HYDE PARK
Like

Rodzaje muzyki współczesnej

08/04/2015
2885 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Muzyka odpręża, relaksuje, wprawia w dobry nastrój. Jest nieodłącznym towarzyszem osób, które uprawiają sport. Muzyki nałogowo słuchają również nastolatkowie. Dostęp do przenośnych odtwarzaczy muzyki sprawia, że możemy słuchać jej niemalże wszędzie. Kieszonkowe odtwarzacze pomieszczą naprawdę wiele utworów. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze gatunki wśród młodzieży w XXI wieku. Zdecydowane podium zajmuje muzyka klubowa. Młodzi ludzie, by odstresować się po ciężkim tygodniu i natłoku obowiązków związanych z nauką i szkołą, idą zabawić się na dyskotekę. Muzyka klubowa ma jednostajne dźwięki, jest w całości elektroniczna bądź złożona z dźwięków syntetycznych. Kilka odmian, jak muzyka techno, house czy trance, posiada dodatkowo elementy wokalne. Muzyka pop plasuje się również wysoko w popularności. Jest to rodzaj nastawiony na masowego odbiorcę. Charakteryzuje się rytmiką, prostotą i delikatnymi dźwiękami. […]

0


Muzyka odpręża, relaksuje, wprawia w dobry nastrój. Jest nieodłącznym towarzyszem osób, które uprawiają sport. Muzyki nałogowo słuchają również nastolatkowie. Dostęp do przenośnych odtwarzaczy muzyki sprawia, że możemy słuchać jej niemalże wszędzie. Kieszonkowe odtwarzacze pomieszczą naprawdę wiele utworów. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze gatunki wśród młodzieży w XXI wieku.

Zdecydowane podium zajmuje muzyka klubowa. Młodzi ludzie, by odstresować się po ciężkim tygodniu i natłoku obowiązków związanych z nauką i szkołą, idą zabawić się na dyskotekę. Muzyka klubowa ma jednostajne dźwięki, jest w całości elektroniczna bądź złożona z dźwięków syntetycznych. Kilka odmian, jak muzyka techno, house czy trance, posiada dodatkowo elementy wokalne.

Muzyka pop plasuje się również wysoko w popularności. Jest to rodzaj nastawiony na masowego odbiorcę. Charakteryzuje się rytmiką, prostotą i delikatnymi dźwiękami. To muzyka zdecydowanie taneczna. Wykonawcy tej muzyki kierują się głównie gustami i oczekiwaniami odbiorców, w tekstach nie przekazują głębszych przemyśleń. Słowa komponowane są tak, by utwory „wpadały” w ucho i były luźne.

Hip Hop – muzyka, która weszła do Polski w latach 90’. Nie jest to tylko gatunek muzyczny, ale również szeroko pojęta kultura. Hip hop łączy w sobie muzykę z głębokim przekazem w tekstach.

Rap, podobnie jak Hip Hop, główną uwagę skupia na tekstach i ich przekazie. Tworzą ją zbuntowani młodzi ludzie wywodzący się z różnych miejskich środowisk, którzy chcą przekazać innym prawdy życiowe oraz opisują doświadczenia, które sami przeżyli.

Muzyka Reagge to typowo jamajski styl i stamtąd się wywodzi. Muzyka charakteryzuje się wyrazistą linią basu i perkusji. Rodzaj ten otrzymał przydomek muzyki hipnotyzującej. Rytm 4/4 sprawia, że muzyka jest delikatna, przyjemna dla ucha. Założeniem tego gatunku jest niesienie radości i szczęścia, właśnie o tym mówią teksty. Jest to bardzo pozytywny nurt.

Disco Polo – muzyka ta jest wciąż bardzo popularna, szczególnie na zabawach weselnych i dyskotekach wiejskich. Rodzaj ten skupia się na humorze, zabawie i radości. Muzyka jest bardzo taneczna, słowa są banalne, głownie komponowane pod melodię. A Ty, czego słuchasz? Zobacz więcej.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
newdziennik

5 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816