Bez kategorii
Like

Rocznica Powstania Styczniowego po wrocławsku

26/01/2013
493 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Pomimo, że marsz poprowadziło wrocławskie środowisko Związku Żołnierzy Armii Krajowej natomiast stałym uczestnikiem, jak co roku nasza liczna delegacja, lokalne media przedstawiły wydarzenie, jako akcje reklamową Prawa i Sprawiedliwości.

0


Jubileuszowa 150. Rocznica Powstania Styczniowego obchodzona 20 stycznia b.r. we Wrocławiu rozpoczęła się uroczysta Mszą św. w kościele ojców karmelitów bosych na ul. Olbińskiej o godz. 13.00 Podczas Mszy św. ojciec proboszcz w trakcie kazania powiedział, iż w obecnym życiu powinniśmy kierować się patriotyzmem, pielęgnować naszą tożsamość, pamiętać, że wywodzimy się z cywilizacji zachodniej łacińskiej i chrześcijaństwa.

 

Po Mszy św. nastąpił krótki marsz pod tablicę poległych powstańców wymieniającą ich nazwiska. Złożono wieńce oraz kwiaty. Jednym z przemawiających był prof. Tadeusz Marczak. Wspomniał o tym, iż jako naród polski od 1989 r. pozbawieni zostaliśmy wszystkiego, co posiadaliśmy. Wypowiadał się m. in. na temat polskiej gospodarki, która była i jest systematycznie dewastowana. Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski reprezentowali działacze Dzielnic: dolnośląskiej oraz opolskiej na czele z kol. kol. Dariuszem Słowikowskim oraz Piotrem Michułką.
Pomimo, że marsz poprowadziło wrocławskie środowisko Związku Żołnierzy Armii Krajowej natomiast stałym uczestnikiem, jak co roku nasza liczna delegacja, lokalne media przedstawiły wydarzenie, jako akcje reklamową Prawa i Sprawiedliwości. Jest to tym bardziej interesujące, że największe transparenty prezentowali organizatorzy i OWP. Warto jednak zaznaczyć, iż pomimo prób zawłaszczenia tej cyklicznej już akcji przez elementy irracjonalne utrzymany został spokojny charakter obchodów.
Lokalne środowiska patriotyczne i endeckie uczciły pamięć poległych, ale nie pochwalały samej decyzji o wywołaniu powstania jak również ubolewano nad konsekwencjami tego wydarzenia.

 

Biuro Prasowe OWP
 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Ob

Stowarzyszenie Ob

110 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758