HYDE PARK
Like

Ręce świerzbią do Syrii? Czemu nie interweniowano w Rwandzie?

30/08/2013
1256 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
Ręce świerzbią do Syrii? Czemu nie interweniowano w Rwandzie?

Gęby pełne litości dla niedoli  Syryjczyków. Giną ludzie. Ale w Rwandzie było ludobójstwo, zbrodnie  na dużą większą skalę. Zginęło ponad milion, emigrowało ponad dwa miliony. Gdzie byli hipokryci ci co dziś chcą naprawiać Syrię? Może nie idzie o Syryjczyków?

0


 

Ludobójstwo w Rwandzie – masakra osób pochodzenia Tutsi dokonana przez ekstremistów Hutu (przede wszystkim z bojówek Interahamwe i Impuzamugambi) w Rwandzie w ciągu około 100 dni od 6 kwietnia do lipca 1994 roku. Jej ofiarą padło, według szacunków, od 800 000 do 1 071 000 ludzi.

Ludobójstwo to, wyróżniające się niespotykaną liczbą ludzi zamordowanych w tak krótkim czasie, stało się prawdopodobnie największą porażką ONZ w historii jej istnienia. Pomimo wszelkich danych jakie udało się zebrać przed wybuchem konfliktu i pomimo aktualnych relacji w mediach, gdy ludobójstwo już się rozpoczęło, państwa zachodnie (w szczególności USA, Francja, Belgia i Wielka Brytania) w żaden sposób nie zainterweniowały, aby mu zapobiec.

ONZ powołało wcześniej, w październiku 1993 roku, UNAMIR (United Nations Assistance Mission for Rwanda) pod dowództwem kanadyjskiego generała Roméo Dallaire, aby „pomóc we wprowadzeniu Porozumień z Aruszy podpisanych przez rwandyjskie partie 4 sierpnia 1993”, kończących wojnę domową w Rwandzie. Podczas ludobójstwa ONZ nie zezwoliło jednak UNAMIR na żadne szersze działania interwencyjne. pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo_w_Rwandzie

USA, wspierane przez Wielką Brytanię i Francję, w każdej chwili są gotowe uderzyć na Syrię.

Polska nie przewiduje uczestnictwa w żadnym typie interwencji w Syrii – oświadczył w środę premier Donald Tusk. Jak przekonywał, atak zbrojny w Syrii nie może przynieść pożądanych efektów, a za takie uważa zatrzymanie fali zbrodni w Syrii.

Czyli : żadnej interwencji, bo nie wierzymy że uderzenie w Syrię powstrzyma kryminalną działalność ( bez podania czyją). Nikt na swiecie nie ma recepty jak przerwać lańcuch zbrodni w Syrii.  Po raz pierwszy zgadzam się w tym z Tuskiem. Trzeba pamietać, że ambasada polska w Damaszku podjęła się reprezentowania interesów USA  jak długo to będzie możliwe.

Premier Tusk wskazał, że w Syrii mamy do czynienia z olbrzymią tragedią – 100 tysiącami ofiar śmiertelnych oraz setkami tysięcy migrujących z tamtego regionu. Jak to się ma do 800 000 do 1 071 000 ofiar w Rwandzie gdzie interwencji nie było? Człowiek to człowiek. Syryjczyk czy Tutsi ! A może ja się mylę ?

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758