Bez kategorii
Like

Rosja: Grzywna za homopropagandę

29/01/2013
570 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Rosyjska Duma Państwowa rozpatrzyła w pierwszym czytaniu projekt ustawy nakładającej grzywny za propagowanie homoseksualizmu wśród nieletnich – napisał Nasz Dziennik – podaje radiomaryja.pl.

0


Z inicjatywą wprowadzenia kar za propagandę zachowań homoseksualnych wyszły środowiska samorządowe obwodu nowosybirskiego. Proceder ma stanowić naruszenie karane grzywną. Proponowana kara to 4-5 tys. rubli (ok. 400-500 zł). Dziesięciokrotnie wyższa kara przewidziana jest w przypadku osób pełniących funkcje urzędowe, a stukrotnie dla osób prawnych. Ten ostatni przypadek dotyczy m.in. urzędów państwowych, szkół, szpitali lub stowarzyszeń (np. organizacji homoseksualistów).

– Propaganda homoseksualna zalewa nas poprzez media w takim rozmiarze, że nie daje się jej przeciwdziałać. Homoseksualizm jest przedstawiany jako norma, a tradycyjny i alternatywne style życia przedstawia się jako równoprawne. Należy przed tym chronić przede wszystkim dzieci, młodzież i małoletnich, których rozwój fizyczny, intelektualny, psychologiczny, moralny i duchowy jest zagrożony – mówił deputowany Siergiej Dorofiejew.
Zaznaczył, że prawo nie karałoby w żaden sposób samego homoseksualizmu, jedynie jego propagandę. Projekt został skierowany do komisji ds. rodziny, kobiet i dzieci. Uzyskał wstępną akceptację rządu i administracji prezydenta.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/swiat-informacje/rosja-grzywna-za-homopropagande/ 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816