europejska upada najlepiej świadczy depopulacja etnicznych , „native „ Europejczyków , określanie Europy zachodniej jak Euroarabi. Co więcej w Europie wyewoluowało coś co się nazywa euroislamem . Chrześcijaństwo upadło .
 
Kościół wprowadził trzy rewolucyjne rzeczy , które zapewniły europejskiej cywilizacji dominację nad całym globem.
 
Monogamiczna, nierozwiązywalna rodzin, co zapewniło dzieciom nieznane w innych cywilizacjach poczucie bezpieczeństwa i rozwoju . Prawo spadkowe i majątkowe , które zapewniało rodzinom i ich dzieciom autonomie i czyniło z rodziny podstawową komórkę nie tylko społeczną, ale i ekonomiczną . Zmuszenie rządzących do zbudowania państwa prawa .
 
Tutaj oddam głos Fukuyamie „Wczesne państwa europejskie sprawowały sądy, ale nie dyktowały praw. Źródła praw tkwiły gdzie indziej :,albo w religii „…..”Wczesne państwa europejskie ustanawiały niekiedy nowe prawa , ale ich władza i prawomocność wynikały raczej ze zdolności do do bezstronnego egzekwowania praw niekoniecznie będących ich własnym wytworem. „…”To rozróżnienie pomiędzy prawem i prawodawstwem jest kluczowe dla zrozumienia samych rządów prawa „….”…prawo to zbiór abstrakcyjnych zasad sprawiedliwości , pełniących funkcję spoiwa określonej społeczności . W społeczeństwach przednowoczesnych uważano ,że prawo ustanowione zostało przez władzę wyższą niż jakikolwiek ludzki prawodawca :bóstwo , odwieczny zwyczaj lub naturę . Prawodawstwo natomiast odpowiada temu , co dziś nazywamy prawem pozytywnym , i stanowi pochodną władzy politycznej , to znaczy zdolności króla, barona, prezydenta, ciała ustawodawczego lub dyktatora wojskowego do tworzenia i wprowadzania wżycie nowych reguł wyłącznie na mocy takiej , czy innej kombinacji siły i autorytetu . O rządach prawa można można mówić jedynie tam , gdzie istniejący uprzednio zbiór praw ma wyższość nad prawodawstwem , co oznacza , że jednostka sprawująca władzę polityczną czuje się związana prawem „…..(więcej)
 
Jak państwo widzicie Europa niszczy wszystko to czemu zawdzięczała swoją wielkość . Socjalistyczne państwa politycznej poprawności niszczą rodzinę , bandyckimi podatkami wywłaszczają setki miliony Europejczyków, a co do tego pogrzebały rządy prawa. Pozytywizm prawny , legizm , który był fundamentem cechował socjalistyczną III Rzeszę. Obłąkany socjalizm , jakim jest polityczna poprawność , sukcesor socjalizmu i legizmu Hitlera staje się fundamentem budowanej na naszych oczach IV Rzeszy , dla niepoznaki nazywanej Unią Europejską .
 
Braque „Panuje taki terror intelektualny, że dziś nikt już nie ma odwagi przywołać prostej prawdy, iż dla dziecka nie jest przyjemnie dorastać z dwoma tatusiami lub mamusiami. Ten terror idzie w parze z roszczeniami tych, którzy wcale nie potrzebują większych praw.
Rybińska Mówi pan o mniejszościach seksualnych? Nie uważa pan, że są one na gorszej pozycji wobec większości?
Brague W naszych społeczeństwach ustalił się system, zgodnie z którym to silniejszy ma prawa. Ciekawym przykładem jest aborcja. Dorosły jest w pozycji dominacji wobec płodu, który nie może się bronić. Kiedy mówimy więc o prawie do aborcji, mówimy o prawie silniejszego.Jeśli chodzi o mniejszości seksualne, to prawo do adopcji dzieci także wchodzi w tę kategorię. Dwaj dorośli są w pozycji siły wobec dziecka, które chcą adoptować. Mówić, że pary homoseksualne mają prawo do adopcji dzieci, oznacza, iż społeczeństwo ma obowiązek dostarczyć im dziecko. Ale prawa rodzą obowiązki. A co z lekarzami, którzy mają obowiązek przeprowadzenia aborcji? Przecież lekarze mają ratować życie, a tu ponieważ komuś przyznano prawo do aborcji, muszą zabić człowieka. To rodzi problem sumienia. Wiele praw, które dziś są przyznawane, służą silniejszym, a nie słabszym.
W Europie natomiast ma szansę islam, bo telewizja i media pozbawiły ludzi mózgów. Europejczycy są zagubieni, a przywódcy islamscy dobrze to zrozumieją. Libijski przywódca Muammar Kaddafi niedawno powiedział: "Prawdziwymi żydami i chrześcijanami jesteśmy my". To znaczące. Nie mamy dziś nic, co moglibyśmy temu przeciwstawić”…(więcej)
 
Polecam przy tej okazji blog WD 90
 
WD 90 „"W 1942 roku odbyła się w Berlinie rzadowo-partyjna konferencja na temat utworzenia pod egidą Niemiec Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Referaty tam wygłoszone zostały następnie wydane w formie broszury pt. Europaische Wirtschaftsgemeinschaft. Celem realizacji planów wynikłych z tej konferencji Adolf Hitler powołał ściśle tajny Komitet Europejski, a jego sekretarzem mianował 5 IV 1943 r. jednego z dyplomatów Heinza Trützschler von Falkenstein. Otóż tej właśnie osobistości ze starej gwardii Ribbentropa Adenauer powiwerzył w 1949r. podobne stanowisko, dzięki czemu Komitet Europejski przetrwał wojnę."
J.Chodorowski, Rodowód ideologiczny Unii Europejskiej, Krzeszowice 2005, s. 112-113 „….(źródło )
 
WD 90 „"Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta." ….”W przededniu przystąpienia Wielkiej Brytanii do EWG, Harold Wilson, przywódca Partii Pracy, rozpraszał wszelkie wątpliwości i stwierdzał kategorycznie, że przyszła zjednoczona Europa będzie socjalistyczna. Podczas pierwszego przemówienia tego polityka w Izbie Gmin a’propos członkostwa w Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej zaznaczył dobitnie, że Uważamy, więc ten plan (…) nie za upowszechnienie wolnej gospodarki, ale zmianę polityki (…),a w naszym rozumieniu będzie to oznaczać więcej kontroli, więcej pozytywnych narzędzi planowania socjalistycznego, więcej posługiwania się własnością publiczną(…) [A.K. Chesterton, The New Unhappy Lords. An Exposure of Power Politics, Hampshire 1975, s.152]. „…..(źródło)
 
Tadeusz Rozłucki „Obrońcy wolności religijnej w Europie wyrazili zaniepokojenie pomysłem socjalistycznego rządu Francji, by monitorować wyznaniowy ekstremizm w tym kraju. Chodzi o zapowiedź utworzenia Krajowego Obserwatorium Świeckości, które śledziłoby wspólnoty chrześcijan, żydów i muzułmanów pod kątem ewentualnego rozsiewania „patologii religijnej” – poinformowało Radio Watykańskie „…(źródło)
 
pod spodem video z opinią Kisielewskiego na temat socjalizmu .
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816