ONA I ON
Like

Rodzaje hamaków

16/06/2015
683 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Rodzaje hamaków   Mimo, że w naszej głowie hamak to po prostu hamak, to i one dzielą się na różne rodzaje. Niektóre są naprawdę rzadko spotykane u nas kraju, a niektóre nazywamy po prostu hamak nie zaśmiecając sobie głowy ich poszczególnymi nazwami. Jednak dla czystej faktografii podzielmy się tą ciekawostką.   Hamaki brazylijskie   Hamaki brazylijskie są wykonane z tkaniny bawełnianej, które są bardziej trwałe niż hamaki wykonane z tkaniny sznurkowej. Ich grube materiały bawełniane mogą utrzymać ciepło w chłodne dni i letnie wieczory. Są wygodne, mocne i nie wymagają konserwacji.   Hamaki z Nikaragui   Zwykle hamaki z Nikaragui są wynikiem techniki podwójnego splotu. Są tkane z siatki podtrzymującej. Dzięki czemu wytrzymują naprawdę bardzo duże obciążenia. Można je wykorzystać na podwórku, ale również i w domu.   Hamaki Majów   Hamaki Majów są towarem luksusowym, gdyż mają bardzo ciasne sploty, chociaż wyglądają jakby były zwykłą siatką. […]

0


Rodzaje hamaków

 

Mimo, że w naszej głowie hamak to po prostu hamak, to i one dzielą się na różne rodzaje. Niektóre są naprawdę rzadko spotykane u nas kraju, a niektóre nazywamy po prostu hamak nie zaśmiecając sobie głowy ich poszczególnymi nazwami. Jednak dla czystej faktografii podzielmy się tą ciekawostką.

 

Hamaki brazylijskie

 

Hamaki brazylijskie są wykonane z tkaniny bawełnianej, które są bardziej trwałe niż hamaki wykonane z tkaniny sznurkowej. Ich grube materiały bawełniane mogą utrzymać ciepło w chłodne dni i letnie wieczory. Są wygodne, mocne i nie wymagają konserwacji.

 

Hamaki z Nikaragui

 

Zwykle hamaki z Nikaragui są wynikiem techniki podwójnego splotu. Są tkane z siatki podtrzymującej. Dzięki czemu wytrzymują naprawdę bardzo duże obciążenia. Można je wykorzystać na podwórku, ale również i w domu.

 

Hamaki Majów

 

Hamaki Majów są towarem luksusowym, gdyż mają bardzo ciasne sploty, chociaż wyglądają jakby były zwykłą siatką. Są bardzo miękkie i dobrze dopasowują się do kształtu ciała.

 

Hamaki turystyczne

 

Lekkie, przenośne i łatwe do zamocowania. Czyli spełniające wszystkie cechy potrzebne wczasowiczom. Wykonane są najczęściej z cienkiego jedwabiu bądź nylonu. To je spotykamy najczęściej w naszych ogródkach.

 

Fotel hamakowy

 

Jest połączeniem krzesło bujanego z hamakiem, z jednej strony możemy się oprzeć i bujać, a jednocześnie jesteśmy ponad ziemią. Najczęściej wykonywany z bawełny, ale możemy również dostać z innych materiałów.

Który ze wspomnianych podoba się Wam najbardziej? Sprawdźcie w swoich wyszukiwarkach jak powyższe typy hamaków wyglądają, co najmniej kilku z nich jeszcze nie widzieliście.

Zobacz więcej

Inne zapisy autora:

0

Avatar
tommeee

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816