KULTURA
Like

Razem z Fabryką w TV Trwam – Toruń 12 kwietnia 2013.

28/03/2013
565 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Razem z Fabryką w TV Trwam – Toruń 12 kwietnia 2013.

     Z liderem i wokalistą zespołu Fabryka, Sylwestrem „Sly” Domańskim – kompozytorem muzyki do poezji Kolumbów, rozmawia Andrzej Słonawski. A.S. „Sly”, projekt nad którym pracowałeś od kilkunastu miesięcy dobiega końca. Mimo mozołu, przeciwności losu, a przede wszystkim pieniędzy, zbliżacie się … „Sly” – Tak, tak powstał – „Sierpień”. „Sierpień” projekt muzyczny gdzie słuchacze znajdą dużą dawkę muzyki bardzo ilustracyjnej. Muzyki powstałej na bazie wspaniałych tekstów takich poetów jak: Krzysztof K. Baczyński, Teresa Bogusławska, Tadeusz Gajcy, Zbigniew Jasiński, Tadeusz Borowski.   A.S. – Kolumbowie, rocznik który zaczyna być zapominany. Młodzi ludzie, patrioci, mężni chłopcy i dziewczęta powstali przeciw okupantowi. Nie tylko walczyli zdobycznym orężem w ręku, ale też poezją. Te treści nie są dziś popularne. Coraz częściej ich przekaz przemilczany. […]

0


 

sly

  

Z liderem i wokalistą zespołu Fabryka,

Sylwestrem „Sly” Domańskim

– kompozytorem muzyki do poezji Kolumbów,

rozmawia Andrzej Słonawski.


A.S. „Sly”, projekt nad którym pracowałeś od kilkunastu miesięcy dobiega końca. Mimo mozołu, przeciwności losu, a przede wszystkim pieniędzy, zbliżacie się …
Sly” – Tak, tak powstał – „Sierpień”. „Sierpień” projekt muzyczny gdzie słuchacze znajdą dużą dawkę muzyki bardzo ilustracyjnej. Muzyki powstałej na bazie wspaniałych tekstów takich poetów jak: Krzysztof K. Baczyński, Teresa Bogusławska, Tadeusz Gajcy, Zbigniew Jasiński, Tadeusz Borowski.
 
A.S. – Kolumbowie, rocznik który zaczyna być zapominany. Młodzi ludzie, patrioci, mężni chłopcy i dziewczęta powstali przeciw okupantowi. Nie tylko walczyli zdobycznym orężem w ręku, ale też poezją. Te treści nie są dziś popularne. Coraz częściej ich przekaz przemilczany. „Fabryka” tym projektem postanawia to zmienić. Jak?.
Sly” – Głównym zamierzeniem podczas tworzenia „szkieletu” tego projektu było przypomnienie wybitnych poetów – twórców pokolenia Kolumbów. Przybliżenie ich marzeń, charakterów, ukazania w jaki sposób pojmowali nadzieję o wolnej Polsce. Nowe aranżacje, w pop-rockowych brzmieniach, wyzwolą w słuchaczach dźwiękowy obraz historii, stworzą nową wartość patriotyczną, tę o którą tak bardzo zabiegają współczesne autorytety moralne
Ważnym atutem programu jest pokazanie i oddanie atmosfery samego Powstania Warszawskiego.
Cel stworzenia piosenek to dotarcie z tym materiałem do młodzieży szkolnej i akademickiej oraz pokolenia w wieku średnim. „Sierpień” to połączenie walorów edukacyjnych, patriotycznych i rozrywkowych.
 
A.S. Jest płyta, jeszcze tylko kilka rutynowych działań i pokaże się w sprzedaży. Co z jej promocją, jak ma wyglądać. Nie jesteście mainstream’owym zespołem, więc jak zamierzacie ją promować, kto Fabrykę w tym wesprze?
Sly” – Nawiązujemy różne kontakty, podejmujemy różne działania w oparciu o środowiska którym wartości prezentowane na płycie są bliskie. Bardzo bliskie. Tylko w oparciu o nie możemy zawalczyć o powodzenie projektu.
Już 12 kwietnia na zaproszenie TV Trwam zaprezentujemy kilka utworów z płyty „Sierpień”, w drodze powrotnej z Torunia, już następnego dnia, koncert w Sierpcu. A później, …. ?. Zobaczymy. Myślę że w dalszym ciągu wspierać nas będą dobrzy ludzie”, a 3obieg.pl otoczy nasz projekt patronatem medialnym.
 
A.S.o tym ostatnim, o patronacie 3obiegu.pl już Ciebie zapewniam, nie tylko kibicując Wam w przełamywaniu trudności, ale wręcz pomagając w ich przezwyciężaniu. Dziękuję za rozmowę. Do roboty.

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Slonawski
Andrzej Slonawski

Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

190 publikacje
123 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816