Bez kategorii
Like

Rozpoczęcie cyklu „Z lekcji Katechizmu” – Wstęp

28/12/2012
386 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Cykl artykułów pt: „Z lekcji Katechizmu”. Czyli o nauce Kościoła Katolickiego w skrócie. Wstęp.

0


 

Święty Kościół Katolicki, jego wkład i misja, jest na stałe wpisany w historię i kulturę Narodu Polskiego, jak i ogólnie – dając przede wszystkim początek cywilizacji europejskiej. Fakt, że zapoczątkował naszą państwowość, winien być wpisany w Konstytucję Rzeczpospolitej Polski, nauczany w trakcie lekcji szkolnych, w mediach i ogólnym obiegu informacji. Stanowi główny fundament mentalny, duchowy i materialny, ponad tysiącletnich dziejów kochanej Ojczyzny!

Jak Polak, to katolik! To do dziś funkcjonujące określenie, kojarzące się na całym świecie z członkami naszego Narodu. Niestety – postępująca laicyzacja, profanacja, progresizm i relatywizacja, nadszarpnęły ów wiekopomny fundament, dotykając polski Kościół, a tym samym naszą państwowość. Wszelkie idee chrześcijańskie, za które nasi kochani Przodkowie byli mordowani, choćby za sam fakt bycia Polakiem, dziś często wielu, a zwłaszcza ludzi młodych, nie interesują, stanowiąc okazję do drwin i bluźnierstw. Postępująca ignorancja, perwersyjne bezbożnictwo, nieodpowiednio rozumiana wolność – stanowią przeogromne zagrożenie dla przyszłości naszego wspaniałego Narodu i naszej ojczystej, skąpanej we krwi Przodków, ziemi. 

 Dlatego ja – Łukasz Roman – kontestując wiele wypowiedzi niektórych osób, wypowiadających się na portalu Nowy Ekran, mając na uwadze odpowiedź Redakcji (Łażący Łazarz), co do podjęcia interwencji w celu zapobieżenia pewnym, daleko idącym, bezbożnym wypowiedziom, w kraju katolickim, w którym przeważającą większość stanowią katolicy, widząc niezrozumiałe stanowisko, postanowiłem podjąć się publikacji serii artykułów. Przedstawię w nich, w sposób skrótowy, esencję doktryny Świętego Kościoła Powszechnego. Stanowi to kontrę wobec tychże wypowiedzi i reakcji Redaktorów, będąc rzeczowym udokumentowaniem zasad teologii i ekonomii zbawienia w świetle świętej nauki katolickiej. Opierać się będę na Piśmie Świętym, Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz dokumentach Kościoła, a także na wkładzie intelektualnym teologów, kapłanów, świętych i mistyków. Poruszę tematy znamienne, które przez niektórych użytkowników tego portalu przedstawiane są w literze ludzkiej, diabelskiej – zakłamanej, przez usta wszelkich protestantów, członków synagogi szatana, muzułmanów oraz innych szarlatanów, a nawet i katolików, którzy za wszelkie zło na świecie oskarżają Święty Kościół Chrystusowy.

 

Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza – Mt 12, 30

 

Kto sprzeciwia się Jezusowi, jest w mocy szatana, chodzi w ciemności duchowej i skazuje się na potępienie – J 13, 21-30

 

Jako pierwszy artykuł przedstawię fragment z Ewangelii wdg świętego Marka – 7, 1-23, który zawiera komentarz egzegetyczny oraz moje osobiste refleksje. Jako drugi artykuł ukaże się wywiad z młodym mężczyzną, którego demony usiłowały zabić. Przez długie lata toczył walkę o wolność, o uwolnienie z demonicznych zniewoleń, w czym wspierali go księża egzorcyści. Dziś, kiedy jest wolny, opowiada o wielkich dziełach Bożej miłości, przestrzegając innych przed wieloma zagrożeniami, jakie napotkać może człowiek na drodze swego życia, zwłaszcza człowiek żyjący po swojemu, bez Boga. Po tym przejdę do cyklu zatytułowanego „Z lekcji Katechizmu”, gdzie będę przedstawiał esencję doktryny Kościoła Jezusowego.

 Zachęcam wszystkich do lektury. Dziękuję i pozdrawiam.  

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar

Podstawowym d

33 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816