Bez kategorii
Like

Remedium na Amber Gold

23/01/2013
566 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Spółka Remedium Doradcy Finansowi prosperowała od kilku lat w centrum Olsztyna, 300 metrów od siedziby delegatury ABW. Po Amber Gold, obudzili się też klienci Remedium i zaczęli zgłaszać się do prokuratury i ABW. Mamy najdłuższe 300 metrów świata ?

0


Skok cywilizacyjny dotarł do północnej ściany Polski. Klienci olsztyńskiej spółki Remedium Doradcy Finansowi nie mogą odzyskać swoich depozytów i zaczęli wydzwaniać do prokuratury i ABW. Siedziba spółki znajduje się 300 metrów od siedziby olsztyńskiej delegatury ABW, można sobie prawie pomachać z okien.

 

Spółka Remedium Doradcy Finansowi Sp. zo.o. powstała w Olsztynie w maju 2007 roku. Kieruje ją małżeństwo Sylwester i Agnieszka Salach. Z czasem spółka rozwinęła ofertę wysokoprocentowych terminowych lokat i inwestycji w elektrownie wiatrowe, czyli tzw. “wiatraków emerytalnych”. Klienci wpłacali od 100 tysięcy PLN w gorę na projekt wiatrakowy, za co otrzymywali obietnicę sowitych zysków w przyszłości. Żyć nie umierać.

 

Afera Amber Gold zaniepokoiła trochę amatorów skoku cywilizacyjnego w Olsztynie. We wrześniu zeszłego roku zorganizowano więc debatę tęgich mózgów w olsztyńskim ratuszu pod tytułem Jak chronić własny biznes, jak dbać o swoje pieniądze – bariery, wyzwania i zagrożenia”, w której wziął udział – jako ekspert – także prezes Remedium. Zacni eksperci stwierdzili, że to sami ludzie, nie mając zbyt wielkiej wiedzy finansowej, decydowali się na ryzyko, licząc na duże zyski.

 

Po takim postawieniu sprawy nic dziwnego, że niektórzy klienci rzucili się od razu do kasy Remedium z wnioskami o wypłatę swoich środków. Niestety środki gdzieś się zablokowały. 20 osób rzuciło się więc biegiem do prokuratury i ABW z zapytaniem co maja robić:

 

olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,13254903,Pieniedzy_nie_ma__Parabank__piramida__Sledczy_badaja.html

 

Cytujemy dzisiejsze newsy RMF/PAP:“Prokuratura Okręgowa w Olsztynie od września prowadzi śledztwo w sprawie działalności Remedium. Wcześniej o problemach ze spółką informowała śledczych Komisja Nadzoru Finansowego. Również jeden z banków, w którym spółka posiada rachunek, powiadomił prokuraturę, że Remedium proponuje "system sprzedaży gwarantowanych wysoko oprocentowanych produktów depozytowych, w których zyski mają wynosić nawet 10 proc. w skali roku". Historia rachunku tej firmy nie wskazuje, że takie zyski są możliwe, a tym samym – jak ocenił bank – klienci są wprowadzani w błąd.”:

 

www.rmf24.pl/news-olsztyn-klienci-spolki-remedium-skarza-sie-do-abw-i-prokurat,nId,771563

 

Olsztyn jako duże miasto wojewódzkie ma prawo do swojego własnego Amber Gold. Skok cywilizacyjny ma objąć przecież całą Polskę. Zasady zobowiązują.

 

Aktualizacja 24.01:

 

olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,13293284,Remedium_pada__Prezesa_bronia_wynajeci_ochroniarze.html

 

 

Moda na wiatraki emerytalne czyli wpłać kasę i szukaj potem wiatru w polu

 

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758