Media Watch i recenzje
Like

Robert Winnicki skazany na grzywnę

25/02/2016
695 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Robert Winnicki skazany na grzywnę

Poseł partii Kukiz’15, Robert Winnicki został skazany za podżeganie do stosowania przemocy wobec policji – poinformował portal 24legnica.pl. Ma on zapłacić grzywnę w wysokości 2250 złotych. Prezes Ruchu Narodowego może nawet stracić mandat poselski, jeśli ten wyrok się uprawomocni.

0


W 2014 roku podczas antyrządowej manifestacji Ruchu Narodowego, Winnicki nawoływał zgromadzonych, by zaatakowali policjantów chroniących budynek sejmu i wdarli się do środka.

Winnicki odniósł się do wyroku w komentarzu zamieszczonym na swoim profilu: „Afera taśmowa – kogo skazują sądy? Bolek Bolkiem a tymczasem zapadły wyroki w sprawie afery taśmowej. Konkretnie – wyroki za manifestacje antyrządowe Ruchu Narodowego, które organizowaliśmy po wybuchu afery taśmowej. Jako jedyni wyprowadziliśmy wtedy ludzi na ulicę, domagając się dymisji rządu Tuska, Sienkiewicza i spółki. Wśród skazanych – m.in. Artur Zawisza i ja. Od wyroków będziemy składać apelacje. (…) Państwo, które nie pociąga szkodzących mu, nie tylko do odpowiedzialności karnej, ale i politycznej, nie jest traktowane poważnie ani przez swoich obywateli, ani przez zagranicę. Osądzenie aferzystów minionego ćwierćwiecza to jeden z koniecznych warunków odbudowy poczucia sprawiedliwości i powagi państwa polskiego” – czytamy w oświadczeniu.

Legnicka prokuratura wszczęła również śledztwo wobec Winnickiego o zniesławienia byłego komendanta głównego policji gen. Marka Działoszyńskiego. Prezes RN nazwał go: „bandytą w mundurze” i „politycznym pachołkiem”.

Robert Winnicki zasłynął z egzotycznych wystąpień podczas których nawoływał do zwalczania homoseksualistów. „Nie mam pretensji do tych osób, które posiadając homoseksualne skłonności, starają się walczyć z nimi. Ale pedałów-działaczy, którzy dążą do przywilejów dla związków homo i adopcji dzieci, trzeba zwalczać”. „Dążymy do obalenia republiki. Budujemy siłę, której tak bardzo boją się lewaki i pedały” – opowiadał Winnicki już w 2012 roku.

Autorstwo: Piotr Jastrzębski
Źródło: Rownosc.info.pl

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816