Bez kategorii
Like

Ruch w ruch

18/11/2012
573 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Tusk znów prowokuje mówiąc o „wojnie domowej”, „obaleniu republiki” w oryginale było „republiki okrągłego stołu”.

0


Powiedział to Winnicki, szef MW. Nowe po marszu Niepodległości jest to, że Tusk nie polemizuje z Kaczyńskim, tylko z Winnickim. Nie jest to też jakiś tam wywiad, tylko wystąpienie na Radzie Krajowej jego partii. PO zdaje sobie sprawę, że otworzył się jej drugi front.

Mnie ciekawi, co miałoby stanąć po stronie Tuska w tej „wojnie domowej”? Armia którą już prawie zlikwidował na pewno stanie za nim murem, żeby ją dorżnął, jak już murzyn zrobi swoje. Czy może policjanci, wkręcani w takie sytuacje jak 11.11, gdzie się część z nich świadomie wystawia na rozwałkę, którą prowokują ich koledzy i szefowie. Pomnik powinni policjanci wystawić Kowalskiemu, bo im zdrowie a i może życie uratował. A ty Tusku nie strasz, nie strasz, bo …. .

Wildstein mówi o MW „nie zajmujmy się marginaliami”. Poniekąd ma rację. Jest taki dowcip. „Czy wąż ma ogon? Wyłącznie.” Otóż dziś ruch narodowy jest takim wężem bez ogona. Bo głowa od biedy można powiedzieć, że jest. Może lepiej porównać to do jaszczurki, bo łapki po Marszu już ma, chodzić potrafi.

Przeczytałem taki komentarz na FB „ONR jest dla mnie zbyt radykalny a do MW jestem za stary, gdzie się mogę zapisać?”. Odpowiedź na razie brzmi – nigdzie. Być może mam podobny problem i myślę, że takich ludzi jak ja jest przynajmniej kilka tysięcy w tym kraju, i nie tylko w kraju. Blogerzy z różnych środowisk piszą o tej idei pozytywnie (linki na końcu tekstu).
Trzeba iść za ciosem sukcesu Marszu Niepodległości. Czas po temu jest najlepszy, dopóki ludzie jeszcze nie stracili entuzjazmu, nie poddali się rzeczywistości, chcą iść dalej. Warto nie przegapić tego momentu. Choćby dać dla sympatyków stronę z formularzem, stworzyć profil na FB np. ”Popieram ideę utworzenia Ruchu Narodowego”, nagłaśniać to. Musimy się policzyć. Generalnie zaproponować coś. Taki Ruch mogą konkretnie zainicjować tylko twórcy zakończonego sukcesem Marszu Niepodległości.

Ich, i inne organizacje mogłyby np. wejść doń jako członkowie zbiorowi, choć powinno być członkostwo indywidualne, zarejestrowani sympatycy. Pewnie inicjatorzy Marszu Niepodległości myślą już o jakimś Kongresie.
Nie potrzeba tu jednego lidera, to nawet bezpieczniejsze i sprawdziło się przy realizacji Marszu Niepodległości. PiS 2 nie jest chyba Polsce potrzebny. To mogłoby być coś na kształt koalicji, która podejmuje wspólne zadania. Tak jak to było z Marszem. Hasła były na nim skandowane, zgodnie i wspólnie. Wystarczająco więc wiele łączy tam obecnych. Jak ruch ma być szeroki, to nie ma co robić setek punktów programowych, bo jak się nie przeprowadzi pierwszego „obalenie republiki okrągłego stołu”, to cała reszta jest bezprzedmiotowa.

Wydaje mi się też, że nie ma też co czekać na jakąś odgórną inicjatywę w swoim środowisku. Dlaczego ludzie nie mają tworzyć sami czegoś, organizować się od dołu. Spotkać w kawiarni czy na piwie. Wyjść poza swoje środowiska, tworzyć kluby, nieformalne grupy, skrzykiwać się na FB. Spotykać na Skype, na forach, grupach Google. Regionalnie, czy wg specjalistycznych zainteresowań. Polskę trzeba ratować nie tylko maszerując po Warszawie ale przede wszystkim w swoich małych ojczyznach – ojcowiznach i w prawie każdym aspekcie jej funkcjonowania. Do wykorzystania są doświadczenia inicjatyw blogerskich. Np. Obciachu, Lasu Smoleńskiego, Rady Blogerów, Rzbika, Konfederacji. Macie Internet, nie potrzebujecie na początek lokali, rejestracji, pieniędzy i takich tam dupereli. Wystarczy chcieć. Bo chcieć, to móc. Ruch Narodowy powinien być taki, jakim naród go widzi.

Solidarność, ta pierwsza, powstała w parę tygodni, kompletnie tym zaskakując tych w Gdańsku. Za parę tygodni, w tym wypadku, też może być nowa silna organizacja. Na razie ONR w 2 dni ma 200 nowych członków, MW pewnie nie mniej. Fajnie, ale co z ogonem?

 

http://www.ngopole.pl/2012/11/17/artur-zawisza-o-ruchu-narodowym/

http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/80084,marsz-do-niepodleglosci-poczatek-ruchu-odrodzenia-narodowego-rn
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-jerzego-wasiukiewicza/40690-wlasnie-dlatego-zaatakowali-marsz-niepodleglosci-zeby-w-przyszlym-roku-ludzie-bali-sie-na-niego-przyjscc

http://nicek.info/2012/11/13/rewolucji-nie-byl/
http://niepoprawni.pl/blog/287/perspektywy-ruchu-narodoweo
http://narodowcy.net/ruch-narodowy-wspolczesni-zolnierze-wykleci/2012/11/1/
http://piana.salon24.pl/464851,do-tworcow-ruchu-narodowego-slow-kilka

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wildstein-bardzo-chcialbym-obalic-republike-okragl,2,5307770,wiadomosc.html

 

 

Tu się można zapisać. To nie są ćwiczenia, to jest mobilizacja:

http://dolacz.mw.org.pl/

http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=96&Itemid=96

Ruch Narodowy ??????????????

 

Inne zapisy autora:

0

R.Zaleski

"Czlonek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów............................. "My wybory wygralismy dzieki niekontrolowanemu internetowi i Facebookowi" V. Orban............. Jakosc polityki = jakosc zycia"

363 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758