Artykuły redakcyjne
Like

Retoryka ministra Sienkiewicza

20/08/2013
1200 Wyświetlenia
18 Komentarze
5 minut czytania
Retoryka ministra Sienkiewicza

Sprawa niedzielnej burdy na gdyńskiej plaży pomiędzy kibicami Ruchu Chorzów a meksykańskimi marynarzami zapewne na jakiś czas zdominuje media. Zapewne też retoryka Ministra Spraw Wewnętrznych, Bartłomieja Sienkiewicza spotka się z pełnym zrozumieniem i poparciem. W końcu przecież chodzi o walkę z „bandytyzmem” kibiców.

0


Tyle, że to wyjątkowo niebezpieczna retoryka. Sam początek bójki i okoliczności są bez znaczenia wobec faktu, że od rana dochodziło do incydentów na plaży z udziałem kibiców. […] Nie będę rozstrzygał, kto kogo pierwszy popchnął i kto kogo pierwszy obraził” twierdzi minister Sienkiewicz. Tym samym minister jednoznacznie formułuje oskarżenie z góry odrzucając możliwość obrony, co zasadniczo zmienia kwalifikacje czynu. Biorąc pod uwagę coraz częściej pojawiające się doniesienia o agresji Meksykanów, która sprowokowała chorzowskich kibiców do bójki, takie lekceważenie okoliczności zdarzenia cokolwiek podważa kompetencje Pana Ministra sprawującego urząd w państwie prawa.

Po drugie – skoro od rana dochodziło do „incydentów”, to należy zapytać o działania policji, co zresztą minister Sienkiewicz robi. Jak to się stało, że kibice Ruchu znaleźli się na plaży? Jakie działania podejmowała gdyńska policja? Ta twierdzi, że „zdała egzamin”. Internauci w komentarzach  twierdzą coś wręcz przeciwnego, zarzucając Policji bierność i nieudolność.

Znacznie bardziej niepokojąco brzmi jednak inna wypowiedź Ministra Spraw Wewnętrznych: „ Tu nie chodzi o politykę. Tu chodzi o pewien rodzaj zdziczenia części obywateli polskich. Musimy ich zsocjalizować. Jeśli się nie da, to zsocjalizować siłą, być może sięgając po nowe narzędzia prawne”. Historia XX wieku dostarcza aż nadto przykładów, czym się kończy „socjalizacja siłą” w imię wyższych celów. Jeśli zaś połączyć brak zainteresowania okolicznościami zdarzenia z tezami o „zdziczeniu” i planami „socjalizacji siłą”, otrzymujemy wyjątkowo niebezpieczną, totalitarną mieszankę. Tym bardziej, że przecież od lat w przestrzeni medialnej propagowany jest schemat „prawica = narodowcy = faszyści = kibice”. Kogo jeszcze można będzie podciągnąć pod kategorię przeznaczonych do przymusowej socjalizacji?

Inna rzecz, że od lat środowiska kibiców są w mniejszym lub większym konflikcie z władzami Polski. I nie chodzi tutaj o burdy, bo to tylko margines świata kibiców. Doskonałym przykładem konfliktu i działań władzy jest sprawa Piotra „Starucha” Staruchowicza, nieformalnego lidera kibiców Legii Warszawa.

Po wydarzeniach 11 listopada 2011 r. w trybie ekspresowym została zmieniona ustawa o zgromadzeniach publicznych. Wprowadzone zmiany w opinii wielu komentatorów wymierzone zostały w swobodę zgromadzeń i wolność wyrażania poglądów. Jakie „nowe narzędzia prawne” miał na myśli minister Sienkiewicz – nie wiadomo. Ale powyższe skojarzenie wydaje się być dobrym tropem.

Trudno nie zadać też pytań o narastający konflikt rządu ze związkami zawodowymi i zapowiadane na wrzesień demonstracje. Czy i ich uczestnicy zostaną zakwalifikowani do programu socjalizacyjnego ministra Sienkiewicza? No i zbliżające się Święto Niepodległości, na które dziwnym zrządzeniem losu zaplanowano w Warszawie Szczyt Klimatyczny, jakby ktoś nie wiedział, że alterglobaliści i anarchiści, gremialnie protestujący przy takich okazjach, nie przepadają za narodowcami, którym lokalne media głównego nurtu dodatkowo przyprawiają gębę faszystów.

Ciąg dalszy poznamy wkrótce…

P.S. Jest godzina 23:40. Dzięki łaskawości kielecko – gdyńskiego małżeństwa nad głową mam hotel robotniczy z gminy / powiatu słupeckiego (oficjalnie – mieszka 1 osoba, faktycznie – 10 sztuk). Sądząc po natężeniu latających – na balkonie (bo koledzy śpią) – w te i nazad werbalnych kurew albo są to kibice na wyjeździe komentujący dokonania swojej drużyny, albo  rozmawiają o bliskich ich sercom przedstawicielkach płci pięknej. I za nic w świecie nie chcą przyjąć do wiadomości, że mnie to g… obchodzi. I tak od pięciu miesięcy. W okolicach Słupcy poziom kultury wzrósł, tylko czemu moim kosztem? Panie ministrze Sienkiewicz, może ten przejaw zdziczenia powinien Pana odrobinę zająć?

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

 1. Za wczorajsze wystąpienie, w tzw. wolnym i demokratycznym kraju, konstytucyjny minister Bartłomiej Sienkiewicz byłby zdymisjonowany w 5 minut!

  0
 2. Avatar kanton

  Pan minister dopiero się uczy. A że uczeń z niego słaby , to i nauka będzie trwała długo.
  Zbyt długo…:-(.

  0
 3. Tu nie chodzi o politykę.Tu chodzi o pewien rodzaj zdziczenia części obywateli polskich. Musimy ich zsocjalizować. Jeśli się nie da, to zsocjalizować siłą, być może sięgając po nowe narzędzia prawne”. – Kto pamięta czasy “komunizmu PRLowskiego” , doskonale wie że UB i MSW “socjalizowało” już w latach 1944–1989, patriotyczną część społeczeństwa.
  Dziś pogrobowcy oraz dzieci “zresocjalizowanych” bandytów walczą z przejawami polskości i patriotyzmu wszelkimi sposobami.

  Wszakże dla przywódcy – “polskość to nienormalność”

  0
  • Na siłę nie da się niczego osiągnąć, wtedy tylko opór wzrasta…Jeżeli ktoś z własnej i nieprzymuszonej ideowej woli działa więcej osiągnie……….jest bardziej wiarygodny bo jego siła płynie z przekonania

   0
 4. Avatar Kuba

  No cóż …gdyby nasi aparatczykowie oppsss przepraszam – rządzący mieli przysłowiowe “jaja”
  powinni ciupasem internować statek meksykański do czasu wyjaśnienia sprawy.
  A tak to w świat pójdzie info że to Polscy Faszyści pod wodzą Hitlera zaatakowali statek pokojowo nastawionych meksykanów.

  0
 5. pablo33 pablo33

  jestem na wakacjach i zapomnialem hasla, wiec troche zmodyfikowalem swoj nick, bo jest problem z przypomnieniem przez system hasla.

  w kazdym razie sprawa z kibicami Ruchu wyglada na spora prowokacje. chodzilo o to, aby wpuszczeniem kibicow Ruchu na plaze sprowokowac kibicow Arki i wywolac gruba awanture, a nastepnie przestraszyc tym w mediach zwyklych, praworzadnych obywateli, ktorzy stali sie mimowolnie ofiarami przemocy szerzacej sie w polskim panstwie przed watahy nieokielznanych chuliganow. wpisuje sie to w caly szereg innych prowokacji i byc moze jakas wieksza strategie utrzymania kontroli nad nastrojami wyborcow czy przestraszenia tychze wyborcow przez zagrozeniem ‘faszystowskim’. niestety dla policjii i rzadu, prowokacja ponownie sie nie udala, tak jak chciano. mialo byc starcie ‘kiboli’ Arki i Ruchu, a wyszlo tylko starcie ze zdeprawowanymi marynarzami z Meksyku. prawdopodobnie kibice Arki nie dali sie wmanewrowac w awanture na plazy, bo juz zbyt wielu z nich posiada roznego typu wyroki i czuja sie zagrozeni przez dzialania aparatu panstwowego. trzeba tutaj tez wrocic do wydarzen z Wroclawia, gdzie to glownie gdynskim kibicom postawiono zarzuty. a scenariusz na plazy w Gdyni mial zapewne przypominac ten, ktory niegdys rozegral sie na plazy w Gdansku miedzy kibicami Gornika a Lechii Gdansk. tylko pytam, w ktorym normalnie funkcjonujacym panstwie, zwasniona grupe kibicow z innego miasta, wpuszcza sie w celach “rekreacyjnych” na plaze lub jakis inna centralna lub wazna czesc docelowego miasta? w Anglii takie dzialanie z miejsce nazwane zostaje niekometentnym i nieudolnym, podobnie jak w Holandii, Niemczech, Szwajcarii, czy innych cywilozowanych panstwach, ktore z podobnymi problemami rowniez mialy i maja do czynienia. to co robi policja i nasza wladza, to jawna prowokacja przeciwko obywatelom i kpina z profesjonalizacji sluzb panstwowych, ktore zostaly powolane, aby tym obywatelom sluzyc.

  0
 6. Avatar kanton

  Internować statek meksykański do czasu wyjaśnienia sprawy…Piękne…lecz minister Sienkiewicz powinien to wiedzieć i odpowiednio zareagować. Niestety , on nie wie, nie umie,
  albo jest drugie dno w sensie dosłownym. I co tam w tym drugim dnie się znajduje.
  Bo mogą być meksykanskie prezenty do wąchania , palenia, czy też do czegoś innego.
  :-).

  0
 7. Problem w tym, że minister spraw wewnętrznych jest żydem, pomiotem litwaka lub chazarobolszewika o silnie antypolskim nastawieniu. Jako priorytet w działaniu na swoim stanowisku uważa zwalczanie tzw. polskiego “ekstremizmu” narodowego. Czyli polskiej świadomości narodowej, patriotyzmu. Pomagają mu w tym pewne osoby, ze ścisłego kierownictwa w ABW, również pochodzenia żydowskiego. W sumie błahej sprawie bójki na plaży znalazł pretekst do rozprawienia się ze wszystkim co ma barwy biało – czerwone. Z tego wynika ta szybka zmiana winnych na Polaków. Historyjka, że jest prawnukiem Henryka Sienkiewicza jest bajką dla głupich Polaków. Niestety od końca II WŚ mamy do czynienia ze zwalczaniem polskości przez określone środowiska, czytaj żydowskie, a raczej chazarobolszewickie, litwackie. Zmieniają się tylko formy, ale teraz zintensyfikowali działania, bo wydaje się im, że są już na tyle silni.

  0
 8. Jak Długo Wehrmachtowy Matoł Będzie Pluł Na Polskę. Jak Długo PO-żydokomuna Będzie Opluwać Polskę za granicą. Perfidia żerującej na Polsce PO-żydokomuny przerosła perfidię “polskich” władz sowieckiego PRL-u. Tamci też opluwali Polaków za granicą (na rozkaz sowietów), a Polacy też byli w swoim kraju gorsi od cudzoziemców, ale przynajmniej nie obnosili się na całym świecie z plugawym łgarstwem – “polskim faszyzmem” i nie szukali komuszych sojuszy na Zachodzie aby utrzymać się przy żłobie. Polakożerczy wehrmachtowy Matoł Szuka Sojuszów za granicą. PO-komuna zawarła sojusz przeciw Polsce z Meksykańską Komuną. Upadający PO-komunistyczny, kondomijny reżim wehrmachtowego Matoła na gwałt szuka na całym świecie lewackich sojuszników do walki przeciw Polskim Patriotom i wszystkim Polakom walczącym o Wolną Polskę. Dziwka Putina czyli skompromitowany polakożerczy wnuk hitlerowca, którego natychmiastowego ustąpienia żąda ogromna większość Polaków, swoimi załganymi perfidnymi metodami opluwa Polskę i Polaków za granicą w celu POzyskania “sojuszników” do walki z “polskim faszyzmem”. Trzeba sprawę wyjaśnić do cna. Wcześniej ci lovelasi byli w Szczecinie i podobno strasznie chcieli zastosunkować za free, podobno wszyscy mówili, że rzucą żony z dziećmi i takie tam żeby zbajerować naiwne Polki. Najwyraźniej po długim rejsie zamienili jądra z mózgami i na gdyńskiej plaży eksplodowali widząc skąpo ubrane kobiety. Bójki i rozróby to nic dobrego ale trzeba powiedzieć, że stanięcie w obronie napastowanej kobiety jest honorowe i szlachetne. Meksykanie potępili atak na swoich agresywnych pijanych żołnierzy i zaapelowali o ukaranie winnych a co jeśli okaże się w toku śledztwa iż winni są Meksykanie a wszystko na to wskazuje np. oświadczenie rzecznika policji, nagrania z monitoringu etc. ? Na marginesie nie dziwi takie zachowanie dyplomatów meksykańskich, natomiast zaskakuje i oburza zachowanie polskich (?) władz w tej sprawie oraz polskojęzycznych mediów tym bardziej że cały czas toczy się śledztwo! Co się dziwić władzom Meksyku bronią swoich obywateli jak mogą i nasi hołdownicy berlińscy, ruscy, pruscy i telawidzcy powinni się od władz Meksyku uczyć jak dbać o prawa swoich obywateli zagranicą. Władze meksykańskie wykorzystują fakt, że main-stream nie licząc się z prawdą i faktami, nie licząc się z interesami państwa polskiego od razu zwalił winę na Polaków ponieważ kibiców uważa za podludzi. Ci ubermensche z mainstreamu kiedyś odpowiedzą za podłą propagandę i szkalowanie Polski i Polaków, w wolnej Polsce polonofobia będzie największą zbrodnią a nie antykomunizm czy UBekofobia. Bronią swoich bandytów, bandyci użyli noży, A nasz? tzw. polski rządzik nie broni Polaków, bo chodzi o to aby o Polakach była jak najgorsza opinia w świecie. Czas POgonić ich Polacy.

  0
 9. Avatar Olo-kru

  W tej sytuacji jedynym wyjściem by nie dać się wmanewrować w zadymy 11 listopada jest przeniesienie wszystkich oficjalnych i niezależnych uroczystości do innego miasta niż Warszawa. Może Łódź bo blisko? Albo Trójmiasto, z uwagi na tradycje antykomunistyczne?

  Proszę, by organizatorzy rozważyli taką opcję. Że raz tylko obchody dla wszystkich wolnych i myślących Polaków nie odbędą się w Warszawie, to nic się nie stanie. A można pokazać znowu, że patrioci potrafią. I nie dać asumptu prowokatorom.

  0
 10. Co władza kręci za lody ? O co tak naprawdę chodzi, w tej zadymie na plaży? Do bicia piany w temacie, dołączyły się nawet lokalne media czy bardzo niszowe portale – dziwnym trafem w wielu redakcjach rozgrzały się telefony u naczelnych, aby temat PODKRĘCAĆ ! CO TAKIEGO, tym zajściem na plaży, CHCĄ PRZYKRYĆ WŁADZE ? Ludzie odwróćcie uwagę od tej zadymy plażowej, WŁADZA, coś zamiata pod dywan !!! Czy to chodzi o kolejne USŁUGI dla amerykańców z danymi obywateli III RP/PRL bis. ? Czy coś jeszcze bardziej wrednego ?

  0
 11. Avatar kanton

  Była opcja przenieść Marsz Niepodległości do Krakowa. Może być i Łódż. Może być inne
  miasto . Nie dajmy sie wmanewrowac w jakieś gówno. Cały czas mają byc kamery.Znowu
  gnój mnie szkodzi w necie.

  0
 12. Cytuję ryżego: ,,Będę się zwracał do wielu instytucji i polityków, by wsparli nas w budowaniu atmosfery dla wsparcia działań policji, gdy te będą zdecydowane i brutalne” . – To są nawoływania niezgodne z prawem. Każda instytucja publiczna, również Policja ma obowiązek działać zgodnie i w ramach przepisów prawa. Nawoływanie przez osobę tak wysoko postawioną w hierarchii politycznej jak premier do zastosowania działań brutalnych jest odwołaniem się do czasów ZOMO. Kaczyński rzeczywiście był prorokiem, kiedy mówił “oni stoją tam, gdzie stało ZOMO”. Ponadto Tusk stwarza alibi dla bandytów w szeregach policji takich jak funkcjonariusz kopiący w głowę uczestnika Marszu Niepodległości. Należałoby oczekiwać interwencji od Rzecznika Praw Obywatelskich, albo przynajmniej jakiejś interpelacji poselskiej w tej sprawie. Jest też Helsińska Organizacja Praw Człowieka. Może ona dałaby raz głos w naprawdę poważnej sprawie, zagrażającej bezpieczeństwu i prawom obywateli!!! Przydałaby się również jakaś otwarta lista społeczna potępiająca (póki jeszcze czas) i hamująca psychopatyczne zapędy tej władzy.

  0
 13. Skandaliczna wypowiedź pseudoministra parcha “Sienkiewicza” z mózgiem blisko dupy!!!!: “Mamy wspólne przekonanie, że uda się pokazać, iż monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci”. Przecież to nazizm/bolszewia/totalitaryzm w najczystszym wydaniu. W państwie prawa, w państwie demokratycznym, obowiązuje prawo i nikt nie ma monopolu na przemoc!!!! Pseudominister propagujący państwową bandyterkę do dymisji natychmiast!!!!

  0
 14. Avatar kanton

  Jak dobrze pamiętam, to mamy jakąś umowę z bratnimi krajami, sąsiednimi o pomocy
  w pacyfikowaniu ludności. Widać że ktoś chce się wykazać .Minister Sienkiewicz aż dyszy ciężko w tym temacie.

  0
 15. Od oskarżania są w Polsce prokuratorzy.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816