Artykuły redakcyjne
Like

Ruch Kontroli Wyborów wkracza do akcji

22/02/2015
602 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Ruch Kontroli Wyborów wkracza do akcji

Wreszcie! 21 lutego 2015 roku, w Częstochowie, przedstawiciele 76 stowarzyszeń patriotycznych, niepodległościowych i obywatelskich powołali do życia Ruch Kontroli Wyborów. I w inwokacji do aktu założycielskiego napisali:

(…) u tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej powołujemy obywatelski, Ruch Kontroli Wyborów, oparty na idei dobrowolności i wolontariatu. Wywodzimy się z różnych organizacji stowarzyszeń i grup społecznych. Łączy nas wola obrony demokracji w Polsce i suwerenności Narodu wobec zagrożeń, jakie stwarzają nierzetelnie przeprowadzane wybory…

0


 

Jak doniósł portal „wPolityce.pl”:

Jako pierwszy podpis (złożył) Jan Żaryn w imieniu Stowarzyszenia Polska jest Najważniejsza, następnie Ryszard Kapuściński z Klubów Gazety Polskiej [w imieniu wszystkich klubów], Paweł Kurtyka ze Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospolitej, Przemysław Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pokolenie z Katowic, po nim – Ewa Stankiewicz Solidarni2010 i wszyscy szefowie Oddziałów Terenowych Solidarnych2010, Adam Słomka i Zygmunt Miernik ze Stowarzyszenia Niezłomni, Profesorowie: Stanisław Mikolajczak z Akademickiego Klubu Obywatelskiego – z Poznania oraz Jan Tadeusz Duda z Krakowskiego AKO, działacze ze stowarzyszenia Strażnicy Wolności, Stowarzyszenie Niezłomni, Stowarzyszenie przedsiębiorców „Niepokonani”, Fundacja Gazety Podlaskiej, Komitet Więźniów Internowanych w Radzyniu, Stowarzyszenie Solidarni w Działaniu z Kępna, po nich kolejne osoby z kilkudziesięciu stowarzyszeń patriotycznych, religijnych, obywatelskich, przedsiębiorców, których listę przedstawimy wkrótce w komplecie. Jest też obecny przedstawiciel komitetu poparcia m.in Grzegorza Brauna i Pawła Kukiza.

Sprawa oczywiście nie jest prosta. Teraz trzeba, na przykład, zmobilizować armię wolontariuszy do 27 tysięcy obwodowych komisji wyborczych. To dużo i mało zarazem. Nie powinno nas zabraknąć w żadnej z tych komisji. Mam prawo rozumieć, że kontrola wyborów nie będzie polegała tylko na biernym przyglądaniu się jak ludzie głosują i jak członkowie komisji liczą głosy. Następny krok to systemowa instrukcja RKW otwierająca nam, społeczeństwu, drogę do rzetelnego policzenia głosów, nawet „na piechotę”. Metod może być kilka. Sam pisałem o tym wielokrotnie. Bo można założyć, że władza nie zgodzi się na opublikowanie w sieci wszystkich protokołów z obwodowych komisji. Będzie natomiast suflowała w zamian pomysły o zakładaniu monitoringu w salach, w których odbywa się głosowanie.

Nie wolno zapominać, że RKW stanowi wielkie zagrożenie dla „WSIowych” i ich akolitów, pożytecznych idiotów. Jak każde środowisko, także i wolontariat skupiony wokół RKW, zostanie poddany inwigilacji i prowokacjom. Te proste konstatacje powinny być nam znane z autopsji, przecież nie tylko z PRL-u, ale z RP III również. Nie wolno ich lekceważyć. Casus Katowic, gdzie „przekręcono” 130 tysięcy głosów i niezawisły od Narodu sąd nawet nie mrugnął okiem, gdy fałszował po raz drugi wyniki wyborów w tym regionie, powinien także dać nam wiele do myślenia. Za przeciwnika mamy bowiem terrorystę uzbrojonego właściwie po zęby, któremu możemy przeciwstawić, tylko i aż, solidarną, społeczną determinację.

W dziale „You Tube” krótki zwiastun z konferencji „Powstań Polsko”, powołanego w Częstochowie Ruchu Kontroli Wyborów.

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816