KULTURA
Like

Reduta – PUDEŁKO

28/09/2013
612 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Reduta – PUDEŁKO

Uwaga – plakat z Niemcem dedykuję Panu Lechowi Wałęsie. “PUDEŁKO” – to nazwa budynku, mieszczącego się w al Niepodległości w Warszawie, tuż przy stacji Metra “Wierzbno”. “Pudełko” – to była reduta Powstania Warszawskiego na Mokotowie – ważny punkt oporu.

0


 “Pudełko” – to była reduta Powstania Warszawskiego na Mokotowie – ważny punkt oporu.

O tym, że była tam niegdyś reduta i toczyły się zacięte walki, przypomina jeszcze tablica na zewnątrz budynku. Jednakże do dawnej płaskorzeźby (pomnika), umiejscowionego wewnątrz budynku – pomnika, na którym wypisani byli polegli w obronie reduty Powstańcy, od strony głównego wejścia, a więc al. Niepodległości, dostępu obecnie nie ma – wejście zostało zamurowane ( nie wiem w związku z tym, czy płaskorzeźba (pomnik) o jakiej poinformowałem powyżej przetrwała).

Informuję też, że w filmie została zaprezentowana Pieśń (Poezja Śpiewana)  – “Żądamy Amunicji” do wiersza Zbigniewa Jasińskiego Rudego – wiersz powstał w 1944 roku, podczas toczących się walk w Warszawie – muz i wyk Edward Snopek.

PS – proszę wszystkich o to by zapamiętali, że jeśli pewnego dnia, Pan Lech Wałęsa herbu “Wkrętak”, zawoła: – Biją mnie Niemcy!!! To nie wyciągajcie do niego pomocnych dłoni, ale równie donośnie zawołajcie:

– Każdemu wedle jego zasług!!!

E.S.

Reduta – PUDEŁKO

Inne zapisy autora:

0

Edward Snopek
Edward Snopek

Tyle czlowiek ma wolnosci, na ile kieszeń mu pozwoli, czas i zdrowie.

224 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816