Bez kategorii
Like

Rowy Bartoszewskiego w wPolityce.pl

04/05/2011
298 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

w “Polsce the Times” Władysław Bartoszewski alarmuje, że “Jan Paweł II nie byłby dziś z nas, Polaków, zadowolony”

0


 Niedouk z wyboru, pan Władysław Bartoszewski, który zamiast zadbać w ciągu dziesiątek ostatnich lat, poczynając od jego pobytu w ubiegłym wieku w Niemczech o uzupełnienie wykształcenia, choćby wieczorowego, choćby dającego mu kwalifikacje do nauczania i pouczania dzieci w przedszkolu, zadbał o robienie operetkowej kariery, jak gdyby małpując postać literacką,Nikodema Dyzmę, imitując profesora, którym nigdy nie był, nie jest i nie będzie.   

 Nie posiadając kwalifikacji do wychowywania przedszkolaków, pan Władysław Bartoszewskizajmuje się jednak pouczaniem Polaków i podejmuje szkodliwe dla Polaków decyzje, jako rzekomy autorytet moralny i profesorski. W rzeczywistości, jak już napisałem, niedouk z własnego wyboru. Samozwańczy "historyk" pisze historie na nowo ujawniając niemieckiej opinii publicznej osobiste sensacje z II WŚ.

 Ostatniio juz bez żenady przyznając się w niemieckiej gazecie do tego, ze w czasie wojny miał powody bać się swoich sąsiadów Polaków, gdy po wypuszczeniu z KZ kupował więcej racjonowanego, niedostępnego dla Polaków chleba, niż Polacy, natomiast nie bal się Niemców.

Władysław Bartoszewski: "Mieszkałem w domu pełnym inteligencji w Mickiewicza ul. 37, piętro II. Ale jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Jeżeli funkcjonariusz zobaczył mnie na ulicy i nie było polecenia aresztowania, nie miałem się czego bać. Ale polski sąsiad, który zauważył, że kupiłem więcej chleba niż zwykle, tego musiałem się bać. "

Bartoszewski w „Warto być przyzwoitym” : 
"Z domu, w którym mieszkałem wywieziono do KL Auschwitz 14 mężczyzn. Z tych 14 zmarło 11 a trzech zostalo zwolnionych."
 

Należy po prostu porównać obie informacje i zastanowić się głębiej nad nimi. 

Moje zapytanie:
Czy sasiedzi pana Władysława Bartoszewskiego i generalnie Polacy mają prawo czuć się zdradzeni przez obywatela zainstalowanego w KPRM przez premiera Donalda Tuska? Czy Polacy muszą być poddawani obelgom i pouczaniu przez niedouka? Kto dzieli Polaków na bydło i niebydło?

http://www.wpolityce.pl/view/11166/W__Bartoszewski_wyraza_troske_o__rowy__w_spoleczenstwie__W_pelni_sie_zgadzamy_i_przypominamy_kilka_zdan_jezyka_nienawisci.html

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816