Bez kategorii
Like

Ronald Reagan – dziękujemy Panie Prezydencie

06/02/2011
478 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
no-cover

Dnia 06.02.2011 obchodzimy 100 rocznice urodzin Ronalda Reagana, wielkiego przyjaciela Polaków. Ronald Reagan zrobił więcej dla obalenia komunizmu w Polsce, niż: Michnik, Kuroń, Komorowski, Wałęsa, Pinior, Borusewicz, Lis, Lityński razem wzięci. Jednak to oni piszą podręczniki do historii i kreują świadomość społeczną. Dlatego nie ma miejsca w tych opowieściach dla Ronalda Reagana.  Fakt, że największe po II wojnie światowej wydarzenie pod względem geopolitycznym miało miejsce po ośmioletniej prezydenturze Ronalda Reagana, nazywano „szczęśliwym przypadkiem”. W stolycy stawiają pomniki de Gollowi i innym(przypadkowym postaciom) a "zapomnieli" o polityku, który tak wiele zrobił dla Polaków. Znamienne. Uczcijmy w swoich miastach pamięć pogromcy "imperium zła". Niżej zamieszczam kilka filmów w celach edukacyjnych. W szkołach tego nie uczą. Ta notka pewnie przepadnie w gąszczu promowanej […]

0


Dnia 06.02.2011 obchodzimy 100 rocznice urodzin Ronalda Reagana, wielkiego przyjaciela Polaków.

Ronald Reagan zrobił więcej dla obalenia komunizmu w Polsce, niż: Michnik, Kuroń, Komorowski, Wałęsa, Pinior, Borusewicz, Lis, Lityński razem wzięci. Jednak to oni piszą podręczniki do historii i kreują świadomość społeczną. Dlatego nie ma miejsca w tych opowieściach dla Ronalda Reagana. 

Fakt, że największe po II wojnie światowej wydarzenie pod względem geopolitycznym miało miejsce po ośmioletniej prezydenturze Ronalda Reagana, nazywano „szczęśliwym przypadkiem”.

W stolycy stawiają pomniki de Gollowi i innym(przypadkowym postaciom) a "zapomnieli" o polityku, który tak wiele zrobił dla Polaków. Znamienne.

Uczcijmy w swoich miastach pamięć pogromcy "imperium zła".

Niżej zamieszczam kilka filmów w celach edukacyjnych. W szkołach tego nie uczą.

Ta notka pewnie przepadnie w gąszczu promowanej paplaniny o czymś co jest "ważne" nie dłużej niż czas pisania o tym. 

   

O biurokracji

 • Czy już zapomnieliśmy, że rząd jest stworzoną przez nas spółką, której akcjonariuszem z chwilą zapłacenia pierwszego centa podatku stają się każdy mężczyzna, każda kobieta i każde dziecko? – Did we forget that government is the people’ s business and every man, woman, and child becomes a shareholder with the first penny of tax paid? (14.01.1982)
 • Przerośnięty rząd najlepiej wygląda we wstecznym lusterku, kiedy zostawiasz go za sobą daleko w tyle. – The best view of big government is in the rear view mirror as you’ re driving away from it. (24.03.1982)
 • Żaden rząd w historii nie ograniczył dobrowolnie swojej władzy. Ale z Bożą pomocą moja administracja to osiągnie. – No government in the history of civilization has ever voluntarily reduced itself in size. But with God’ s help, this one’ s going to. (01.05.1982)
 • Tylko w Waszyngtonie ministerstwo zajmujące się wszystkim, co znajduje się na zewnątrz jego samego, może zostać nazwane Ministerstwem Zasobów Wewnętrznych. – Where but in Washington would they call the department that’ s in charge of everything outdoor, everything outside, the Department of the Interior. (14.09.1983) (amerykański Department of the Interior zajmuje się takimi sprawami jak ochrona przyrody, zarządzanie zasobami i sprawy indiańskie – przyp.MB) 

O budżecie i podatkach

 • Powodem naszego gigantycznego długu publicznego nie są zbyt niskie podatki. Powodem jest to, że rząd wydaje za dużo. – We don’ t have a trillion-dollar debt because we don’ t tax enough; we have a trillion-dollar debt because government spends too much. (20.05.1982)
 • Nie jestem pewien czy będąc w piątej klasie wiedziałem co to znaczy “dług publiczny”. Oczywiście, kiedy byłem w piątej klasie, to go nie mieliśmy. – When I was in fifth grade, I’ m not sure that I knew what a national debt was. Of course, when I was in the fifth grade, we didn’ t have one. (28.06.1983)
 • Od dawna wiadomo, że dwie rzeczy w Waszyngtonie były niezrównoważone – budżet i liberałowie. – We’ ve long thought there were two things in Washington that are unbalanced – the budget and the liberals. (01.03.1985) (mianem liberałów w Stanach Zjednoczonych określa się lewicę i Partię Demokratyczną – przyp. MB)

 

O misji Ameryki

 • Ameryka jest pochodnią wolności, w szczególności w obecnym wieku, lecz nie dla nas samych, ale dla milionów ludzi na całym świecie. – Especially in this century, America has kept alight the torch of freedom, but not just for ourselves but for millions of others around the world. (08.03.1983)

 

O nieograniczonych możliwościach

 • Nie ma czegoś takiego jak granice rozwoju, ponieważ nie istnieją granice ludzkiej inteligencji, wyobraźni i ciekawości. – There are no such things as limits to growth, because there are no limits on the human capacity for intelligence, imagination, and wonder. (20.09.1983)

 

O służbie

 • Składając przysięgę przed objęciem urzędu, ślubowałem lojalność jednej wyjątkowej grupie interesów: Narodowi. – When I took the oath of office, I pledged loyalty to only one special interest group: “We the people”. (28.04.1981)

 

O wolności religijnej

 • Nasza Konstytucja nigdy nie miała powstrzymywać ludzi od modlitwy, a jedynie chronić ich prawo do modlitwy.– The Constitution was never meant to prevent people from praying; its declared purpose was to protect their freedom to pray. (18.09.1982)
 • Ojcowie Założyciele uchwalili Pierwszą Poprawkę w celu ochrony kościołów przed wpływem rządu. Natomiast nigdy nie mieli zamiaru wybudowania muru wrogości pomiędzy państwem a wiarą religijną jako taką. – When our Founding Fathers passed the First Amendment, they sought to protect churches from government interference. They never intended to construct a wall of hostility between government and the concept of religious belief itself. (08.03.1983)

Wybór i tłumaczenie 

Marcin Bonicki

 

 

Galbraith to do dzisiaj guru Balcerowicza, Belki i reszty pożal się Boże "polskich" ekonomistów.

Słynny ekonomista John Kenneth Galbraith przedstawił w 1984 r. ocenę. Rosyjski system zdaje egzamin, ponieważ w przeciwieństwie do zachodniej gospodarki przemysłowej w pełni wykorzystuje ludzkie zasoby. Wybitny sowietolog, Seweryn Bialer z Columbia University zajął następujące stanowisko w „Foreign Affairs” (1982): Związek Radziecki nie jest ani nie będzie przez najbliższe dziesięć lat dotknięty rzeczywistym kryzysem systemu, jest bowiem dumnym właścicielem ogromnych, nie wykorzystanych rezerw mogących mu zapewnić stabilność polityczną i społeczną, i pozwolić przetrwać nawet największe trudności. Laureat Nagrody Nobla, Paul Samuelson, ujął to jeszcze dobitniej w podręczniku "Economics" (1981): Jest uproszczeniem sądzić, że większości ludzi w Europie Wschodniej źle się powodzi. A profesor Lester Thurow z Massasusetts Institute of Technology jeszcze w 1980 roku utrzymywał w swoim podręczniku "The Economic Problem", co następuje: Czy opanowanie zagadnień gospodarki może w znacznym stopniu przyspieszyć wzrost ekonomiczny? Nadzwyczajny postęp dokonany przez Związek Radziecki sugeruje, że może to się stać faktem. W roku 1920 Rosja niewiele znaczyła na ekonomicznej mapie świata. Dziś jest państwem, którego osiągnięcia ekonomiczne można porównać z osiągnięciami Stanów Zjednoczonych.

Oni nazywali RR głupkiem. Zastanawiam się dlaczego nadal uważani są za ekspertów a młodzi Polacy wkuwają ich teorie na uniwersytetach.

 

 Jak ja nienawidzę tych skurwysynów  

 

źródła: http://www.youtube.com/user/kpgizb

http://www.youtube.com/user/oddymarkow

http://www.youtube.com/user/warsztatyorg

http://ofensywawolnosci.pl/

http://www.facebook.com/RonaldReagan1911.2011

http://www.reagan.org.pl 

Peter Schweizer:
VICTORY CZYLI ZWYCIĘSTWO
Tajna historia świata lat osiemdziesiątych CIA i "Solidarność"

0

Kacper Gizbo

Na filmowo: www.youtube.com/kpgizbo

163 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758