Praca i Finanse
Like

Renesans Bitcoina: co mówią eksperci

23/08/2019
1858 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Renesans Bitcoina: co mówią eksperci

Po spadku w grudniu 2018 roku, kiedy to za jednego Bitcoina płacono zaledwie 3130 dolarów, wartość jednego Bitcoina wróciła ostatnio do poziomu 10 tysięcy. Co ważne, wydaje się, że jego wartość będzie stale rosła. Co na ten temat do powiedzenia mają eksperci? 

0


Po niezwykle pechowym poprzednim roku, kryptowaluty znów są w cenie. W roku 2018 Bitcoin znacznie stracił na swojej wartości, a podobny los spotkał również inne kryptowaluty (drastycznie spadł między innymi kurs Ethereum). W rezultacie pojawiło się wiele negatywnych prognoz w których zapowiadano ich koniec. 

W ostatnich miesiącach Bitcoin jednak konsekwentnie rośnie. Analizując wykres tej kryptowaluty możemy dostrzec, jak jego wartość stale idzie w górę, osiągając w lipcu cenę ponad 10 tysięcy dolarów. Zwyżka Bitcoina to jednak zjawisko dość odosobnione, a eksperci oraz inwestorzy zastanawiają się, dlaczego altcoiny nie podążają śladem waluty stworzonej przez Satoshi Nakamoto tak, jak miało to miejsce w przeszłości. 

W związku z tym, rok 2019 wydaje się być okresem przełomowym dla większości kryptowalut. Jeśli Bitcoin będzie kontynuował trend zapoczątkowany w lipcu, może z łatwością przekroczyć swój rekordowy poziom około 20 tysięcy dolarów. Altcoiny natomiast, choć w ostatnim miesiącu nieznacznie poszły w górę, mogą albo powoli znikać, albo powrócić do cen, jakie osiągały w czasie boomu w 2017 roku. 

Opinie ekspertów 

Chociaż niezwykle trudno jest przewidzieć trend tego rodzaju aktywów, warto zapoznać się z opiniami tych, którzy liczą się w świecie kryptowalut.

Andy Cheung, szef operacji kryptowalutowych na giełdzie OKE twierdzi, że poziom 20 tysięcy dolarów to konserwatywna prognoza dla ceny Bitcoina w bieżącym roku. Wynika to z faktu, że impuls wzrostowy przyciąga nowych inwestorów, również instytucjonalnych, i zaczyna obowiązywać efekt zmniejszenia nagrody za wydobycie o połowę w roku 2020. 

Halving (przepołowienie) występuje średnio co cztery lata i powoduje, że nagroda, jaką górnicy otrzymują za każdy blok dodany do łańcucha zostaje zmniejszona o połowę. Zjawisko to zawsze miało pozytywny wpływ na cenę Bitcoina: zarówno w 2012 roku, jak również w 2016 cena Bitcoina systematycznie rosła. Wielu ekspertów jest zdania, że przy następnym halvingu ceny Bitcoina osiągną nieosiągalny do tej pory poziom. 

Jesse Powell, CEO giełdy Kraken uważa, że w połowie maja 2020 roku cena Bitcoina bez problemu osiągnie 42 tysiące dolarów, a w następnych dwóch latach nawet 356 tysięcy. Nawet Max Keizer – znany inwestor z Wall Street, twierdzi, że kurs Bitcoina przekroczy niebawem 15 tysięcy dolarów, aby stopniowo piąć się jeszcze wyżej.

Źródło zdjęcia: https://bitcoinist.com 

Keizer jest zdania, że zaufanie do centralnych instytucji od dziesięcioleci nie było tak niskie, co sprawia, że inwestorzy poszukują alternatywnych sposobów wymiany, takich jak Bitcoin. Trader przewiduje również, że Bitcoin stanie się nową bezpieczną przystanią, taką jak złoto, a to za sprawą kolejnego globalnego kryzysu finansowego. 

W podobnym tonie wypowiada się Tim Draper – miliarder z Ameryki, który inwestuje również w kryptowaluty. Przewiduje on, że w przyszłości ludzie zdecydują się na środek wymiany w który nie ingeruje żaden rząd, a cały obrót pieniężny oparty będzie na kryptowalutach. Szacuje on, że za trzy lata wartość Bitcoina wyniesie 250 tysięcy dolarów. Pojawiały się już analizy ukazujące, że taki scenariusz wcale nie jest niemożliwy. 

Nowy sposób inwestowania 

W najnowszycm raporcie, Diar ukazuje sytuację na rynku Bitcoina, zauważając, że liczba adresów zawierających między 1000 a 10000 Bitcoinów zanotowała gwałtowny wzrost. Może to oznaczać większe zaufanie do technologii, oraz jej przyszłego wzrostu i ekspansji. 

Dane znajdują również odzwierciedlenie w słowach Wences Casares – twórcy Bitcoinowego portfela Xapo, który mówi, że najpopularniejszą walutę posiada 60 milionów portfeli, a każdego miesiąca dołącza ponad milion nowych osób. W nadchodzących latach ta liczba ma jeszcze 

rosnąć. Co więcej, urodzony w Argentynie przedsiębiorca twierdzi, że Bitcoin stanie się walutą równoległą do tradycyjnych i prognozuje, że 1 Bitcoin może kosztować nawet milion dolarów. 

Czego się spodziewać 

Chociaż eksperci wydają się być zgodni, wyciąganie konkretnych wniosków wcale nie jest takie łatwe. Nawet jeśli Bitcoin przeżywa renesans, a niektóre altcoiny zaczynają podążać za tym trendem (jak na przykład LiteCoin, Ripple czy Monero), prawdą jest również to, że setki innych kryptowalut wciąż pozostają na poziomie osiągniętym w wyniku spadku przed dwoma laty. 

Trudno stwierdzić, jak kształtować się będzie przyszłość Bitcoina. Prognozy na najbliższą przyszłość są jednak dość pozytywne. Nawet przy wysokich wahaniach rynku, to właśnie ta kryptowaluta zapewnia najwyższą stabilność i nie przestaje cieszyć się zainteresowaniem inwestorów. 

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

322 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816