Bez kategorii
Like

Rozmowa z dh Grzegorzem Kędzią Komendantem Hufca Brzeziny

22/09/2012
315 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Poniższy film przedstawia rozmowę z 21 letnim dh Grzegorzę Kędzią, Komendantem Hufca Brzeziny. Wywiad został nagrany z powodu braku merytorycznej dyskusji na temat organizacji harcerskich działających w Polsce.

0


Mówi się o harcerstwie "Że harcerstwo kształtuje elity" tylko jakie elity? W czasie drugiej wojny światowej Związek Harcerstwa Polskiego przeniusł się do podziemia przyjmując kryptonim Szare Szeregii. Była to młoda polska elita tego czasu. Tylko jakie eilty powinny tworzyć organizacje harcerskie? Teraz tu w czasach jakich żyjemy?
 

   Napewno nie powinno harcerstwo się  centralizować jak ma to miejsce teraz i w ostatnich 50 latach. Harcerstwo powinno się slupić na swoich wspólnotach lkolanych i tam działać i tworzyć struktury, integrować spoleczność lokalną i zacieśniać więźi, tak jak ma to miejsce zachodzie (przykład przytoczony w filmie). Harcerstwo powinno uczyć patriotyzmu, tylko jakiego tego neutralnego politycznie? Czy taki wogóle istnieje? dh Grzegorz w rozmowie wspomina o wyjazdach organizowanych przez Chorągiew Łódźką ZHP na Ukrainę do Kostiuchnówki gdzie harcerze opiekują się grobami pomordowanych żołnierzy polskich w pierwszej wojnie światowej. Jak mówi dalej w rozmowie "jest to najlepsza lekcja historii i patriotyzmu dla młodych ludzi"
  

 Fragment filmu dotyczy polityczności harcerstwa i sytuacji z krzyżem postawionym przez Harcerzy pod Belwederem po katastrofie w Smoleńsku. W rozmowie wychodzi też problem braku kontaktu i wspólpracy z rodzicami w działalności harcerskiej dziecka. Ostatnie 4 minuty dotyczą problemu wymiany pokoleniowej i problemów z tym związanych w harcerstwie.
 

Zapraszam do obejrzenia. Rozmawia Maciej Wilk
 

 

Zapraszam do dyskusji na temat harcerstwa w komentarzach poniżej
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Maciej.Wilk

Ekonomia i Polityka

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758