Artykuły redakcyjne
Like

„Rozmowy z profesorem”- Bogusław Wolniewicz

27/02/2014
1411 Wyświetlenia
4 Komentarze
4 minut czytania
„Rozmowy z profesorem”- Bogusław Wolniewicz

Członkowie redakcji 3obieg.pl wielokrotnie mieli okazję i zaszczyt rozmawiać osobiście z prof. Wolniewiczem. Z tym większą radością przywitaliśmy pojawienie się tej książki.

Tomek Parol

0


wolniewiczKsiążka

 

Rzeczpospolita w ciągu wieków przeżyła wiele wielkich i pięknych, a także smutnych i bolesnych chwil. Doświadczyła zarówno splendoru chwały, jak też zdrady i rozgrabienia. Dane jej było odrodzenie, ale też kolejna wojna oraz pozorny ratunek czerwonych. Ten ostatni nadal ma swoje wpływy.

Współczesna Polska i panujący w niej system nie jest wynikiem przypadku. Podobnie, obecna relacja Państwo – Kościół ma swoje źródło w wydarzeniach minionych. Wszystko to związane jest z konkretnymi ludźmi i środowiskami, które wpływając na rozwój wydarzeń, nadal kształtują rzeczywistość. To czego może doświadczyć dziś każdy Polak jest związane w większym lub mniejszym stopniu ze wspomnianym wpływem, a ponadto z biernością wielu osób, które mogłyby, a nawet powinny działać. Działać, by polityka była prawdziwą troską o dobro wspólne. Działać także, a może przede wszystkim, aby przywrócić narodowi wiarę, by być jej wzorem i prowadzić do lepszego jutra.

Do takiej postawy zachęca w wywiadzie Pan prof. Wolniewicz. Analizuje on obecną sytuację w kraju i mające na nią wpływ wydarzenia. Uwypukla on faktyczną rolę Solidarności w kształtowaniu obecnego systemu. Jasno ocenia on narzekania na brak dobrobytu i pokazuje przyczyny tej sytuacji. Profesor  odpowiada  między innymi na  takie  pytania jak: Kto był rzeczywistym twórcą Solidarności? Czy Lech Wałęsa zasługuje na miano ikony Solidarności? Czy okrągły stół zwieńczył zwycięstwo Solidarności? Czy to była zdrada ruchu robotniczego i pójście na układ z komunistami? Dlaczego rząd lekceważy obywateli, zmieniając wiek emerytalny i zmuszając ludzi do pracy aż do końca życia. Dowodem tego jest również oby­watelski projekt ochrony zdrowia. A dlaczego ludzie nie umieją demaskować fałszach proroków? Jak pan ocenia prezydenta Bronisława Komorowskiego, który mówi o sobie, że jest prezydentem wszyst­kich Polaków? Dzisiaj kapłanom knebluje się usta. Wymownym tego przykładem jest sprawa księdza płk. Sławomira Żarskie­go, który miał zostać biskupem Wojska Polskiego, a nie został bo powiedział,że III RP została zbudowana na antywarto­ściach. Prezydent Komorowski zbeształ publicznie ks. płk. Żarskiego za treść tego kazania. Czy prezydentowi wszystko wolno? Zdaje się, że rodzina jest zagro­żona również przez feministki, takie jak Magdalena Środa, czy Kazimiera Szczu­ka. Osoby te często powiadają, że repre­zentują kobiety i walczą w ich imieniu. Czy te feministki reprezentują rzeczywi­ście interes kobiet, prawdziwych matek? Ideologia gender wkracza do przedszkoli i szkół, o co w tej ideologii chodzi?

Książka zawiera następujące rozdziały :O Polityce ;O Kościele ;O wolności słowa ;W cieniu Krzyża ;Walka z rodziną ;Walka z prawdą ;O filozofii ;O wierze ;O cierpieniu ;O aborcji ;O szatanie ;O sądach ;O mediach ;O Arcybiskupie Stanisławie Wielgusie ;O Unii Europejskiej ;Jak to jest z tym antysemityzmem ;O ideologii gender ;O paradach równości ;Prawda o Owsiaku ;O Profesorze.

 

Warto zapoznać się z książką , aby na nowo spojrzeć na otaczającą rzeczywistość. Książkę otrzymać można pod numerem telefonu 791-835-991

 

Ireneusz Słoma

doktorant na Wydziale Teologii KUL

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816