Komentarze dnia
Like

RUCH NARODOWY PROTESTUJE PRZECIW KONFERENCJI W WARSZAWIE „BANDEROWSKICH”PSEUDO POLITYKÓW Z UKRAINY.

09/05/2014
965 Wyświetlenia
9 Komentarze
6 minut czytania
RUCH NARODOWY PROTESTUJE PRZECIW KONFERENCJI W WARSZAWIE „BANDEROWSKICH”PSEUDO POLITYKÓW Z UKRAINY.

Via Internet.Kategoryczny sprzeciw i oświadczenie Ruchu Narodowego jako jedynej frakcji politycznej w Polsce przeciw Konferencji prezentujemy poniżej.Junta z Ukrainy pseudo nacjonalistyczna ale z kontami bankowymi w EU i rajach podatkowych,ośmiesza  polskich polityków w Warszawie i nikt oprócz RN nie protestuje?Banderowcy kpią sobie z ofiar i zbrodni na Wołyniu wraz z „pseudo polskimi politykami”a nikt nie protestuje?Czy bandyci zaangażowani za forsę,mający w 4 literach własny naród na Ukrainie,mają prawo wjazdu do „demokratycznej” Polski?

0


 

Na początek oficjalne informacje.

„W lokalu przy warszawskiej ulicy Nowy Świat w dzielnicy Śródmieście zaplanowano na 11 maja konferencję prasową z udziałem reprezentantów kandydatów na prezydenta Ukrainy. Wśród zaproszonych są przedstawiciele kandydatów partii odwołujących się do tradycji ukraińskiego nacjonalizmu.

.


Organizatorami są EuroMajdan Warszawa i Fundacja Otwarty Dialog. Zaproszono m.in. przedstawiciela Oleha Tiahnyboka – lidera nacjonalistycznej partii „Swoboda” oraz reprezentanta radykalnie nacjonalistyczngo ugrupowania Prawy Sektor. Organizatorzy wystosowali do mediów komunikat następującej treści:

.

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego EuroMajdanu Warszawa oraz Fundacji Otwarty Dialog. Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję prasową z udziałem kandydatów na stanowisko Prezydenta Ukrainy, która odbędzie się w Warszawie, w centrum Ukraiński Świat przy ul. Nowy Świat 63, w niedzielę, 11.05.2014 r. o godzinie 11:00.

Udział w konferencji wezmą:

· Pan Oleh Lyashko (Przewodniczący „Radykalnej Partii Oleha Lyashka”).

· Przedstawiciel Pana Petra Poroshenki (posła Rady Najwyższej Ukrainy).

· Przedstawiciel Pana Oleha Tyahnyboka (Przewodniczący partii „Ogólnoukraińskie stowarzyszenie „Swoboda””).

· Przedstawiciel Pana Dmytra Yarosha (Przewodniczącego partii politycznej „Prawy sektor”).

Głównym celem konferencji prasowej będzie przybliżenie sylwetek kandydatów na najwyższe stanowisko w Ukrainie społeczeństwu polskiemu oraz przedstawienie przez gości z Ukrainy swojej wizji rozwoju kraju i współpracy z Polską w warunkach aktualnych wyzwań gospodarczych i geopolitycznych.

Od godziny 10:00 będzie możliwość przygotowania sprzętu technicznego do nagrań.

Wcześniej Natalia Panchenko, organizatorka warszawskich akcji popierających EuroMajdan w Warszawie, udzieliła wywiadu, w którym stwierdziła, że „UPA walczyła z Polakami za niepodległą Ukrainę„.

 

Ruch Narodowy wydał dziś oświadczenie w sprawie organizacji w stolicy konferencji przedstawicieli kandydatów na prezydenta Ukrainy z udziałem polityków reprezentujących opcję ukraińskiego nacjonalizmu.

 

Ugrupowanie jest zdania, że udział polityków tej proweniencji „budzi szczególną uwagę i niepokój”. Narodowcy podkreślają, iż reprezentowany będzie kandydat Prawego Sektora, którego aktywiści świętowali niedawno zbrodnię na polskiej ludności cywilnej w Janowej Dolnie oraz przedstawiciel lidera partii „Swoboda”, który 2 stycznia br. wskazał udział Bandery w planowaniu mordu na Bronisławie Pierackim jako przykład ukraińskiego patriotyzmu.

 

Autorzy oświadczenia przypominają sylwetkę zamordowanego w 1934 przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów ministra, wskazując, że był to w II Rzeczypospolitej polityk o orientacji pro-ukraińskiej.

 

„Przypomnijmy, że Bandera siedział w polskim więzieniu za zaplanowanie zamachu na polskiego ministra spraw wewnętrznych i polityka o orientacji pro-ukraińskiej, Bronisława Pierackiego, co Tiahnybok wymienił jako jedną z zasług lidera OUN. Współcześnie zupełnie bezrefleksyjnie zaprasza się przedstawiciela ugrupowania, które chwali i podaje jako przykład ukraińskiego patriotyzmu mord na polskim ministrze” – głosi oświadczenie.

 

Narodowcy zwracają uwagę, że zaangażowanie wielu Polaków w protesty na Majdanie nie spowodowało zmniejszenia wpływu antypolskiej ideologii ukraińskiego szowinizmu, wg nich stało się wręcz przeciwnie:

 

„Ruch Narodowy uważa za niedopuszczalne podejmowanie jakichkolwiek prób oswajania Polaków z ukraińskim szowinizmem, relatywizowania go i udzielania w Polsce możliwości głoszenia swoich poglądów politykom reprezentującym tę opcję. Jest to obraza pamięci ofiar Ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej, która obciąża ukraiński nacjonalizm. Mimo popierania przez wielu Polaków demonstracji na kijowskim Majdanie, to właśnie ta antypolska i zbrodnicza ideologia stała się tam jedną z wiodących narracji ideowo-politycznych”.

 

Ugrupowanie jest zdania, że banderyzm jest szkodliwy dla Polski w dwójnasób:

 

„Uważamy, że afirmowanie tradycji banderowskiej jest niekorzystne dla Polski także z innego względu. Znaczna część ludności Ukrainy jest bowiem gotowa rozluźnić lub nawet zerwać swoje związki z Kijowem, o ile tego typu ideologie będą tam dominowały. Tworzy to podglebie dla rozwoju ruchów prorosyjskich na południu i wschodzie Ukrainy, co może w konsekwencji doprowadzić do nieprzezwyciężalnego chaosu lub nawet podziału tego państwa. W efekcie Polska pozostanie z banderowskim przyczółkiem u własnych granic i ze zwiększonymi wpływami Rosji w regionie, a więc przegra podwójnie”.

 

Narodowcy zapowiadają też protesty w sprawie wydarzenia organizowanego przez inicjatywę EuroMajdan Warszawa i Fundację Otwarty Dialog i domagają się zakazu wjazdu do Polski dla ukraińskich polityków afirmujących tradycję banderowską:

 

„Banderyzm należy nazywać po imieniu i piętnować zamiast afirmowania i promowania. Ruch Narodowy będzie aktywnie sprzeciwiał się organizacji wydarzenia, w którym uczestniczą reprezentanci ideologii ukraińskiego szowinizmu. Zwolennicy antypolskich ideologii nie powinni być wpuszczani na terytorium RP, a w razie przekroczenia granicy – niezwłocznie wydalani”.

Zródło:google,yandex,Baidu,yahoo.

 

Inne zapisy autora:

0

Lipski Marek
Lipski Marek

FREELANCER.

333 publikacje
134 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816