HYDE PARK
Like

Rocky Balboa – Rozmowa z Synem

07/09/2014
1233 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Rocky Balboa – Rozmowa z Synem

Czy jeszcze rodzice potrafią, chcą rozmawiać ze swoimi dziećmi ? Czy tylko ograniczają się już do pisania emaili i SMS-ów. Już dawno wychowanie potomstwa oddali państwu – przedszkole, szkoła, ulica ale nie rodzice. Więc…… Czy potrafimy jeszcze w ogóle myśleć tak na poważnie o naszych dzieciach czy oddajemy je na pastwę Owsików? Mówimy im “róbta co chceta” i wynocha na własny rozrachunek. Obejrzyjcie poniższy monolog :   No dobrze. Może ten monolog brzmi patetycznie i sztucznie, jak postać Rockiego , ale trzeba przyznać że przekaz jest aż do bólu prawdziwy. Szczególnie fragment w którym mówi do syna :    ” Ale gdzieś po drodze zmieniłeś się, przestałeś być sobą. Pozwoliłeś aby ludzie wytykali cię palcami. Gdy zaczęło ci to dokuczać zacząłeś […]

0


Czy jeszcze rodzice potrafią, chcą rozmawiać ze swoimi dziećmi ? Czy tylko ograniczają się już do pisania emaili i SMS-ów. Już dawno wychowanie potomstwa oddali państwu – przedszkole, szkoła, ulica ale nie rodzice. Więc……

Czy potrafimy jeszcze w ogóle myśleć tak na poważnie o naszych dzieciach czy oddajemy je na pastwę Owsików? Mówimy im “róbta co chceta” i wynocha na własny rozrachunek. Obejrzyjcie poniższy monolog :

 

No dobrze. Może ten monolog brzmi patetycznie i sztucznie, jak postać Rockiego , ale trzeba przyznać że przekaz jest aż do bólu prawdziwy. Szczególnie fragment w którym mówi do syna :    ” Ale gdzieś po drodze zmieniłeś się, przestałeś być sobą. Pozwoliłeś aby ludzie wytykali cię palcami. Gdy zaczęło ci to dokuczać zacząłeś szukać kozła ofiarnego…….. Nie wytykaj palcami mówiąc że nie osiągasz sukcesu tego, czy tamtego”.

Tak,  to prawda. Nikt ci tak nie dokopie jak samo życie……szczególnie jeśli pozwolisz aby inni twoim życiem sterowali.

Ilu z nas może prawdziwość stwierdzeń z tego monologu odnieść do siebie.

13 lipca 2012 roku Sage Stallone  (syn Sylwestra) został znaleziony martwy w swoim domu w Studio City. Zmarł na atak serca.  Było to parę lat po nakręceniu tego filmu więc  Sylwek  Stallone w tej scenie nie mógł widzieć w aktorze zmarłego syna. Ale przemówienie jest realistyczne bo Sylvester jest przekonany i czuje to o czym mówi. Czyżby przeczuwał nieszczęście?

Inspiracja……

Kiedyś filmy zachęcały do myślenia, zastanowienia się nad życiem.

A współczesne Hollywoody?  Też zmuszają – jak tego w Aurorze- do powrotu do kina po zęby uzbrojonego przygłupa który wystrzela połowę widowni równie bezmyślnej jak on.

Przesadziłem ? Może tak. Może nie.

PS. A teraz panowie, ręka na serce. Kto z was powiedział do syna w taki sposób:

” Zawsze będę Cię  kochać bez względu wszystko.. Bez względu na to, co się dzieje, co zrobisz. Jesteś moim synem,  jesteś moja krew. Jesteś najlepszą rzeczą w życiu.”

Ba. Ilu z nas usłyszało takie słowa od własnego Ojca ?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816