BIZNES
Like

Robot też człowiek – przynajmniej w UE

13/02/2017
1388 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Robot też człowiek – przynajmniej w UE

Już nic chyba UE nie uratuje! Niedawno przewinęła się przez internet informacja, że Komitet ds. prawnych Parlamentu Europejskiego przygotował propozycję nowych przepisów, zgodnie z którymi pracujące roboty miałyby zostać uznane za „osoby elektroniczne z wiążącymi się z tym prawami i obowiązkami”. Przekładając to na język polski oznaczałoby to, że roboty się uZUSowi, opodatkuje i ubezpieczy oraz nada im prawa (Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw – Tacyt)!

0


.
Jak to wpłynie na chęć do robotyzacji i unowocześniania zakładów przez unijnych przedsiębiorców nie muszę chyba wyjaśniać. Powstaną pewnie nowe urzędy do spraw „osób elektronicznych”, które będą na przykład obliczały ilu „nieelektronicznych” pracowników taki robot zastępuje. Stu? no to proszę bardzo: 100x ZUS, do tego 100 razy podatek od wirtualnych wynagrodzeń, 100x ubezpieczenie i pędem do US bulić już nie całkiem wirtualne pieniądze. Urzędnicy będą być może sprawdzali, czy taki robot dostał urlop, czy nikt mu jego praw nie odebrał, nie obraził itp. Może małżeństwa mieszane z robotami zalegalizują?
.
Ciekawe co będzie z robotami już pracującymi? Też się je opodatkuje? Już widzę przedsiębiorców szybko demontujących swoje automaty i zatrudniających „nieelektronicznych” pracowników. To dopiero będzie postępowy postęp postępu europejskiego! Czy czasem w historii już ktoś nie próbował cofać rozwoju technologii wytwarzania co dziś wzbudza tylko uśmiech politowania?
Żurek Janusz

0

Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

150 publikacje
740 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758