HYDE PARK
Like

Rokita o upadku Tuska i niemieckiego porządku w Polsce

13/12/2013
1011 Wyświetlenia
7 Komentarze
9 minut czytania
Rokita o upadku Tuska i niemieckiego porządku w Polsce

Jan Rokita „ Wszystko co się dzieje w Polskiej polityce od pewnego czasu dzieje się w cieniu upadającego Tuska. „….”To już jest od pewnego czasu równia pochyła. Wydaje mi się, że  rozsypał się pewien model władzy, pewien system, który  premier  stworzył i który skutecznie przez sześc lat tu funkcjonował , system oparty o  jego bardzo silne, jednoosobowe przywództwo, absolutne posłuszeństwo w partii i zdolność uzyskania akceptacji ogromnej części opinii publicznej. Wszystkie te elementy dzisiaj prysły. Moim zdaniem system stworzony przez Donalda Tuska się dzisiaj kruszy. A bez tego systemu  ta władza jest nie do utrzymania na dłuższą metę. To nie znaczy, że upadnie lada dzień… „…”Wszystko co się dzieje w Polskiej polityce od pewnego czasu dzieje się w cieniu upadającego Tuska. W związku z tym ten  upadek może być nagły i szybki nawet pod wpływem niewielkiego kryzysu , a może się przeciągać aż do następnych wyborów. „….(źródło )

0


 

Jacek Kurski „ napisał na Twitterze: “Kolesiu, który niedawno napruty jak kuter dostałeś w limo od policji, nie składaj ordynarnych korupcyjnych ofert posłom SP. Wracaj na Kolską”. ….(źródło)

Profesor Niall Ferguson „ Od państwa militarnego do państwa opiekuńczego „….”pierwszy obowiązkowy system obowiązkowych państwowych emerytur wprowadzono nie w Wielkiej Brytanii, ale w Niemczech „….”Prawo o ubezpieczeniu społecznym wprowadził Otto Bismarck „…..”Ku zaskoczeniu swoich liberalnych oponentów przyznawał otwarcie ,że to „ państwowo – socjalistyczna idea „ ….” Bismarck nie kierował się jednak motywami altruistycznymi „ Każdy kto opowie się za ta ideą – stwierdzał – dojdzie w przyszłości do władzy „….(więcej )

Profesor Niall Ferguson” Pierwszą na świecie superpotęgą , która wcieliła w życie zasady państwa opiekuńczego w sposób najpełniejszy i z najbardziej imponującym skutkiem , nie była jednak Wielka Brytania, ale Japonia . Trudno znaleźć bardziej klarowny przykład ilustrujący bliskie więzi łączące państwo opiekuńcze z państwem militarnym „….”W rzeczywistości Japończycy wypracowali własny model państwa opiekuńczego i zaczęli to robić na długo przed zakończeniem II Wojny Światowej . Nie kierował nimi bynajmniej społeczny altruizm , ale typowe dla połowy XX wieku zapotrzebowanie na sprawnych młodych żołnierzy i robotników Jak stwierdził amerykański politolog Harold D Lasswell , Japonia w latach 30 XX wieku była państwem garnizonowym . Zawierała jednak w sobie obietnicę państwa militarnego , a zarazem opiekuńczego, oferują Japończykom bezpieczeństwo socjalne w zamian za ponoszenie ofiar wojennych „…Niall Ferguson ..” Potęga pieniądza „ .( strona 208 – 209 )

—–
Mój komentarz

Ustrój społeczny państwa militarystycznego , którego pochodną jest państwo opiekuńcze w wersji socjalizmu niemieckiego rozpada się . Cała zachodnia cywilizacja , która przekształciła się dzięki wysoki podatkom i przymusowym ubezpieczeniom społecznym w garnizonowe uporządkowanie życia obywateli upadła ,a my jedynie możemy obserwować szybki proces jej marginalizacji.

Ferguson podrzucił bardzo interesujące wyjaśnienie dlaczego to właśnie Prusacy i Japończycy byli tak zainteresowani zbudowaniem państwa opiekuńczego i wprowadzeniem przymusowych ubezpieczeń społecznych . Pruscy i japońscy militaryści rozbudowali garnizony i system w nich obowiązujący na całe kraje. Społeczeństwa nawet się nie zorientowały , kiedy obudziły w ściśle zorganizowanym świecie garnizonu wojskowego i fabrycznego .

Fenomenem kolonialnego systemu politycznego w Polsce jest jego niezwykła stabilność w ciągu ostatnich 6 lat . Cechą ustroju politycznego protektoratu było jego polityczne rozdrobnienie i niestabilność , które gwarantowało ,że nie powstanie na ziemiach polskich żaden stabilny i suwerenny ośrodek władzy .

Tusk oczywiście nie jest żadnym wybitnym przywódcą , ale raczej marionetką , o czym najlepiej świadczy pozycja Sikorskiego jako udzielnego księcia , który w ogóle nie musi się z Tuskiem liczyć , czy Rostowskiego , który po przekształceniu Polski w zadłużony kolonialny bambusoalnd zagrał mu na nosie i spokojnie odszedł zostawiając Tuska z całym bałaganem.

Ale nawet miernota polityczna , którą własna żona publicznie poniża opisując bezpruderyjnie w książce jak przyprawiała mu rogi i rozprawiając bez żadnego zażenowania dlaczego uczyniła go rogaczem , może zbyt długo pozostając przy władzy taki silny ośrodek zbudować . W Rosji gang bandytów rządzi „ suwerennie „. To dlaczego jakaś dobrze zorganizowana grupa stojąc w cieniu Tuska nie miałaby się tak wzmocnić prze tyle lat, aby nie przejąc władzy i nie zagrać Rosjanom i Niemcom na nosie .

O tym ,że zjawisko konsolidacji silnych dobrze zorganizowanych grup przestępczych nastąpiło najlepiej świadczy skala złodziejstwa i bezkarności ujawniona ostatnio przez CBA . Ponieważ jest to tylko wierzchołek góry lodowej i dotknął tylko jakiś partaczy kradnących na miliony powinniśmy zastanowić się jak już w tej chwili silne , potężne i bogate są bandy kradnące miliardy i inwestujące przejmujące za te pieniądze co lepsze kaski w gospodarce . Pewnego dnia jakaś tak dostatecznie silna grupa może wzorem ferajny Putina przejąc kontrolę nad Polska .

Pomimo tego ryzyka reżimowe i niemieckie polskojęzyczne media, wsparcie agenturalne miało o od 6 lat jeden cel .Powstrzymać ponowne dojście Kaczyńskiego do władzy.

Kontrolowany upadek Kaczyńskiego nie tylko się nie powiódł , ale nastąpiło polityczne odrodzenie polskie i powstał silny obóz patriotyczny pod charyzmatycznym przywództwem Kaczyńskiego

maj 2010 „Pytanie do Gowina „Czy charyzma przywódcy politycznego w ogóle istnieje, a jeśli tak, to czy jest ważna?. Odpowiedź Gowina”Oczywiście, że istnieje.I oczywiście, że jest ważna. Fakt, że poparcie dla PiS po przejściu do opozycji cały czas utrzymuje się na poziomie 25 – 30 proc., to zasługa charyzmy Jarosława Kaczyńskiego.”…”A Komorowski ma charyzmę?Jest kompletnie innym przykładem polityka…Czyli pozbawionym charyzmy?Próbuje mnie pani złapać za słowo. Komorowski to siła spokoju” ….(więcej )

Niemcy w tej chwili to kolos na glinianych nogach. Europa przekształcona w garnizonowe państwo opiekuńcze upada. Zniszczone przez kolonialne Niemcy i ustrój socjalizmu niemieckiego Węgry idą w stronę modelu chińskiego. Silan autorytarna władza i wolność gospodarcza .

Ukraińcy stają się wzorem dla Polaków i innych narodów Europy Wschodniej .Pokazują ,że władza w gruncie rzeczy jest słaba ,że siły zewnętrzne konstruując konstytucje stworzyły mechanizmy strukturalnie słabej władzy .

W czasie następującego politycznego chaosu w Polsce i całej Unii Europejskiej pojawieniu się w Europie Środkowej Cienia Chińskiego Smoka „ i związanego z tym geopolitycznego trzęsienia ziemi Polska potrzebuje silnego przywództwa . Przywództwa , który wyzwoli Polaków z podłego garnizonu państw opiekuńczego .

video Muzułmanie i zamieszki w Hamburgu
video Antoni Macierewicz i “służby” w Klubie Roninie – 09.12.2013 r.
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

„Jeszcze co najmniej sześć dni chcą stać na Majdanie Niepodległości w Kijowie zwolennicy integracji Ukrainy z UE, którzy obawiają się że 17 grudnia władze ich kraju podpiszą w Moskwie dokumenty, zbliżające Ukrainę do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Tymczasem Władimir Putin zapewnia, że Rosja jest “gotowa do integracji z Ukrainą”. ….”Noc ze środy na czwartek w obozowisku rozbitym na centralnym placu ukraińskiej stolicy, zwanym dziś Euromajdanem, minęła spokojnie. Według agencji Interfax-Ukraina wokół znajdującej się tam sceny o godz. 2 czasu lokalnego stało ok. 13-15 tys. osób. – Wytrzymamy te sześć dni, jestem tego pewna „…..”W nocy do Kijowa wciąż zjeżdżały autobusy z niezadowolonymi z polityki ekipy prezydenta Wiktora Janukowycza ludźmi z innych ukraińskich miast. Zaparkowane są one przy głównej stołecznej ulicy, Chreszczatyku, gdzie stoi ich około 50. „…(źródło )

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758